Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ehhez mit szóltok? A...

Szülők ehhez mit szóltok? A világ legkegyetlenebb anyukájának kiáltották ki, mert megfegyelmezte gyerekeit

Figyelt kérdés
[link]
2021. júl. 9. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Teljes mértékben egyetértenék az anyukával, ha nem közönség előtt hozta volna ilyen helyzetbe a gyerekeit és önmagát, hanem elsősorban otthon fekteti le az alapokat.

Ma én is annyit mondtam a fiamnak, hogy várjon egy kicsit, nemsokára kaphat jégkrémet, de még dolgom van. Ő úgy gondolta, hogy kiszolgálja magát (2) éves. Én is elvettem tőle, és mondtam, hogy ezért, mert szemtelen, később sem, majd csak holnap.

2021. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
jól tette,példát vehetnének sokan róla
2021. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
sokan inkább elkényeztetik őket
2021. júl. 9. 13:31
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk, rájuk szólhatott volna előbb, mivel a gyerekek máshol jártak gondolatban, lehet eszükbe se jut, ďe, ha anyuka szól, megköszönik és felesleges volt kidobni, megalázva őket. A másik, amikor másról sincs szó manapság, minthogy fogyasztói társadalom vagyunk, pazarlunk stb., pont nem a legjobb lecke.
2021. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
1, ha ki tudja magát szolgálni, fájt volna azt mondani, hogy persze, vegyél elő egyet, én most nem érek rá?
2021. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Én nem értek vele egyet. Én a jó példa nevelő hatásában hiszek és ez náluk működik is. Én megköszönöm és utánam a gyerekem is, ha elbambult, mondom neki, hogy köszönje meg szépen. Van, hogy elbambul, de amúgy többnyire megköszöni, mondani sem kell.

Ennek így semmi értelme nem volt, mert nem írja a cikk, előre lefektetett szabály volt-e, illetve így ez olyan, mintha az anyuka hazudott volna, megígér valamit, aztán mégsem. Az ilyen ad hoc, önkényesen hozott szabályok csak szorongást okoznak. Nálunk mindenki megköszön mindent, ezért ez nem megterhelő a gyereknek sem.

2021. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Thunderfairy ***** válasza:
71%
A 2000-es évek előtt ezzel mindenki egyetérthetett volna. Akik azt a vílágot ismerték azok egyáltalán nem tartanák ezt felháboritonak. Bár elötte szólhatot volna a gyerekeknek hogy miért is veszi el tölűk és hazamenve hütőbe rakva a fagyikat megeheték volna ha megköszönik.
2021. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
1980-ban születtem es nem értek vele egyet.
2021. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Ez pazarlás, semmi értelme, nem is mutat jó példát ezzel.


A legtöbb kisgyerek nem tudatosan bunkó, mint a felnőttek. Simán elbambulhattak, velem is megesett kicsiként, hogy úúú fagyi, nem köszöntem meg rögtön, mert a következő már mondta is, hogy mit kér, és mondjuk több gyerekből álló sor elég hosszú ahhoz, hogy elbambuljon a gyerek és elfelejtse. Meg olyan is van, hogy a kisgyerek félénkebb, nem mer megszólalni. Rájuk is szólhatott volna, hogy köszönjék meg, mindkettő opcióra elég lett volna ennyi is bőven.


Kegyetlennek nem mondanám egyébként, szimplán csak ostobának és túlreagálósnak.

2021. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
5-ös, igen. Nem azt mondtam, hogy nem kaphat, hanem azt, hogy várnia kell. A két éves ne szolgálja ki magát a fagyasztóból. Meg kell tanulni várni, és meghallani azt, amit anya mond. Ne harahudj, de te mit csináltál volna, ha hiába mondod, hogy mi lesz, ő felülír? Ráhagyod? Meg is dicséred netán. Bármelyik két éves gyerek ki tud venni bármit a fagyasztóból, ha az a hűtő aljában van, nem a tetején. Nálunk nem az az irány, hogy ha eléri, akkor mehet. Ha a csokit érné el, akkor azon élne. Hát nem. Ne harahudj már meg igazán, hogy nevelem a gyerekem. Nekem sem jó, amikor sír esetleg, ha nem engedek valamit. De attól még sajnos ez van.
2021. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!