Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy kicsi faluban élek, és a végzettségemnek megfelelő szakmát nem találtam a közelben, emiatt másik megyébe mentem dolgozni. A covid miatt el kellett jönnöm (hotel munka), és azóta itthon lakom édesanyámmal. Ő sajnos sosem tudja beosztani a pénzét, én pedig most nem dolgozom. Amim volt, a jogosítványom megszerzésére szerettem volna fordítani, viszont anyu megtalálta az elrakott pénzt (fogalmam sincs mit keresett a párom/ő külföldön dolgozik, hétvégente jön haza, néha itt vagyunk, néha a szüleinél, nincs még közös otthonunk/ zoknis fiókjában.) Kért a pénzből. Hiába magyaráztam, hogy nem azért van, hogy belenyúljunk, addig addig zsarolt érzelmileg, míg nem adtam. Ő nem tudja általában beosztani a pénzét, sok az adóssága is sajnos, és tényleg nem sok a fizetése... de azt hiszem elégnek kell lennie, még úgy is, hogy napi háromszor eszem itthon. Én most nem dolgozom, mert ahogy az elején írtam, nem tudok itt a közelben munkát találni, azonban addig, amíg nincs meg a jogosítványom, nem tudok elmenni sem. Sajnos pórul jártam másik városban az első oktatómmal, a mostani csodálatos, szeretném vele befejezni, körülbelül 15 órám van vissza, de nagyon ritkán tudok menni, heti 1 vagy két alkalommal.

Édesanyámat nem tudom megkérni, hogy legyen türelemmel, és bírja ki ezt a remélhetőleg 2 hónapot, augusztusig, míg befejezem a vezetést... Mit tegyek? Nagyon régóta tart ez, de amikor dolgoztam és tudtam neki pénzt adni, jobban kijöttünk. Úgy érzem, most hogy szükségem lenne rá, nem támogat (nem anyagilag, már amennyire mondhatom ezt úgy hogy itthon lakom egy ideje.) Nagyon rosszul érzem magam, úgy érzem ha sokáig itthon maradok, megőrülök, de ha elkéri a pénzem, sokáig itthon kell maradnom, mert nem lesz a vezetésre... Körforgás.

23/L



2021. júl. 9. 10:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be előre az oktatónak, akkor nincs miből kérni
2021. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
55%
Megmondod, az a pénz nincs és pont, máshol van már helye.
2021. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%
Felénk fordítva van, sokszor az egész család tülekedik, hogy hol segíthetne jogsihoz, végzettséghez, munkához, akármihez egy tenni is akaró fiatalt. Válaszra nem méltatnám.
2021. júl. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
36%

22!


Bizony, mondja meg! Anyu meg mondja meg, kisasszonynak is mashol van helye, nem otthon, ingyenelosdiben.


23!


Igazad van! Szégyellje magát az a anya, hogy egyedül eltart két embert! A mocskos szemétládája, hát mi az, hogy nem él száraz kenyéren meg vízen, hogy a királylánynak ne kelljen a spórolt pénzéből adnia?????Micsoda aljasék emberek vannak, hát nem?????



Bexaras me-nényi idióta van a világban....

2021. júl. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
36%
Ne szégyellje magát senki, mint ahogy nem is szoktátok, mi nem úgy csináljuk, ahogy ti. Nem igaz nem fér abba a rohadt nagy üregbe ez nálad.
2021. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Szia, sikerült lerakni a jogosítványt?😊

Lehet már késő, de elmondom énis a véleményem..

Tehát, mi lenne ha alkalmi munkákat vállalnál ahol élsz ameddig nem lesz meg a jogosítvány? Utána mész dolgozol ott ahol szeretnél, de ugye oda is elkell jutni egy hónapig (benzin ilyenek) ameddig nem kapod meg az első fizetésed addif miből fogod ezt finanszírozni? ergo jobb lenne egy kis pénzt szerezni ha menni akarsz dolgozni, illetve meg tudnád beszélni anyukáddal hogy mivel ott laksz ezért minden hónapban leadsz neki x mennyiséget (pl. 30-40 ezret) és ennyi.. És ha vállalsz alkalmi munkákat ezt ki is tudod fizetni illetve félre tenni, kicsit szűkös lesz, de idővel kiforrja magát.

2021. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

26-os vagyok..

Lehet alkalmi takarítás, bolti eladó, gyermekre vigyázni, étterembe konyhai kisegítő, Határ a csillagos ég, ha tényleg nagyon akarsz munkát találni fogsz.

2021. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!