Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én érzem igazságtalannak,...

Csak én érzem igazságtalannak, hogy soha sem védenek m g a szüleim?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, van egy 19 éves bátyám. Korábban sem szeretett engem túlzottan, de mióta egy éve elmondtam a családomnak, hogy leszbikus vagyok, azóta egyenesen gyűlöl.


Soha egy jó szava nincs hozzám, pedig próbálom megtalálni vele a közös hangot, de nem megy. Ha csak szembejön itthon a folyosón, már akkor direkt meglök, ha valamiért muszáj hozzám szólnia, akkor úgy beszél velem, mint egy kutyával. A nevemen sosem szólít, mindig "korcs" meg "hulladék" vagyok. Igazából már nem is érdekel, megvagyok az ő szeretete nélkül is, de az nagyon rosszul esik, hogy a szüleim szó nélkül hagyják, hogy állandóan így nevez engem.


Ha szóvá tenném ezt a szüleimnek, akkor lenne joguk haragudni rám emiatt?



2021. jún. 25. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem. A szülőnek ezt helyre kéne tennie a bátyádnál, mert nem viselkedhet így, attól, hogy a szexuális orientációd nem hetero, már előbb kellett volna rá szólniuk, és kibékíteni veled mielőtt kiderült volna, hogy a saját nemedhez vonzódsz.


Amúgy ugyanolyan ember vagy mint bárki más, ha valaki bánt emiatt ne foglalkozz vele.

2021. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elég nehéz nem foglalkozni vele így, hogy egy lakásban élünk. :(


A szüleim sem örülnek, hogy nem heteró vagyok, de ők legalább nem gyűlölnek, csak szégyellnek.

2021. jún. 25. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, én anyaként válaszolok: ha egyik gyereken így beszélne a másikkal - mindegy milyen okból -, akkor szólnék neki, hogy vagy normálisan viselkedik, vagy kiköltözik a lakásomból.
2021. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy nehéz de szólj a szüleidnek minél előbb, mert ez nem normális amit a báttyád művel. Ez a legalja viselkedés amit a báttyád művel. Az a hülye gyerek kategória. Szerintem gyorsan úgy tudná haptágba vágni magát ha meglátogatna titeket egy neki nagyon tetsző lány és a lány szeme láttára viselkedne így veled, a lány meg jól beolvasna neki ezt látva vagy éreztetné nagyon hűvösen hogy bunkó egonak tartja. Az egoja sec perc alatt a helyére kerülne pláne ha azt látná hogy veled cimbizne a neki tetsző lány. Bár lehet emiatt dühös lenne rád így ahogy leirtad. Szülők minél előbb szólj nekik, hogy tegyék helyre a báttyád.
2021. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Tudom hogy nehéz de szólj a szüleidnek minél előbb"


Ők is hallják sokszor, amiket mond. De nem szólnak érte semmit.

2021. jún. 26. 08:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azzal nem tudom mi volt a gond amiben azt írtam, hogy 2 év múlva külön költözhetsz ha akarsz, vagy miért kellett töröltetni, mikor semmi szabályszegő nem votl benne csak egy tanács...
2021. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem láttam azt a választ, bocsi
2021. jún. 26. 08:29
 8/10 1Léna ***** válasza:
53%

Ez a te problémád a bátyáddal. Neked kell vele rendezned.

Elmodhatod neki, hogy rossz érzés neked, hogy így bánik veled. Lehet, hogy azt is értékelné, ha beszélnél vele hogyan jutottál arra a meggyőződésre, hogy leszbikus vagy. Furcsa ez 16 évesen.

2021. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy a bátyád köcsög, azzal egyetértek. A szülőktől sem szép, hogy nem védenek meg.

De ha 100 évig élek se fogom megérteni, miért kell ilyen fajsúlyos dolgot, mint amilyen a nemi viszonyulás, 16 évesen a szülők és a testvér torkán lenyomni.

Le lehet pontozni, de ez - szigorúan szerintem - nem tartozik rájuk. Legalábbis egyelőre.

2021. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy azt is értékelné, ha beszélnél vele hogyan jutottál arra a meggyőződésre, hogy leszbikus vagy."


Szerelmes lettem. Ennyi.

Te ennyi idősen még nem érezted, kihez vonzódsz, ki tetszik?

2021. jún. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!