Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti megtennetek ilyen esetben...

Ti megtennetek ilyen esetben a feljelentest?

Figyelt kérdés
Az ocsem most 17 eves,kb 3 eve jar edzoterembe,ez a sport nala egy kisse mar atcsapott fanatizmusba,egyetlen eletcelja,hogy testepito versenyzo lehessen. Ma reggel sebtapaszt kerestem a taskajaban,de szteroid tablettat talaltam,ami miatt persze egybol szamon lett kerve. Ez a szer itthon tiltott,raadasul o kisoru,a Btk. 186. alapjan akitol kapta 2-tol 8 evig terjedo szabadsagvesztest kaphat. En mindenkepp szeretnek feljelentest tenni,mert ki tudja meg hany gyereknek es milyen cuccokat ad el,de anya persze az ocsemet felti,hogy eseteg bantani fogjak,ha kiderul (es eleg hamar kiderulne,hogy o vagyis hat mi nyomtuk fel oket),ocsem pedig abszolut nem egyuttmukodo,a dileret vedi,nem mondja el ki az es milyen korulmenyek kozott jutott hozza a cucchoz.Ti tennetek feljelentest vagy a testvereteket feltve inkabb elneznetek az egeszet?
2018. szept. 22. 15:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Szia . Én első körben biztos , higy nem fordulnék a hatósághoz . Szerintem senkinek nem hiányozna az ezzel járó bonyodalom !! Inkább a tesvéreddet próbáljátok jobb belátásra bírni , nem hiányzik hogy ilyen szerekkel ártson a szervetének !
2018. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Az meg a másik , senki nem tartott fegyvert a fejéhez , higy ilyen szereket használjon , legalább olyan hibás akkor .. mimt akitől beszerezte .
2018. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
* ő legalább olyan hibás ...
2018. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ezt en ertem,de aki egy kiskorunak ad el ilyet,az megis mit gondol? Es biztos,hogy tudja a korat,mivel a sportegyesuletben vette valakitol,ahol o igazolt tag,tehat minden szemelyes adataval tisztaban vannak.
2018. szept. 22. 15:24
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha mindenki hallgat és elnézi a leírtakat, sok gyerek kaphat még nem a nem véletlenül tiltott szerből. De azt is értem, hogy féltitek a testvéred. Más testépítő edzéslehetőséget kellene neki keresni, azonnal eltávolítani ebből a környezetből. Ezt nem lehet megbeszélni anyukáddal?

Nem értek egyet az egyik előzővel, aki azt írta, hogy a testvéred legalább annyira hibás, mint a terjesztő. A testvéred senki mást nem veszélyeztet, csak magát, míg a terjesztő sok gyereket.

2018. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Kiskorú. 17 eves, nem 12. Egy év, vagy csak pár hónap és nagykorú lesz. Ha feljelentést teszel, egészen biztosan vege minden családi kapcsolatodnak. Anyád kitesz majd, aztán szoba se áll veled.

Amúgy meg más táskájába engedély nélkül nem nyúlunk bele

2018. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
2018. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Voltam nagyon hasonlo szituban. En felhivtam a rendorseget es megkerdeztem mi ilyenkor a teendo.

Kicsit a te estedre leforditva es az ocsedhez kapcsolodoan a helyedben ezt tennem:

A teljes csaladdal leultetniocsedet es elmondnai neki mi ez a szer, amit kapott neten angolul ha rakeresel ott lesz az isszes karos hatasa. Mind mondjatok el neki kerdezzetek meg tole neki fontos e az egeszsege? Beszelgessetek vele errol es arrol hogy ez btk-s dolog, hogy erkolcsileg, stb. kinek mi a velemenye.

Azt is mondjatok el neki, hogy szeretnetek ha masik sportklubba menne es nem haznalna ilyet tobbe. Mondd te is azt, hogy meggondoltad magad nem jelented az esetet, de terjen jobb belatasra mert ennek nem lesz jo vege.


Es varj kb. 2 honapot, majd gyalogolj be egy rendororsre es jelentsd az esetet. Tehetsz nevtelenul is feljelentest de azzal kevesbe foglalkoznak. Nekem azt mondtak kicsit hagyjam nyugodni az ugyet es utana jelentsem. Addigra ujra gyanutlan lesz a diler es ok meg szepen elindulhatnak egy szalon.

Ha tesodat felted, akkor jo ha mielott betolti a 18-at teszel feljelentest vagy megkersz valami joismerost aki ezt megtenne neked helyetted. Valaki ezt gusztustalannak gondolja, de ki tudja hany masik embernekis ad el anyagot es ki tudja kinek milyen egeszsegkatosodasa lesz tole a mai suli mellett es hogy a fiatalokat mennyire nem erdekli a biologia sokuknak fogalmuk sincs milyen komoly lehet egy ilyen.

2018. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Miert gondolod, hogy ott kapta a cuccot?

Mar bocsanat, de ezer mas helyrol is szerezhette. Gyakorlatilag barhol elerheto.

Nem tennek feljelentest mert nem tudom ki adta, a tesod pedig ha ilyen sotet, ugyis beszerzi mashonnan.

2018. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
8-as válaszoló: megkérdezhetem, hogy milyen számon hívtad fel a rendőrséget?
2018. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!