Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim álandóan vitatkoznak...

Szüleim álandóan vitatkoznak mostanában és már nem bírom. Mivel tereljem a gondolataim?

Figyelt kérdés
Na csúnyán összevesztek. Régebben is voltak durva pillanatok. Nade most... egymás szidták... apám már ivott is elötte (a vita álandó tárgya) és olyanokat mondott anyànak h megveri stb. Anyát védtem meg minden. Nagy csend a vita közbe egyszercdak pofon vágom ugy apám hogy kirepül a pia a kezéböl mindenki néz mondom hogy jolesett apám még meg is köszöni. Már sírhatnékom is lett. Mert persze vannak rossz pillanatok de azt szeretném hogy végre apám is normálisabb legyen és legyen minden rendbe. És mostmár lelkiismeret furdaláson van merthát pofon vágtam azok után amikkel fenyegetözött. (Bíroság.. agyonversés stb) mit tegyek? Úgy szeretném hogy minden jó legyeeeeg ;( ;(

#válás #veszekedés #szülő #bíróság #régóta tartó viták #elfajult viták #távolság tartási végzés #legyen minden végre jó
2017. febr. 5. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod...Azért szerintem az kisebb baj ha pofon vágod édes apád,mintha ő agyonverné édesanyád...

Remélem minden rendeződik...

Békességet a családnak.

17/L

2017. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%

Szia!

Ha ennyire elfajultak a viták, ez már családon belüli erőszaknak minősül, persze nem a te részedről, hiszen te a gyerek vagy. A legközelebbi ilyen vitánál vedd fel amit apád mond, és ha édesanyád is hajlik a távolság tartási végzés felé, akkor adjatok be egy kérvényt, amit a hangfelvétel igazol. Ezt szinte biztosan elfogadják, ha a hangfelvételben elhangzanak azok a dolgok aniket állitottok.

Ha anyád nem akarja ezt végigcsinálni, akkor nincs más megoldás, mint megvárod, hogy 18 legyél, és elhúzz onnan. Addig is meg már nem nagyon lesz minusz fok, legyél a barátaiddal, legyél otthon kevesebbet.

Üdv!

2017. febr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon kicsúszik a dolog a kezeitek közül, akkor hívjátok ki a hivatalos szerveket.
2017. febr. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 holnaptegnapja ***** válasza:
39%

Menj el a sulidban a dokihoz, és (az orvosok titoktartási esküjük van), ... mond el azt amit itt.


(ha nem bízol a sulis orvosban, írd be az internetes keresődbe: családi erőszak).

Mielőtt ezt beírnád, mindenképpen javasolnám, az iskola orvosod), mert Ő áll a legközelebb a segítségnyújtásban.

2017. febr. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom mennyire jo otlet lelepni otthonrol, es otthagyni az anyjat egyedul, mert akkor aztan senki sem fogja megvedeni az alkesz fatertol.

Feljelentehez nem kell anyukad beleegyezes, megteheted nyugodtan egyedul is a megfelelo szerveknel.

Ahol pl mindket szulo reszt vesz az eroszakban ott nincs is, mert nincs felnott fejlento, meg ha a gyerek szol is valakinek hogy verekrdes es eroszak van a csaladban? Azert ez eleg abszurd lenne!!

Az biztos, hogy te nem fogod tudni megvatoztatni apad italozasi szokasait (ezt csak o tudja, neki kell akarni), ezzel nem sokmindent tehetsz...ha anyukad normalis, akkor lepjetek le egyutt. Fater majd rajon, vagy nem...maganak keresik az ilyenek, nem lattam meg olyat hogy valaki letette volna a piat, es atment volna kezesbaranyba. Biztos van ilyen is, de en meg nem lattam. Ne kergess hamis illuziokat...

2017. febr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel. Nálunk is volt egy darabig mikor édesapám anyukája még élt hogy állandóan be volt rúgva és vitatkoztak. Nekem van két bátyám és mikor itthon voltak nem féltem de mikor egyedül voltam és veszekedtek féltem. inkább elmentem otthonról. Persze én is anyukámat vedem. De utána meghalt édesapám anyukája és már nem iszik annyit. 1 hónapba 1-2 szer van berugva de akkor sem veszekednek és így már nyugodtabb a légkör is. De annyi a különbség hogy ő nem fenyegetőzött meg semmi ilyen. Csak szájhős volt..

annyit tudok neked mondani hogy nyugodj meg és próbálj apukának segíteni leszokni a piáról.

2017. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát amikor tegnap apám engem meg a nálam fiatalabb 2 öcsém probálta anyam ellen fordútani én mondtam hogyha nem este10kor járna haza meg nem inna akkor semmi baja nem lenne mert amikor nem iszik akkor alapbol normális
2017. febr. 5. 08:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig se voltam sokat otthon mert nem szeretek otthon lenni, a természet jobban vonz, viszont este 10kor meg 11kor ez nehéz. Állandó idegesség miatt meg már intézés alatt vannak a papírjaim hogy a nevelésibe legyen időpontom. Amugy 14/L
2017. febr. 5. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!