Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni az alkoholis...

Mit lehetne tenni az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés

Apa jó régóta iszik már, néha kevesebbet, néha többet. Anya ezt megelégelte egy éve kb, külön költöztette tőlünk (adott neki pénzt, hogy albérletbe költözzön). Azóta sincs munkája, abból a pénzből él. Sokszor volt már a pia miatt kórházban is. Elment pszichológushoz, aki felírt neki erős gyógyszereket, ez egy darabig hatott nála, de csak nem bírta megállni a piálást. És ami a legrosszabb: most a gyógyszerre iszik. A minap az utcán kellett hozzá mentőt hívni, mert eszméletlen volt, alig élte túl. Én nagyon sajnálom őt, többször is próbáltunk már anyával segíteni, de elutasító velünk. Ha józan, akkor normálisan lehet vele beszélni általában. Szörnyű nekem ezt végignézni, és úgy érzem, nem sok ideje van már hátra, ha így folytatja.

Volt valaki már hasonló szituációban? Mit lehetne még tenni érte?



2021. máj. 26. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam sajnos, de nem lehetett tenni semmit.
2021. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak. Szereted, mert az apukád. Szégyelled amit csinál. Fájdalmat okoz neked, amiért ilyen. Átérzem, a fájdalmadat. Szörnyű gyerekkorom volt. Apám alkoholista volt. 57 évesen meghalt. Meg fog halni. Nem lehet segíteni rajtuk. Nincs akaratereje. Nagyon nagy akaraterő és önuralom kell az absztinenciához. Ha ő is meg akar gyógyulni, be kell ültetni a gyógyszert bőr alá. Ha iszik rá belehalhat. Ez az utolsó visszatartó erő. Az a baj, hogy ennyi ivás után a kognitív funkciók károsodnak. Már nincsen "esze", nem biztos, hogy felfogja mit művel. Depresszióra is kellene kezelni.
2021. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok. Mondd el neki, hogy szereted, és szükséged van rá. Büszke akarsz lenni rá. Ha ő is meg akar gyógyulni, valamilyen munkát és hobbit is találnia kell! Együtt is csinálhatnátok valamit.
2021. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egyetértek hármassal... Nagyon sajnállak... Mond el neki hogy ne tegye... Mert jó ember volna, de ezzel magában tesz kárt, meg talán másoknak is! Kitartás! Imádkozom érted!
2021. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
És érte is persze!
2021. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!