Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól cselekszek? Folyamatosan...

Jól cselekszek? Folyamatosan rág a lelkiismeret, pedig nem látok más utat!

Figyelt kérdés
Történt egy hete, hogy édesapám demenciája egy kisebb agyvérzés miatt nagyon sokat romlott, lényegében magatehetetlen és ágyhoz kötött lett. A kórházból nemsokára kiadják, mert "stabilizálták" az állapotát és kell másnak az ágy, de még felülni sem tud, illetve sokszor a gondolatai is össze-vissza kavarodnak. Pelenkás fekvőbeteg lett, az orvosok szerint jó eséllyel már élete végéig. Na most otthon a rokkant édesanyám nem tudná ellátni (szerencsétlen apám túlsúlyos is, így emelni még én sem tudom igazán), ezért SOS-ben elintéztem, hogy egy ápolással is foglalkozó öregotthon (olajág) átvegye, természetesen horror pénzekért. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy viszont mint a legtöbb ilyen ellátó intézményben, ott is csak heti két látogatási alkalom van a COVID szabályozások miatt, pedig apám igényli azt, hogy minden nap mellette legyek egy kicsit (most a kórházba naponta megyek látogatni), ahogy tettem azt az elmúlt 15 évben, amikor már sokat kellett segédkeznem a szülőknek. Félek, hogy apám ezt úgy érzékeli, hogy magára hagyom, attól is félek, hogy ha nincs kontroll (tudják hogy nem jövök egyhamar, mert nem engednek be), akkor az ápolók is elhanyagolják. Minden percben ezek a gondolatok emésztenek. Legszivesebben haza hoznám és ápolnám én, de mivel folyamatos törődést igényel, ez valószínűleg az állásom elvesztésével járna (egyedül maradtam, nincs aki besegítene). Kimondhatatlanul szeretem apámat, nem tudom, hogy mit tegyek. Már nézegettem, hogy ápolót fogadok, hogy amíg nem vagyok otthon, addig ellássa, de ez mindennapi viszonylatban olyan drága lenne (drágább mint az otthon), hogy nem engedhetem meg magamnak. Meg hát igazság szerint egy ember meg sem tudná emelni, ha valami van. Vajon jól cselekszek, hogy beadom ápolásra? Nem tudom mitévő legyek...

2021. jún. 14. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen, jól cselekszel. Vegyek neki egy egyszerű tabletet, telepíts rá valami chat programot és tanítsd meg hogyan kell fogadnia a hívást. Így mindennap tudtom beszelgetni és mivel videohivasban látni is fog, könnyebben fogja viselni.
2021. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez szar helyzet, de egyértelműen nem tudod otthon megoldani, sokunk nem tudná. Telefonáljatok, videohívásozzatok naponta, és reménykedünk benne, hogy a covid intézkedéseknek hamar vége lesz.
2021. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tud kezelni semmilyen kütyüt. Minden nap próbálkozok a kórházban is, esélytelen... Csak bambul rá és nem érti mi van. Engem megismer és örül nekem, de az ilyen dolgok már nem igen játszanak :( Ezért is nagyon nehéz.
2021. jún. 14. 09:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet, ezen én is keresztülmentem.

Jó döntést hoztál, ebben a helyzetben nem tudtál másképp dönteni.

2021. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Van segítőszolgálat az ilyen estekben. Próbálj meg egyet keresni a közeletekben. FACE csoportok is vannak akik szívesen segítenek önkéntes alapon.
2021. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Papa ezt a zöldet nyomd meg - ez azért nem agysebeszet, nem kell mast kezelni egy tableten hivasfogadashoz.... De sokon be lehet állítani hangiranyitast is, amikor hozz a se kell érni, csak az előre beállított szót kimondani és már él is a vonal.
2021. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Nővéreket kérd meg, hogy nyomják meg a gombot
2021. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

[link]



Itt szépen le van írva, hogy kell beállítani az automatikus hívásfogadást Skype-on.

2021. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
A papa a leírtak alapján olyan állapotban van, h nem fog megnyomni semmit. Van az az állapot, higyjétek el. Megbeszélném odabent, h x időpontban valaki adja oda neki a kütyüt, indítsa el aztán a végén tegye el.
2021. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

9!


Fentebb linkeltem, hogyan lehet beállítani az automatikus hívásfogadást. A cikk címe "Hogyan kémkedjünk a kutyánk és a macskánk utan Skype-ot használva." Nekem evidensnek tűnik, hogy se egy kutya, se egy macska nem fog magától hivast fogadni, ergo a nagypapának se kell a világon semmit csinálnia azon kívül, hogy ha meghallja az unoka hangját, felemeli magához a tabletet

2021. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!