Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy "gyerek" menekül a szülői szeretet elől?

Figyelt kérdés

Nekem rossz látni, hogy a párom gyereke szinte menekül, nincs harag, semmi, de nagyon a saját életét szeretné élni.

Párom teljesen maga alatt van, nagyon nehezen dolgozza fel.

Én eddig csak olyat ismertem, hogy ragaszkodtak az ilyen szerető szülőkhöz.


2021. júl. 6. 07:53
1 2
 1/19 Thispain ***** válasza:
98%
A szeretet elől nem, de az önállótlanságból, és a burokból igen.
2021. júl. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerek nem szereti, ha ölelgetik, puszilgatják! Játsszon, kiránduljon vele, amit a gyerek szeret.
2021. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
A valódi (intelligens) szeretet olyan, ami a másiknak is jó, és nem menekül előle senki. Az alacsonyabb érzelmi intelligenciával rendelkeő ember görcsös csimpaszkodása nem jön be mindenkinek.
2021. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
Tinidszer, nem kell ezen síránkozni.
2021. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es honnan tudod hogy tinédzser nem írta a kérdező. Lehet a gyereke már fiatal felnőtt de ugyanakkor gyerek is.


Az is lehet kérdező hogy a gyerekének nagy vágyai vannak amit ugy érez most hogy elérhetetlenek a számára és ez a fusztráció okozhat ilyet hogy menekül mert ilyenkor egyedüllétre lenne szüksége hogy fel tudja magában dolgozni hogy le kell mondania a vágyáról amire lehet kiskora óta vágyott. Meg kell kérdezni beszélgetni kell vele hogy van-e valami amit el szeretett volna érni de úgy érzi hogy nem alkalmas rá vagy más miatt jár lemondassal. Lehet önmagának se vallja be es ezért ilyen ezért reagál a szeretetre így mert ilyen érzések mellett nem tudja befogadni.

2021. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, milyen idös a gyerek, de ha elmúlt tíz éves, akkor érthetö, ha nem akad "kisbaba" maradni.
2021. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, fiatal felnőtt.

Amúgy nagyon kreatív, meg olyan tervei, ötletei vannak, hogy nem semmi.

Én azt mondtam neki, addig nyomja, amíg tele van energiával.

A párommal való kapcsolatát nem teljesen látom át.

Ragaszkodó szülő, én ennyit látok.

Előttem olyan példák vannak, hogy szülők nyakán lógnak 30 évesen is, semmi motiváció.

2021. júl. 6. 08:47
 8/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Eltérő szeretetnyelv:

A két személy szeretetnyelve eltérhet, amit elsősorban a szülő feladata észrevenni, és a saját szeretetkinyilvánítását ahhoz igazítani. Ti. lehet, hogy a gyerek főleg beszélgetni és néha(!) pénzt szeretne a szülőtől, viszont az meg feszt mosna, vasalna, takarítani stb. nála.

2. Burok, túlkontroll:

A szülő túl sok mindent akar a gyereknek megcsinálni, hovatovább megmondani is. Lehet, hogy nem akarja megmondani, hanem csak a gondolatait akarja kifejezni, de a stílusa mégsem az. Fiatal felnőttnél az az optimális, hogy szőr mentén érdeklődni, és addig nem megmondani a tutit, amíg azt nem kérik.

3. Mamahotel

"Előttem olyan példák vannak, hogy szülők nyakán lógnak 30 évesen is, semmi motiváció." Az, hogy a környezetedben sok az ilyen, nem jelenti azt, hogy ez a zöm, és azt meg végképp nem, hogy egy egészségesen önállósodni akaró gyerek óhajtaná a szobaszervizt.

4. Bátorítás

"Amúgy nagyon kreatív, meg olyan tervei, ötletei vannak, hogy nem semmi. Én azt mondtam neki, addig nyomja, amíg tele van energiával." Lehet, hogy a szülője olyan, hogy visszafogná a kontrollal vagy a túlaggódással.


Jobban tennéd, ha az érintett fiatal felnőttet faggatnád ki, titoktartást vállalva.

2021. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8-as nagyon jól leírtad.


Én pont a burok, kontroll és megmondás elől “menekülök”. És ezt ők észre sem veszik..

2021. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nincs rosszban az anyukájával, dehogy, nagyon szeretik egymást.

Ezért lepődtem meg, amikor fogta magát, és kicuccolt a világ másik felére. És esze ágában sincs hazajönni, már egy ideje ott van.

Csak én is azt hittem, sosem fogják egymást elengedni, akkora a szeretet kettőjük között.

Bár lehet, voltak konfliktusok, de akkor azt én nem láttam, nem tudok róluk.

Mindenesetre, hogy ekkora motiváció van benne, meg lendület, bár én is ilyen lettem volna kb 25 éve.

2021. júl. 6. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!