Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van lelkiismeret furdalá...

Miért van lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés
Felnőttem , elköltöztem, megházasodtam és édesanyám egyedül maradt otthon . Feleségem nem mindig veszi jó szemmel ha szabadidőmbe gondolok egyet és kiugrok édesanyámhoz , teszem hozzá úgy hogy pl ő dolgozik én meg majd délutánra megyek . De ettől függetlenül ki szoktam menni ami nem olyan sűrű , hétvégente viszont megyünk mindig hozzá. Sokat jár a fejembe hogy milyen rossz neki egyedül , ott hagytam egyedül és bánt a lelkiismeretem. Próbálok segíteni neki mindig amibe tudok, anyagilag is tudta nélkül ( online számla fizetésnél valós összegtől kevesebbet mondok) Kutya étkeztetés be is beszállok rendszeresen és családi eseményekre is hívjuk mindig hogy érezze hozzánk tározik na meg neki se árt a kikapcsolódás . Ezektől függetlenül bánt mégis a lelkiismeretem hogy egyedül hagytam , milyen ember vagyok stb. Miért van ez ? Hogyan változtassak ezen ?

2021. jún. 28. 13:31
1 2
 1/13 kovpet ***** válasza:
76%
Ez az élet rendje.
2021. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Már a Bibiliában is szerepel.... "Az ember ezért elhagyja apját, anyját, a feleségéhez ragaszkodik,"


Ez az élet rendje! Ettől ne legyen rossz lelkiismereted. Mert könnyen abba a csapdába kerülsz, hogy a feleségedre nem jut elég időd és figyelmed....

2021. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Meg hanyszor irod ki a kerdest?
2021. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

A feleséged is ennyit jár az anyjához, és oda is mindig mentek hétvégente?


Anyukád el tudja magát foglalni, mint a többi ember. Lett saját életed, ez normális, és nem arról van szó, hogy már rá sem nyitod az ajtót. Ha ott élnél a szoknyája mellett, és az egész életedet annak rendelnéd alá, hogy anyukádat boldoggá tedd, na az lenne inkább probléma.

Persze, van rád igénye, de nem tőled lesz boldog, hogy ott csüngsz rajta, az embernek nem erre való a gyereke. Van, aki a gyerekével akar kitölteni valamilyen más típusú űrt az életében (partner, szociális kapcsolatok, elfoglaltság hiányát), de az egészségtelen, és mindkettőjüknek csak árt. A saját anyádnak nem lehetsz a partnere, egyenrangú barátja vagy a hobbija. A szülő-gyerek kapcsolat maradjon szülő-gyerek kapcsolat. Szeretettel, törődéssel, de külön magánélettel, és határokkal.


Nem jön ki a pénzéből, vagy miért adsz neki folyamatosan?

Innen úgy tűnik, nem váltál le róla, és valamiféle fordított szerepet vettél fel. Anyád lett a szemedben a pátyolgatásra szoruló gyerek, te meg a túlféltő szülő, aki tyúkanyóként akar rajta ülni, és gondoskodni róla olyasmiben is, amire nincs szüksége. Nagylány már, sokkal többet meg tud oldani, mint gondolod.


Nem a társa vagy, hanem a gyereke, aki felnőtt. Nem hagytad el, nincs miért rosszul érezned magad.

2021. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
El kéne kezdeni végre leválni a mamáról. Érzelmileg.
2021. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Tudod, ki járkálna anyádhoz minden hétvégén...
2021. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Élet rendje, de nem vagy rossz ember, de segíts neki sokat, mint ahogy most is.
2021. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzem ezt de nagyjából már helyreraktam magamban.

Ez azért van mert nagyon rossz boldogtalannak és magányosnak látni azt akit szeretünk. De ez nem jelenti azt higy fel kellene áldoznunk a fiatalságunkat azért mert ők csúnya szóval unatkoznak. Anyukád gondom nem azért szült téged hogy öreg korában legyen ki ki szolgálja hanem reméli hogy boldog életed lesz. Ebben gondolom ő is részt akár venni mint nagymama és anyós stb. Megváltoznak a szerepek egy idő után. A tiéd is meg fog. Azt akarod hogy a gyerekednek ne legyen élete mert állandóan rajtad lóg?

És anyukádnak is meg kell értenie hogy te nem leszel attól boldog hogy aggódsz miatta. Sajnos mikor megöregszünk mindannyiunk hasonló vár. De nem húzhatunk le mindenkit magunk körül csakazért mert nekünk unalmas lett az éltünk.

2021. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Molyember ***** válasza:
100%

Felnőttél, elköltöztél, megházasodtál, erre minden hétvégén hazamész. Meg még hétköznap is. Normális nő ezt nem viseli el, készülj a válásra.

Nem kell minden hétvégén hazamenned. Ez nem egy kollégium, ez a házasságod, bszki.

2021. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok nem kell minden hétvégén segíteni csak segíts neki néha félreírtam xd.
2021. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!