Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok !

Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok !

Figyelt kérdés

Apámmal nem túl jó a kapcsolatom , pár évente találkozunk. Miután megszülettem 3 éves koromtól nem dolgozott , sokat ivott. Anyám elvált tőle , elköltöztünk , egyedül nevelt , apám gyerektartást sose fizetett , anyámnak küszködnie kellett nagyon sokat , rengeteget dolgozott . 15 éves koromig találkoztunk rendszeresen apámmal , azonban az alkoholista, frusztrált goromba életmódja miatt elmaradoztam , évente 1x-2x beszéltünk , ahol mindig számonkért hogy miért nem keresem őt.

Apámat a lánytestvére tartotta el egész életében , akinek se férje , se gyerekei nincsenek , most meghalt . Kiderült hogy zavaros adósságok voltak körülötte, amit arra az ingatlanra terheltek amiben most laktak , illetve lakik apám. Apámnak a rokonai segítettek , ezt most a lánytestvére (nagynéném) temetésén tudtam meg . A temetés horror összeg , a sírhelymegújítás és a temetés majdnem 1 millió forint volt , amit nem tudok zsebből finanszírozni , és akkor közölték velem , hogy elengedik apám kezét, amit megértek , mert nem az ő dolguk , és minden felelősség engem terhel hogy mi lesz vele . Viszont nem tudom apámat eltartani , én is küszködök a pénzzel , és hozzáköltözni sem akarok , hiszen iszik , folyton a múltat okolja , meg más embereket , nem ismeri be hogy saját maga miatt jutott idáig . Nyugdíja ugye nincsen , jönnek a számlái , a gyógyszerei , étel stb , olyan többlet amit nem tudok finanszírozni , mert teljesen ki vagyok számolva , de mindenki rám akarja tolni a felelősséget . A házat eladósította az évek alatt , tehát jó nagy adósságot örökölnék , ez az ára annak hogy egész életében nem csinált semmit , csak otthon volt , meg a kocsmába járt . Viszont úgy próbálják beállítani a rokonok , hogy enyém a felelősség az ő további élete miatt , és lelkiismeretfurdalásom van , pedig nem kéne . Szeretnék lassan családot , de így az se lesz , tönkre fog tenni, és én leszek a rossz ember , pedig ő se segített soha az életben , csak küszködtünk , meg szégyenkeztünk miatta . A kialakult helyzettel nem tudok mit tenni. Mit tegyek ebben a helyzetben ?



2020. nov. 24. 14:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Nincs teendőd vele.
2020. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi felelöséged és semmi kötelességed sincs, apád már régen kilépett az életedböl.

Ne foglalkozz a hülye rokonokkal, éld az életedet!

2020. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"de mindenki rám akarja tolni a felelősséget"

Ne hagyd nekik! Közöld velük, hogy nem fogod eltartani apádat, mert ez nem a te felelősséged. Pontosan így is cselekedj. Ettől te nem leszel rossz ember, ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2020. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Az eszem nekem is így gondolja, de ... Valahol szeretett , és valahol én is őt , de így nem lehet élni , ilyen helyzetbe hozni másokat . Még arra a nagy értékű ingatlanra amit a szüleitől kapott , se vigyázott .Abba már beletörődtem hogy még örökségem se lesz ha már nem segített , de legalább engem ne keverjen újabb lehetetlen helyzetbe . Ezért nem mentem fel hozzá , mert képtelen vagyok a tehetetlenséget nézni ami belengi az egészet , és a kialakult helyzetről nem tehetek . Ott van egy halom adósság , remélem nem varrják a nyakamba mint örökös . Igazi önző, felelőtlen ember , de nem akarom hajléktalanként látni . Nagyon rosszul érzem magam .
2020. nov. 24. 14:38
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

annyit tudsz tenni - hogy a bűntudatodat enyhítsd -, hogy keresel neki egy intézetet. vannak alapítványiak, egyháziak. de kötelezni nem fogod tudni, hogy oda bevonuljon. ezzel viszont - lám, te megtetted, amit tudtál, ő nem akar menni -, a rokonság befogja majd a száját.

és ki tudja, az is lehet, hogy elfogadja az ilyetén segítséget

2020. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5-ös . Köszönöm neked is a válaszodat ! Ezen gondolkodtam én is , utánanézek. Ezek az intézetek milyen anyagi ellenszolgáltatással járnak ?
2020. nov. 24. 14:51
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, általában a nyugdíjat szokták elkérni (vagyis annak kb. a 80%-át) , ami ugye itt most nincs. azért írtam az alapítványi/egyházi intézetet, mert ott esélyesebb, hogy bizonyos alapítványi pénzekből kipótolják a nemlétező nyugdíját, és neked kevesebbet kell csak fizetni. bizonyára kérvényezni kell ezt és kérnek ilyenkor vagyonnyilatkozatot is a hozzátartozótól.

keserves út lesz, kitartást és sok sikert.

2020. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
és még valami, adósságot biztosan nem örökölsz utána, egyszerűen visszautasítod az örökséget, és kész.
2020. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
"apám gyerektartást sose fizetett" neked is ennyi a felelősséged felé
2020. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Alexa0001 válasza:
73%
Az otthon ellenszolgáltatásaival kapcsolatban én úgy tanultam pár éve szoc. munkából, hogy tényleg csak a nyugdíja 80%-át vonhatják le, viszont a fennmaradó összeget a hozzátartozónak kell kipótolni, vagy a másik opció, ha az ingatlanjára terhelik. Bár ha alapból úszik az adósságtól lehet ez az opció is bukta. A lelked megnyugtatására esetleg megoldás, ha néha viszel neki főtt kaját, mikor főzöl, egy plusz adag semmibe sem kerül és tettél valamit érte. Nehéz ügy
2020. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!