Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy derítsem ki, hogy mi az...

Hogy derítsem ki, hogy mi az oka a megjegyzéseknek?18

Figyelt kérdés

Biszexuális vagyok, a saját nememet kedvelem jobban. Több mint 6 éve ezt érzem, és így érzem kezd itt lenni az ideje, hogy elmondjam itthon.


Viszont sokszor sok a homofób megjegyzés anyu részéről. És nem tudom miért. Előtte tudni akarom az okot. Mert ha puszta undor, és megvetés, akkor nem coming outolnék. Ha meg sejti és aggódás van a háttérben, hogy mi lesz így velem, és így akarna eltántorítani a "döntéstől"(döntésnek tartja az ilyesmit), akkor elmondanám.


Csak nem tudom, hogy hogy derítsem ki, hogy mi áll a megjegyzések hátterében. Rögtön nem kéne leleplezni magam, szóval tanácstalan vagyok.

Mit javasoltok?


2021. júl. 2. 23:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
8- ez olyan, mintha azt mondanád, hogy gyógyuljon ki a szőke hajából, meg a kék szeméből valaki. Ilyennek született. Nincs miből kigyógyulni. Ilyen és kész.
2021. júl. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem, minek ezt elmondani, ha tudod, hogy ilyenek. Várd meg, míg lesz párkapcsolatod,és ha azonos neművel, akkor kell elmondani. Addig felesleges, ha otthon nem értenék meg.
2021. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságba is megkérdezheted anyukádat. Miért utálja, vagy undorodik tőlük? Sokan csak azért, mert a körülöttük élők ezt várják el egymástól.
2021. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Én azt csináltam, hogy időnként felolvastam neki cikkeket ami érinti a témát, így próbáltam kiszedni belőle a véleményét. Esetleg egy próbát megér. 🙂
2021. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Költözni nem tudom mikor tudok, már így is hat éve titkolom ezt, és ez már nekem sok, nagyon nyomasztó. Viszont nem akarom, hogy majd csak akkor mondom el, ha olyan kapcsolatom lesz, mert akkor már túl sok infót kéne "feldolgozni", és lehet, hogy így jönne le, hogy én nem magamtól vagyok ilyen, hanem valaki belevitt a "rosszba". Meg ha már kapcsolatom van, és akkor tudom még, hogy rosszul reagálna, akkor nehezebb lenne titkolózni.

Egyébként lehet nem dobna ki, ha kiderülne. Szerintem túlságosan szégyen lenne neki a helyiek és a család előtt, ha kidob engem. Persze ebben nem vagyok biztos, mert annyira nem vagyok képben a helyiek és a rokonok álláspontjával.

2021. júl. 3. 09:43
 16/19 A kérdező kommentje:

Akkoor az működhet téma felvetésnek, hogy mit tudom én, híradót nézek vele, és ha előkerül a téma akkor megjegyzéseket teszek?

Bár egyszer egy talk showt néztem és a műsorvezető épp egy meleg párral beszélt, anyám meg elkezdett velem veszekedni, hogy kapcsoljak el, mert "ez undorító, és biztos én is azért vagyok/leszek bzi, mert ilyen elcseszett embereket nézek"...

Csak ugye tudnom kéne, hogy mi az ilyen megjegyzések célja? Mert ha puszta gyűlölet, akkor még lenyelem a titkolózást. Ha meg valami aggodalom, hogy rossz lesz nekem/neki nem lesz unokája, akkor az aggodalmat kell feloldani.

2021. júl. 3. 09:47
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
De te miért éled meg ezt titkolásnak? Senkinek semmi köze hozzá, kihez vonzódsz.
2021. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"mit tudom én, híradót nézek vele, és ha előkerül a téma akkor megjegyzéseket teszek?" Elvileg ez volna a legtapintatosabb, a legóvatosabb.

"ez undorító, és biztos én is azért vagyok/leszek bzi" Ez semmit jót nem sejtet. Miért a "vagy"? Sejtheti, csak nem meri kimondani.

"mert ilyen elcseszett embereket nézek" Nem érti a jelenséget. Lehet, hogy csak ez a baja, de ez nem valószínű.

"Mert ha puszta gyűlölet, akkor még lenyelem a titkolózást." Akkor lesz csak igazán nehéz, amikor kiderül.

"nekem/neki nem lesz unokája, akkor az aggodalmat kell feloldani" Igen. 20 éve a Spektrumon volt egy dokumentumfilm. Egy leszbikus és egy meleg pár vállalt összesen 2 vér szerinti gyereket.

2021. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld meg felvetni, hogy " képzeld a Katiról kiderült hogy leszbikus együtt van a Marcsival, gondoltad volna?" Mi erről a véleményed? ( Ha fiú vagy akkor fiús verzió)


Viccesen próbáld megkérdezni h és te mi szólnál ha rólam is ez derülne ki? Nem szeretnél? Kitagadnál?

Aztán kiderül mi van.

Én így próbálnám

2021. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!