Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az én feladatom lenne nyitni?

Az én feladatom lenne nyitni?

Figyelt kérdés
50 év feletti apa vagyok családdal, egy fiunk van. Az előző kapcsolatból van két gyermek, akikről akkoriban 16-18 éves korukig elég rendesen gondoskodtam és jó is volt a viszony. Aztán később már nem tudtam 18 éves koruk után az elvárt appanázst nyújtani és szépen elhidegült a kapcsolat, az egyikük még a FB-ról is letiltott, mert kritizáltam az anyját (szerintem jogosan).
2021. júl. 1. 06:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Hát lehet nem kellett volna pont neki mondanod a kritikákat....
2021. júl. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna, ez igaz, viszont ő fordította őket ellenem.
2021. júl. 1. 06:27
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha a pénz elég indok volt nekik az elhidegüléshez, akkor ne erőltesd szerintem. Felnőtt fejjel a saját szüleimtől se várom el, hogy anyagilag támogassanak. Azért, mert a szülők elváltak, még nem indok, hogy anyagi kárpótlást nyújtson emiatt élete végéig a távolabb levő fél. Nem pénzzel kell megvásárolni a szeretetüket. Már pedig ők ezek szerint ezt várnák el. Szerintem ez önzőség, feltételhez kötni, hogy szeretjük-e az apukánkat, tartjuk-e vele a kapcsolatot.

Lehet, hogy megpróbálnék nyitni, vagy kellek ígyis, vagy nem. Ami nem megy, nem kell erőltetni.

2021. júl. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy csak a te elképzelésed szerint a pénz az oka. A szülő (te és a nejed) cseszte szét a családot, neki is kell "helyrehozni". Semmiképp nem a gyereknek. Ha egy családi kapcsolat nem működik, abban mindig a szülő a hibás,nem a gyerek .Az volna a normális, ha te lépnél.
2021. júl. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is így érzem, ezért tettem fel a kérdést. Ellenben már annyiszor kudarcot vallottam az ilyen jellegű megmérettetésekkel, hogy félek tőlük... Nem szeretnek engem.
2021. júl. 1. 07:18
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak nyitni kell, hanem megnyílni is. Nem hiszem, hogy nem szeretnek. Le kell ülni velük és őszintén elmondani, mi vezetett a váláshoz- nagyok már, megértik. A te hibáidat is el kell mondani, nem a nejedre kenni az egészet. Elmondhatod, hogy félsz, hogy kudarc lesz, hogy nem kerültök közelebb, de te nagyon szeretnéd és tenni is akarsz érte. Esetleg mondják meg ők, hogy mit tegyél. És azt feltétlenül hangsúlyozd, hogy mennyire sajnálod, hogy nekik ezért ment gallyra a gyerekkoruk. És hogy nem akarsz tolakodó se lenni, ugyhogy ha végiggondolták amit mondtál, legyen ugy minden, ahogy ők szeretnék. Ezután emésztgetni fogják egy darabig a mondandódat. Ha normalizálni akarják a kapcsolatot, jelezni fogják. Ha nem, akkor már nincs mit tenned, túl nagyok. Lehet, hogy évek telnek el, mire elfogadják a bocsánetkérésedet. Akármi is lesz, szülinapokon köszöntsd fel őket, küldj nekik ajándékot (vagy pénzt) ,karácsonykor szintén.Ez lehet, hogy hosszú menet lesz, ne félj tőle. Nekik is évekig kellett nélkülözniük az apjuk jelenlétét. A gyerekeknél többen nem szenvedsz, nyugi
2021. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én lettem elküldve. Elsőfokon az anyjuk küldött el, másodfokon a gyerekek jelezték, hogy már nem szívesen látnának, harmadfokon részben le is lettem tiltva.
2021. júl. 1. 08:00
 8/23 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy te lettél elküldve. Ahogy a 6-nál írtam: üljetek le, meséld el mi volt, mit szeretnél, beszéljétek át. És bízt rájuk a döntést.
2021. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok abban a helyzteben ,hogy leüljek velük. Látni sem akarnak.
2021. júl. 1. 09:28
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
akkor írd meg nekik.
2021. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!