Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek kövér gyereke van,...

Akinek kövér gyereke van, miért nem fogyasztja le? Pláne ha a szülő sovány? Miért kell kövér gyerek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 05:19
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%

Én ismerek egy családot, apuka anyuka csontos sovány. Egy 8 év körüli kislányuk van de ő nagyon kövér a korához képest. Fura látvány a sovány anyuka mellett a kövér kisgyerek. Szerintem valószínű, hogy mindent megvesznek a kisgyereknek amit csak kíván, csoki, chips, nem tudnak nemet mondani vagy megálljt parancsolni. Természetesen előfordulhat, hogy betegség/gyógyszer miatt kövér a gyerek de ez nagyon nagyon ritka.

Régen az osztályomban is volt egy lány, ő tényleg extrém kövér volt, ráadásul cukorbeteg is lett, mégis mindig ette a nyalókát stb ezután is. Neki a szülei nem voltak csontsoványak de kövérnek sem voltak mondhatók.

Én is kövér gyerek voltam, de nekem anyukám is kövér volt, apukám meg nagyon sovány... Végül mire felnőttem nagyon lefogytam, teljesen olyan sovány fajta lettem mint apukám. Viszont én hajlamos vagyok hízásra úgyhogy nekem oda kell figyelni, míg apukám nem tud hízni egyáltalán.

Lehet, remélhetőleg ezek a kövér gyerekek is lefogynak majd mire felnőnek. Bár tény, hogy a nagy testzsír megviseli a szervezetet bármelyik korban, nehezebb a mozgás, elzsírosodnak a szervek, stb. Érzek egy kis felelőtlenséget is ezekben a szülőkben.

2021. júl. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem úgy működik,
2021. júl. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
17%

Annak a gyereknek tudom, hogy meglepő, jogai vannak.

Orvosi utasítás nélkül a szülő nem kötelezheti diétára. Azt meg semmilyen körülmények között nem teheti meg, hogy nem ad neki enni, miközben a gyerek éhes, csak mert "nem akar kövér gyereket". Direkt éheztetésre még az itteni családsegítő, gyámügy is ugrik.

Akkor hogyan "fogyassza le"?

2021. júl. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
84%

Egészséges étrend és mozgás. Ezért nem fog ugrani a gyámügy és kötve hiszem, hogy egy anya ne tudna megítélni, orvosi utasítás nélkül, hogy mikor van szüksége a gyerekének váltásra.


Érdekes, hogy azért nem ugrik a gyámügy, amikor valaki hízósertést nevel a gyerekekből. Én azokat az embereket büntetném meg, akik a fent említett példa szerint csipsszel meg csokival, stb etetik a gyereküket. Nem értem, hogy az miért nem számít gyermekbantalmazasnak, elhanyagolasnak ha valaki látja, tudja, hogy a gyereknek nem tesz jót (netán már az orvos is jelezte felé, hogy helytelen amit tesz) és mégis, puszta felelőtlenségbol vagy lustasagbol, "mert a gyerek kéri" vagy "mert a gyerek hisztis ha nem kapja meg" odaadja.


Ezzel, az emberek tönkreteszik a saját gyerekük életét. Igaz sokkal egyszerűbb a gyereket lecsititani valami édességgel, mint egy változatos és egeszseges étrendet kitalálni, és megszerettetni a gyerekkel.


Természetesen nem arra gondolok mindezzel, amikor egy kisbaba elhízott vagy arra sem, hogy valaki néha ad a gyerekének valami nasit. Hanem arra aki 40 kilosra hizlalja a másodikos kölyket.


Van olyan ismerosom akinek a gyerekei már most, általános iskolában extrém elhízottak, de azért fel vannak mentve tesibol és havi 1-2 gyerekkel mekiben zabalos posztot kitesz a fbra. Én, ha nekem olyan kövér gyerekeim lennének biztosan nem vinnem őket a mekibe és nem mentetnem fel őket tesibol sem.

2021. júl. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, ha valaki vegetáriánus és a gyereknek sem főz otthon húst, akkor egyből gyámügyért kiáltanak, miközben régóta tény, hogy hús nélkül is lehet élni, de ha valaki egészségtelenül zabáltatja a gyerekét, ha úgy étkezteti, hogy az kövér, cukorbeteg, leteherhelt szívű legyen, ezzel tönkretéve a gyerek szervezetét, az rendben van 😃😃


Én is ismerek ilyeneket amúgy, sokan be sem látják, hogy kövér a gyerek, csak "erős csontozatú", amúgy meg lusták változatni, hiszen általában a kövér gyerekek szülei is kövérek. A szomszédunkban is ez van, valami borzasztó kövér a gyerek, meg a szülőkön is ott van azért az a plusz 15 kiló, de annyira nem foglalkoznak vele, nekik ez így megfelel. Szegény kislány arca meg tisztára eltorzult, gondolom a suliban csúfolni is fogják.

2021. júl. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
40%
Sportoltatni kell a gyerekeket. Sokszor ezt nehéz összeegyeztetni munka mellett. A szülő jó példával jár elő és megeszi a zöldségeket. Ehet nasit a gyerek , ha lenyom 10 fekfőtámaszt vagy felülést.:)
2021. júl. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
89%
A mezei szülő az esetek többségében nem tud értékelhető diétát összeállítani, és csak éhezteti a gyereket. Annyira meg nem fontos az egészség, hogy orvossal vagy dietetikussal egyeztessen. Van olyan gyerek az ismeretségi körömben, akinek dekára kiméri minden ételét az anyja. Olyan a kislány combja, mint más gyereknek a karja, és panaszkodik mindig, hogy éhes, nincs ereje végig vinni a napot, szívesen enne többet, de nem emeli az adagot, nehogy elhízzon.
2021. júl. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
89%

Unokatestvérem pajzsmirigybeteg. 50 kilós 9 évesen.


Nem értem, hogy miért nem viszik el endokrinológushoz.

2021. júl. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz összeegyeztetni (amúgy mindent nehez... nekem 3 van és a fodrászt vagy a sima nagybevasarlast is nehéz de akarat kérdése) Jo esetben, amikor vállal az ember egy vagy több gyereket, akkor betervezi, hogy majd lesznek ilyen igényei is. Alapból szerintem kell a gyereknek a mozgás, nem csak akkor amikor már a gyerek el van hízva, szóval ovis kortól lehet a gyereket szoktatni mozgásra rutinszerűen.
2021. júl. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%

9es ez nagyon igaz!!!

Ha az alapoktól kezdjük (hozzataplalas) már ott is rettenetes hiányosságok és zavar van az anyák fejében. Jó példa a meregetés, de azt amúgy van hogy a védőnő kéri. Vagy a másik példa, hogy azért mert valaminek a dobozan gyerek van (netán baba), az nem biztos, hogy babaknak-gyerekeknek való. (Lásd Kinder csokoládé)

2021. júl. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!