Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy kicsi faluban élek, és a végzettségemnek megfelelő szakmát nem találtam a közelben, emiatt másik megyébe mentem dolgozni. A covid miatt el kellett jönnöm (hotel munka), és azóta itthon lakom édesanyámmal. Ő sajnos sosem tudja beosztani a pénzét, én pedig most nem dolgozom. Amim volt, a jogosítványom megszerzésére szerettem volna fordítani, viszont anyu megtalálta az elrakott pénzt (fogalmam sincs mit keresett a párom/ő külföldön dolgozik, hétvégente jön haza, néha itt vagyunk, néha a szüleinél, nincs még közös otthonunk/ zoknis fiókjában.) Kért a pénzből. Hiába magyaráztam, hogy nem azért van, hogy belenyúljunk, addig addig zsarolt érzelmileg, míg nem adtam. Ő nem tudja általában beosztani a pénzét, sok az adóssága is sajnos, és tényleg nem sok a fizetése... de azt hiszem elégnek kell lennie, még úgy is, hogy napi háromszor eszem itthon. Én most nem dolgozom, mert ahogy az elején írtam, nem tudok itt a közelben munkát találni, azonban addig, amíg nincs meg a jogosítványom, nem tudok elmenni sem. Sajnos pórul jártam másik városban az első oktatómmal, a mostani csodálatos, szeretném vele befejezni, körülbelül 15 órám van vissza, de nagyon ritkán tudok menni, heti 1 vagy két alkalommal.

Édesanyámat nem tudom megkérni, hogy legyen türelemmel, és bírja ki ezt a remélhetőleg 2 hónapot, augusztusig, míg befejezem a vezetést... Mit tegyek? Nagyon régóta tart ez, de amikor dolgoztam és tudtam neki pénzt adni, jobban kijöttünk. Úgy érzem, most hogy szükségem lenne rá, nem támogat (nem anyagilag, már amennyire mondhatom ezt úgy hogy itthon lakom egy ideje.) Nagyon rosszul érzem magam, úgy érzem ha sokáig itthon maradok, megőrülök, de ha elkéri a pénzem, sokáig itthon kell maradnom, mert nem lesz a vezetésre... Körforgás.

23/L



2021. júl. 9. 10:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
9-es: Nem, nem azon szívem, tehát igen, rosszul érted. :)
2021. júl. 9. 11:16
 12/27 A kérdező kommentje:

10-es, igen rosszul érted. A spórolt pénzemből annyi van, amit a jogosítványomra szánok, mert odaadtam mindet édesanyámnak. Augusztus közepéig szeretnék itthon maradni, de júliusban nem fogok már tudni neki pénzt adni.

Nem kell két felnőttet eltartania, emberek... :)


Kurvára nem panaszkodnék és értetlenkednék, hogyha nem tudnám, hogy MINDENT odaadtam amit tudtam és mindent megtettem x éve én is azért, hogy ne legyen abban a szarban, amit ő csinált magának. Nem én kértem, hogy megszülessek, szóval könyörgöm, ne mondjátok már hogy normális, hogy ha arra kérem, hogy 1 hónapig hadd lakjak itthon, akkor azt mondja hogy de adjá még pénzt, még még még, mer ez nem elég. Jesszusom emberek. Mindegy. Értem. Ne panaszkodjak. Takarodjak dolgozni. Nem számít én mennyit áldoztam fel a saját életemből azért, hogy neki könnyebb legyen, ő az anyám, nem kérhetem meg, hogy támogasson, amíg elérek valamit. Értem én, hogy tévesek az elképzeléseim. Köszönöm, sokat segítettetek. Gondolom az a normális, hogy mindenem odaadom, velem meg majd egyszer lesz valami. Majd egyszer elérem a céljam. Majeccer.

Remélem itt másnak sincs senkije akire számíthat.

2021. júl. 9. 11:22
 13/27 anonim ***** válasza:
94%

Talán azért értettünk félre, mert mást írtál. Először ezt írtad: Amim volt, a jogosítványom megszerzésére szerettem volna fordítani. Most: de előtte mindent odaadtam neki.

Azt írod: nem kell eltartani, de azt is, napi 3x otthon eszel. Mi az igazság?

De hogy érdemi választ is kapj: a pénzt fizess be az oktatódnak. A pasid ne aludjon a csóró anyánál, vagy ha ott alszik, csináljatok egy nagybevásárlást. Te meg helyben keress idénymunkát, napszámot, most keresnek embert gyümölcsszedésre, gyermekfelügyeletre, stb., és szállj be a rezsibe!

2021. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%
Konkrétan hol eloskodik az anya a gyerekén ebben a kérdésben? A kérdező az, aki haza költözött és munkanélküli, az anyja tartja el.
2021. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
Akkor most adsz haza, vagy nem? Amit havonta hazaadsz, az fedezi a rezsidet, és amit megeszel?
2021. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
25%

#14 szerintem meg ez a normális és nem pedig az, ha a gyerek tartja el a szülőt. Te is hazamész megenni egy húslevest meg ezt-azt, nem? Neked nem kérte el anyád meg senkid azt a pénzt, amit szülinapra meg ilyenekre kaptál, igaz? Vagy amit te kerestél..munkából. Mert ez most kb ilyen. Van egy saját pénze amit gondolom a fizetéséből tett még félre, aztán lenyúlnak tőle. Gondolom neked se tetszene ha új ágyat akarnál venni vagy valami, de mivel kéreget sose jön össze. Ezt a pénzt SOSEM látod viszont, ami nem lenne baj, ha kőgazdag lennél. De mivel a kérdező nem az, így megértem. Így nem tud és nem is fog tudni haladni, semerre. Segíteni lehet, mert csak az anyád, de amint látod azt írta már nagyon sokszor tette, ebbe is bele lehet fáradni.

Kérdező, nyugalom. Amúgy meg anyukád már ilyen marad sajnos, gondolom nem 40 éves. Tehát nem tehetsz semmit, az egyetlen lehetőség, hogy azt mondod nem. Mondd el mellé, hogy már nagyon sokszor segítettél, vegye figyelembe ezt is.



#5

2021. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

16!


Ha hazamegyek látogatóba, akkor pár napig maradok. A kérdező pár hónapja el otthon. Egy tányér húsleves vs 30 tányér húsleves azért enm mindegy.

2021. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát már megbocsáss, akkor írj érthetőbben. A nyitó kérdésben azt írod, hogy amid volt, a jogosítványra tetted félre. Most meg azt, hogy odaadtad anyádnak. Döntsd már el, mert így zavaros.


Nekem az az egyértelmű, hogy valamennyi ideje anyádnál laksz, ott eszel, nem dolgozol, nem adsz a költségekbe, de valamilyen rejtélyes oknál fogva jogosultnak érzed magad, hogy kritizáljad azt, ahogy a pénzzel bánik.


Na itt a kérdés! Kinek a pénzét nem tudja beosztani. A tiédet? Dehát neked nincs, nem dolgozol. A sajátját? Mégis mi közöd hozzá?


Úgy elképzelem, hogy beköltözne a lányom néhány hónapra, aztán pattogna, hogy miért cigarettát veszek a saját pénzemből.

2021. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Látom, nem népszerű az igazság, de nem igaz, hogy nem támogat. Van hol laknod, van mit enned. Nem tiszted turkálni a zsebében, de tény, hogy nem szép, hogy tőled kuncsorgott a pénzből, amit a jogosítványra szántál. Ugyanakkor nem világos, hogy ha ő azt az összeget megkurtította, akkor hogyan fogod pótolni a hiányzó részt, ha nem dolgozol? Illetve, ha a spórolt pénzedről kiderül, hogy egyébként sem lenne/lett volna elég, akkor mi a terv? Jogosítvány nélkül is megpróbálhatnál munkát keresni, léteznek buszjáratok, még ha nem is a legnagyobb élmény azokhoz igazodni.
2021. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azt mondod, már ki tudja, mióta otthon laksz, de eddig csak te fizettél mindent otthon magad után, ennivalót, rezsi részed, ruhákat, piperéket, stb. egészen a közelmúltig? Mert nem ez jön le…
2021. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!