Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtennétek, hogy elolvassátok...

Megtennétek, hogy elolvassátok és adtok valami tanácsot?

Figyelt kérdés

[link] itt a részletes történet


Köszönöm előre is!



2015. okt. 28. 10:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

kicsit színpadias dolognak tartom emiatt blogot nyitni és ott is így keseregni.

ha a szüleid nem fogadjàk el a párodat, és emiatt kitagadnak, az az ő szégyenük. azt kell hogy mondjam, hogy én se rajongok a romàkért, és nem lennék boldog, hogyha a gyerekem járna egy romàval. de mivel felnőtt vagy, és láthatóan jól megvagytok egy ideje, hát nem szólnék semmit. szerintem fontosabbnak kéne lenni a gyerekunkkel a kapcsolat, mint a saját büszkeségünk.

a kérdésed azt a részét nem is értem, hogy miért gondolkozol az öngyilkosságon? amikor elvileg boldog vagy, hogy jut eszedbe egyáltalán ilyen?

és igazából a leírásból nem is az jött le, hogy a szüleid milyen szemetek. ha ki akartak volna tagadni a párod miatt, már rég megtették volna. szerintem

2015. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy nem érted teljes mértékben a problémát. A blogot nem azért nyitottam, hogy ott keseregjek, hanem azért, hogy olyan embereket találjak, akik hasonló helyzetben vannak. Másrészt, a páromról nincs az az ember, aki megmondaná, hogy van benne roma vér, a szüleim valószínűleg azért skatulyázták be, mert a tágabb családjában volt pár ember, akinek voltak gázos dolgai (úgy értem a tágabb családot, hogy pl. az apjának az unokatestvére), de velük a párom nem is tartja a kapcsolatot, max. köszön nekik az utcán. Tudod miért gondolkoztam öngyilkosságon? Mert nem akarok választani a párom és a családom között. Igazad lehet abban, hogy ha ki akarnának tagadni, akkor már megtették volna, csak sajnos nálunk egyelőre az a helyzet, hogy még abban a fázisban vannak, hogy reménykednek abban, hogy szakítunk valamikor, és ezért mindent meg is tesznek.
2015. okt. 28. 10:53
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 25 éves vagy, ha neked jó a párod akkor miért azon agyalsz, hogy fel a család s le a család? Meg kell hagyni az azért durva, hogy leütötte édesapádat, nem lehetett volna mondjuk fogni téged meg anyukád és elmenni onnan majd miután lenyugodott beszélgetni? Nem is tudom elképzelni, hogy min lehet úgy felidegesedni, hogy megtámadd egy családtagod.

Szerintem kicsit túlzottan szenvedsz ez az egész menet miatt. Az, hogy magaddal hordozod tizenéveken át a sérelmeidet, azzal magadnak csinálsz rosszat, ami megtörtént azon nem változtathatsz, el kell fogadni s továbblépni.

Nem értem, hogy miért akkora nehézség továbblépni, s főleg, hogy miért jár az eszed öngyilkosságon, ha ilyen rossz gyerekkorod volt, ami rossz attól az ember menekül, nem visszavágyik meg sajnálja ha többé nem lesz. Nem?

2015. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%

egy 12 evesnek ne legyen mar meg parja :)

maradj a mesenel es a blogodnal irj hello kittirol:)

2015. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Egyálralán nem tartom színpadiasnak! Jó, hogy kiírod magadból, jó olyan emberrel beszélni erről, aki hasonló helyzetben van, mint te. Az írásod alapján a párodat jobb embernek tartom, mint apádat, akármilyen cigány is. Szerintem ha tényleg nem balhés roma, nem ver téged, nem lop, nincsenek rendőrségi dolgai, akkor nincs gond. +Ha nem is korom fekete, az még külön jó pont :D

Szerintem, ha lesz gyereked, kicsit jobb lesz, mert addig se foglalkozol a szüleiddel. +Tudni fogod, hogy te hogy NE bánj a gyerekeddel soha!

2015. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Kedves #4es! Oltogatás helyett tanulj meg olvasni! Senki nem beszélt itt 12 évesről
2015. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az eljegyzés pillanatában ki leszek tagadva" : DDD

Jane Austen sírva irigyelné tőled ezt a mondatot... habár nem kizárt, hogy épp az ő egyik regényéből másoltad. És a burkolt fenyegetés "Anya, én nem felejtek" közelgő drámát sejtet, zseniális. Komolyan venni nem tudlak, de írnod kellene mindenképpen.

2015. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell lepontozni, mert a 4es nem tud olvasni...

Vagy ha te pontoztál le 4es, akkor nem kell azért mert nem tudsz olvasni :D

2015. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ójaj, sajnállak!

Szerintem most már itt az ideje magadra is koncentrálni, vedd a kezedbe a Bibliát és olvasgasd, nekem is számtalanszor segített már a hit.

Először is én a helyedbe hozzámennék ahhoz, akit szeretek, gyerekeket szülnék neki stb..

..és az, hogy erről mit gondol a családod, azzal Te ne foglalkozz. Költözzetek el egy másik városba akár, és csak alkalmakként beszéljetek a szülőkkel.

Tudom, hogy ez nem könnyű, de ha ennyi mindent kibírtál már az életbe, akkor ez is menni fog! Hajrá!!

2015. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Keress fel egy pszichológust aki segít feldolgozni a múltban történt dolgokat. A családod építsd le és alapíts a pároddal olyat amilyet szeretnél.


Szóval egy jó pszichológus kell neked.

2015. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!