Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire helytálló a lelkiisme...

Mennyire helytálló a lelkiismeretfurdalásom?

Figyelt kérdés

Apám nagyon megkeserítette a gyerekkorom, anyám meg semmit sem tett, csak mellette ő is tönkrement, belefásult, belebetegedett (szó szerint) az életbe.

Egyszerűen úgy érzem, elviselhetetlen. Inkább viselkedik féltékeny testvérként, mintsem apaként. Lányként az volt a "szeretetkinyilvánítása" felém, hogy viccesen s_ggbe rúgott. Tudom, hogy számítok neki, a maga módján szeret, de ezt egy 3-5-7 éves gyerek nem fogja fel, csak iszonyatosan sérül.

Nem vesz figyelembe másokat, ha ő nem alszik, akkor senki nem alszik. Fingik, böfög, bömböltet folyamatosan valamit, tv, rádió, okostelefon, sőt, van, hogy mindhármat egyszerre. Eszébe sem jut, hogy esetleg mi mást hallgatnánk. Egész életében feküdt az ágyon, és nézte a tévét, közben lecseszett minket, hogy nem lett egy háza, mert mi "nem álltunk mellé".

Soha nem kért bocsánatot senkitől (max.ha rámlépett), ha valakit megbántott, még őhozzá kellett menni vígasztalni.

Ódákat tudnék zengeni a negatívitásáról (van 2 panellakás, autója, motorja, biciklije, mégis percenként bemondja: az élet sz_r, b_sszátok meg! engem elmondott már mindennek, anyámat is, pedig nemigazán van rá oka-egyetemet végzett zenész vagyok, külföldön élek, senki sem protezsált be sehova, magamtól értem el amit elértem. Apám helyett mindent anyám vagy más csinált meg).

Szóval az a bajom, hogy legszívesebben nem találkoznék többet vele, ugyanakkor furdal a lelkiismeret, hogy ezt érzem. Fizikailag is meg tud betegíteni, már volt, hogy belázasodtam tőle, mert egyszerűen nem bírtam elviselni amiket mond, csinál, a cirkuszait ellenem (ha van sapkám, azért, ha nincs, azért). Mellesleg iszik, olyankor még rosszabb. 19 éves koromtól nem élek velük, most vagyok 30, de még mindig nem tudok szabadulni a káros hatása alól.

Mit tegyek?



2020. júl. 10. 00:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Persze mindig szeretni fogod mert az apád.

Én azt tanácsolnám, hogy szülinap, karácsony, névnap amikor felhívod felköszöntöd. Nagyritkán meglátogatod. Nem hinném, hogy megbocsátható, és így a "magad módján" te is törődsz vele.

2020. júl. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Baromira nem helytálló. Abnormális, hogy még bármit is érzel iránta. Rég meg kellett volna szakítani vele a kapcsolatot. Az első kommentelőnek nincs ki a négy kereke.
2020. júl. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Első, hol is írta hogy szereti? Nem írta. csak hogy bűntudata van, amiért nem találkozna vele. Ez nem szeretett, hanem a bántalmazott gyerekek tipikus jógyerek szindrómája (úgy viselkedek ahogy akarod, hozzád igazodok, csak ne bánts) és sajnos szokásos reakció az elnyomott, sérült gyerekektől. Kedves kérdező! ezt én is végigjátszottam egy durván bántalmazó apa mellett. Nehéz kitörni belőle, de ki lehet. Az érzéseid mögött meg az van, hogy apád beléd nevelte: csak az ő érzései, igényei számítanak, és rossz vagy ha a saját jólétedre is gondolni mersz. Ha nem boldogulsz, kérj szakembertől segítséget. Nemek egyedül nem ment hogy kitörjek ebből.
2020. júl. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
*nekem
2020. júl. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

A lellkiismeret-furdalásod érthető - mert "a gyerek szereti az apját"-nak meg akarsz felelni -, de nem indokolt, mert apád nem tett semit az ilyen kötődés kialakításáért.

A leírtak alapján az apád nem szeret(ett) téged/titeket. Valami trauma miatt valóban sértett kisgyerek maradt, valószínűleg figyelmet, körülrajongást akart, de pont a viselkedése miatt nem kapott tőletek (sem). Direkt ne beszélj vele ennek okairól, csak ha ő kérdezi, miért nincs ilyen kötődés köztetek. Ha direkt, ha az ő kérésére beszéltek erről, bizton számíts lelkileg a megsértődésére.

Te őt nem tudod rendbe rakni, csak ő tudja magát egy terápiával. Ez esetleg javasolhatod.

Érdemes lenne neked is egy rövidebb terápia segítségével feldolgozni ezt a dolgot, és elgyászolni, hogy nem volt - olyan - apád, mint ami kis erőfeszítéssel lehetett volna. Ez után ezt a veszteséget(!) el kell engedned. Más okból én is a veszteségelengedésen dolgozok, csak qwa nehéz elengednem, mert egyfajta bosszúvágy és adósságbehajtás tombol bennem.

2020. júl. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már egyszer próbálkoztam pszihológussal,de sztem nem volt a legjobb szakember. Most nincs rá anyagi keretem.

Az is sokat segít, ha valaki azon a véleményen van, hogy nem én vagyok a hibás. Apám folyamatosan az ellenkezőjét erősíti bennem.

Igyekeztem családi dolgokat szervezni, karácsony, találkozás, de ott is csak duzzogott. Valahogy meg kell találjam, hogyan tudok kikerülni a befolyása alól. Ha valakinek van receptje és sikerült, bármit szívesen meghallgatok.

2020. júl. 10. 12:24
 7/22 anonymousreview60 ***** válasza:
A nagykorú - és egyidejűleg nemritkán felnőtt - embereket szembesíteni szokták ki finomabban, ki keményebben a dohogásukkal/sopánkodásukkal, hogy vagy tegyen ellene valamit, vagy hallgasson. Erre sokszor az a válasz, hogy "Hát ki sem mondhatom, ha valami nem tetszik?!". Hát vagy mondd el a bajodat, hogy segíthessek, vagy ha változtathatatlan, akkor meg fogadd el!
2020. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Öööö, az utolsót nem teljesen értem. Az utolsó mondat rám volnatkozik?

Ha apámra, akkor az a helyzet, hogy rajtam kívül soha senki az életében nem próbálta szembesíteni saját magával. Kaptam is eleget tőle emiatt.

2020. júl. 10. 13:34
 9/22 anonymousreview60 ***** válasza:
#8: Igen, így értettem. Akkor ez pipa, reménytelen.
2020. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt én megértem, nekem anyukámmal volt ilyen a helyzet, apukám meg némán nézte. Megkeserítette a gyerekkoromat, sokszor úgy megvert, hogy összepisiltem magam, és azt sem tudtam miért, alapvetően jó gyerek voltam, de olyanja volt, ideges volt. Kitűnő tanuló voltam általánosban, de soha egy jó szót nem kaptam érte, pedig nehéz volt egyedül elérni. Aztán férjhez mentem, és megszabadultam onnan, de próbáltam alkalmakkor menni, és tartani a kapcsolatot. Sajnos soha nem szeretettel várt, ha segíteni akartam neki, bevásároltam ami kellhet, akkor leszólta a mosószert, hogy neki csak az Ariel jó, pedig én is olyannal mostam, mint amit vittem, és nem telt jobbra, de azért neki bevásároltam, és még annyit sem mondott, hogy köszönöm. Aztán pajzsmirigy beteg lettem, alig ettem, de elkezdtem hízni, nem 60kg voltam mint régen, és azzal fogadott, hogy hogy nézek ki.. Meg ezt a szomszédoknak is előadta, akik amikor megláttak, azzal fogadtak, hogy miről beszéltél?, formás ez a lány! Mit mondhatott nekik rólam, amikor ráadásul folyton én segítettem anyagilag is (ezzel a testtel, albérletben lakva), akkor is amikor én egyedül kerestem, ők meg négyen voltak az öcsémékkel.. :( Annyira elszomorodtam, mert a párom volt 155kg is, és az anyukája azt mondta neki, hogy gyönyörűszép gyerekem..én ahhoz sehol sem voltam. Aztán azt vettem észre magamon, hogy ritkábban mentem, minek, ha semmi jó nem vár ott? Na aztán azért voltam rossz, és lelkifurdalásom is volt, hogy mégis a szüleim, muszáj lenne időt szakítanom, akármi is van. De aztán az élet megoldotta, szembe kellett néznem a rákkal, és anyukámnak elmondtam, mi előtt állok, mekkora műtét, és nem tudom meddig élhetek, és az ő közömbössége még ekkor is borzasztó volt, engem teljesen leállított a lelkifurdalással, mert egy anya nem ilyen. :(
2020. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!