Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyobb testvérektől kérdezem,...

Nagyobb testvérektől kérdezem, milyen emlékeitek vannak arról amikor anyukátok a kisebb tesótokkal volt terhes?

Figyelt kérdés
2021. júl. 3. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem rá, mert csak két és fél év a korkülönbség. :)
2021. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Húgom és köztem 13 év korkülönbség van, tehát azért sok mindenre emlékszem.

Mondjuk Anyu későn vette észre, hogy terhes (novemberben szült, és júliusban vette észre), szóval a kezdeti dolgok így lemaradtak.

Viszont onnantól mindenre emlékszem kábé.

A bejelentésre, a névválasztásra, hogy Anyu nem tudott aludni, mert húgom mindig rosszul feküdt, hogy együtt vásároltunk babaholmikat (volt amiből direkt unikornisosat, mert azt kértem :D), ha nyaralni voltam, mindig vettem neki valamit (pl sokszor jártam Máramarosba, és ott van ilyen víz ami szögletes üvegben van, és van belőle extra kicsit verzió, mi "baba gucci víznek" hívjuk, abból mindig vettem egy kartonnal). De az is megvan, hogy egyszer bátyámmal smilet rajzoltunk Anyu hasára :)

Aztán miután megszületett, jött a pelenkázás, altatás, éneklés, öltöztetés, megtanítottam ökölpacsit adni viszonylag korán. Egyetlenegy dolog van, amit sosem csináltam, az a fürdetés, egyszerűen féltem tőle, de nem is bánom utólag, hogy nálam kimaradt.

2021. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örültem, amikor elmondták, hogy kistesóm lesz. Őszintén szólva azt hittem, azért lesz, mert én kértem. Csak felnőttként tudtam meg, hogy véletlenül sikerült így. Én úgy vártam, mint egy ajándékot, és nagyon boldog voltam.

Arra emlékszem a terhességről, hogy anyum nagyon kívánós volt, folyton élesztőt meg tejport evett, és a vége felé alig tudott járni, mert kicsit kilazultak a medence csontjai, és kattogott a combja...


Amikor anyum bement a kórházba (én akkor 4 éves voltam), emlékszem, apum nagyon izgult amiatt is, hogy rendesen el tudja-e látni a háztartást egyedül, meg azért, mert csak kevés dolgot tudott főzni. Többnyire bundáskenyeret ettünk azokban a napokban, de nem zavart, és izgi volt várni, hogy mikor mehetünk be.

Mikor betették öcsémet az autóba, bebugyolálva, az valami csoda volt.

(Ma napig nagyon jóban vagyunk, ő az egyik legjobb barátom.)

2021. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
6 éves voltam amikor az öcsém született. Édesanyám terhessége, az hogy végig élhettem vele Maga volt a csoda. Emlékszem, hogy hogy rugdosott a pocakjában. Nem most történt már, meg az ultrahang is nagyon kezdetleges volt, de úgy csináltam mindha látnék valamit. Emlékszem, hogy amikor megszületett, hozta ki a nővérke bebugyolalva. Én adhattam neki először puszit. Szinte elveszett a polyaban. Ezek az élmények miatt is nagyon szoros a kötelek közöttünk, hiába vagyunk felnőttek már. Ha kell hajnalba is felkelek miatta ha épp sütit akar másnap enni. Karácsonykor dolgoznia kellett. A családommal megettuk a karácsonyi ebédet, majd 120 kilométert utazva vittünk neki is. O is hasonlóképpen cselekedne.
2021. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jó ilyen sok jó testvérről olvasni! :)))
2021. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok a kisebb-fiatalabb,a növérem 13 évvel idösebb nálam.várt engemet,sokat beszélgetet édesanyámmaé.pocakját kivánoságát látta egész terheséget,fogta anyu pocakját,ultrahangképeket,amikro anyu korházba bentfeküdt szülésnapján nem szültm ég meg akkor is növérem ott volt
2021. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
kérdező veled és válaszolokkal azota mi történt?
2021. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan láttam ahogy folyik ki belőle a magzatvíz. Ekkor 93 ősze volt és akkor voltam 9 éves. Elmentek a mentővel, engem meg egymagam otthonhagytak. Bezártam az ajtót és reggel apám feszítette fel, mert ugye nem hallottam jönni.
2021. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"mert ugye nem hallottam jönni"

:)) Hogyhogy nem hallottad?

2021. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

19


Érdekes lenne hallókészülék nélkül...

(Alvás előtt kiveszem)

2021. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!