Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyesfajta...

Mit gondoltok az ilyesfajta bosszúról, ti is megtennétek?

Figyelt kérdés

A nagyim mesélte hogy ahol fiatal korában lakott volt egy család ahol a gyerekek sosem ülhettek az asztalhoz enni, mindig a lépcsőn vagy egy kisszéken kuporogva kellett enniük és csak akkor kaptak enni mikor már a felnőttek jóllaktak. Aztán mikor ezek a gyerekek felnőttek és oda jutottak hogy ők tartották el az idős szüleiket akkor ugyan azt kapták vissza a gyereküktől, csak maradékot ehettek és soha nem ültek az asztalhoz, illetve akkor ehettek mikor enni adtak nekik.


Ti mit gondoltok, mit tennétek ha benneteket is így neveltek volna, megbosszulnátok?



2021. jún. 21. 12:00
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
7%
Aki megtenné, vagy megszakítaná a kapcsolatot, az emiatt nem szégyellné magát? Hiszen egy fokkal nem jobb, mint a szülők....
2021. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Ha a fő sztorira gondolsz ezt már sajnos nem tudom megmondani hogy csak tanmese volt-e. Bár már felnőtt voltam mikor mamám mesélte. Meséltem neki hogy az egyik akkori haverom anyukája úgy elment korházba műtétre hogy a fia aztse tudta hol van. Azt kamuzták neki otthon hogy rokonlátogatóba ment. És erre mondta mamám hogy ne csodálkozzak rajta. Régen mi volt a divat. És akkor mondta el ezt a kis történetet. A 24-es válaszomat viszont már anyukám is alátámasztotta. Egy idős volt a fiukkal.
2021. jún. 22. 15:53
 33/48 A kérdező kommentje:
#31 Miért ne lenne jobb? Te talán tartanád a kapcsolatot a szüleiddel ha vertek és sanyargattak, éheztettek volna?
2021. jún. 22. 15:55
 34/48 anonim ***** válasza:
92%
31. Aki megszakítja olyan emberekkel a kapcsolatot, akik nem építenek, csak rombolnak, az miért ne lenne különb? Hogy lehet ezt egy szinten kezelni azzal, amit a szülők műveltek? Miért szégyellje ezért bárki magát? A szégyen az, amikor valaki akkora csicska, hogy mindent eltűr...
2021. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
A #31-es válaszát olvastva kezdtem el gondolkozni hogy ez a sok nem vagy jobb tőle ha megszakítod a kapcsolatot esetleg bosszútállsz komment én nagyon úgy érzem hogy mind ilyen bántalmazó érzelmi zsaroló emberektől jön. Hisz gondoljatok csak bele. Ha beletörődne és nem sujkolnák az ember fejébe azt hogy te leszel a rossz ha megszakítod a kapcsolatod a bántalmazó féllel, akkor nem lenne kit bántani és nem lenne ki felett zsarnokoskodni.
2021. jún. 22. 17:08
 36/48 anonim ***** válasza:
89%
Pontosan... Ezeket zavarja az, hogy nem mindenkiből lehet megszeppent áldozatot csinálni. Kedvencem az, amelyik meg arra hivatkozik, hogy de akkor is az anyád / apád, neki több joga van veled szemben, majd meglepődik, hogy nekem a vér és a dns nem jelent a világon semmit, sőt, még szigorúbb vagyok ilyen esetben. Egy szülőnek védelmeznie kell, nem visszaélni a gyerekkel! Aki a szülői mivoltára hivatkozva visszaél, az kukába való dns ide meg oda.
2021. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
81%
31. vagyok. Nem bántalmaztam soha senkit, nem is fogok és nem is éltem ilyet at. Belegondolva a kapcsolat megszakítása érthető. Inkább arra gondoltam, aki ugyanúgy állna bosszút, mint ahogy a kérdésben le van írva. Szemet szemért elv, ugye. Ez esetben a bosszúálló is pont ugyanoda süllyed, ahova a szülők. Mitől leszel akkor különb? A gyerekednek miylen példát mutatsz ezzel?
2021. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Olyan példát hogy soha ne hagyja magát és amint teheti álljon bosszút akár többszörösen is.
2021. jún. 22. 19:12
 39/48 anonim ***** válasza:
82%

"Olyan példát hogy soha ne hagyja magát és amint teheti álljon bosszút akár többszörösen is."


Szép példa.... Jó nevelés.... Egy fokkal nem vagy különb, mint az, akin bosszút állsz. Sőt. Xarabb vagy, hiszen te már tudod, miylen érzés. De mindegy, nem vitázom. A te dolgod.

2021. jún. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
40%

39- ". Egy fokkal nem vagy különb, mint az, akin bosszút állsz. Sőt. Xarabb vagy, hiszen te már tudod, miylen érzés."

Szerintem nem szarabb ember. Alkalmat ad , hogy a bántalmazó fél is érezhesse, amit ő annakidején. Jogos. Miért kellene, annak a szemétnek ugy meghalnia, hogy soha nem éli át olyan szenvedéseket, amilyeneket ő okozott másoknak ?

Ez a "tartsd oda a másik orcádat is" elv az Újszövetségben van. ami a birkák számára íródott. Az Ószövetságben még a "szemet szemért, fogat fogért" szerepel.

2021. jún. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!