Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egykék, titeket is magatokhoz...

Egykék, titeket is magatokhoz akar làncolni anyukátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom vele megértetni, hogy nem 12 éves vagyok már, és nem hagyja élni a saját életem, az ő be nem teljesült álmait akarja valóra váltatni az én életemben (egyetem, karrier, pasizás, stb...)

Befolyásolni akarja, hogy kiről mit gondolok (pl. családtagok...)

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni?

Az a baj, hogy úgy nevelt fel, hogy érzelmileg függjek tőle, tehát félek is kicsit lépni.

Olyan írjon légyszi, akinek van tapasztalata.

20/L.



2021. júl. 12. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is hasonló. De pont az ellenkezőét érte el a kényszerített formálásával.

Értem az egyetem hasznos de, -magamért kell csinálnom nem azért mert az anyám azt sulykolja hogy ha nem akkor csak utcasöprő lesz belőlem.

A dolgok amiket mond amúgy egybevágnak az én ambícióimmal (egyetem, munka, párkapcsolat), de annyira erőltetett hogy nem csinálhatom a saját tempómban, nem tapasztalhatom ki magam a dolgokat.

Közben meg kiderült hogy a szüleim múltja is elég kalandos és hajmeresztő volt így álszentnek tartom őket.

Az ő szüleik nem fogták meg őket ennyire.

2021. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ismerős, amit írsz. Először is, kitartást. Nekem 20 évesen lett elegem abból, hogy ő akarja élni helyettem az életem. Szakot váltottam, másik egyetemre felvételiztem, hogy azt tanulhassak, amit tényleg én szeretnék, és távolabb kerüljek tőle. Az elején nehezen viselte, de a távolság végül jót tett a kapcsolatunknak, és én is elkezdhettem önállóbb lenni. Nem mondom, hogy nem neheztelek rá bizonyos dolgok miatt, de arra is rá kellett jönnöm közben, hogy ő ezt valószínűleg nem tudatosan és rosszindulatból csinálta. Egyszerűen ezt hozta magával, a legjobbat akarta nekem, csak máshogy nem tudta kifejezni, mint ezzel a fojtogató, kontrolláló "szeretettel". A támogatását elfogadom, a rigolyáit elengedem.
2021. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj, te nem írtál erről többször is?
2021. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ezt csinálja. Egész életemben azon ügyködött, hogy minél jobban lehúzza az önbizalmam, hogy függésben tudjon tartani. Mindig olyanokat mondott, hogy te gyenge vagy, nem vagy képes semmire egyedül. Nem mondom, hogy egyáltalán nem hatott rám ezzel. Ennyi idősen nem is mertem drasztikus lépéseket tenni, mostanra próbálom az önbizalmam javítani amit elvett tőlem, de képtelen vagyok iránta szeretetet érezni. Szerintem az a legfontosabb számodra most, hogy minél előbb messze kerülj tőle, ahol nem tud befolyásolni.
2021. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Már olvastunk erről vagy 10 kérdést...


A kérdező csak ventillál, nem képes arra, hogy leváljon.

Szeret másoknak panaszkodni, de két szalmaszálat nem tesz keresztbe, hogy a helyzet megváltozzon.


Energiavámpír!

2021. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban igen, utána meg hirtelen fordult egyet és kidobott, mert nem olyan lettem, amilyennek képzelt :D
2021. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os: Based
2021. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves ötös, én most írtam ki először. :)
2021. júl. 12. 11:26
 9/14 A kérdező kommentje:

Amúgy nem értem. Ha nem tudsz egy normális, segítő, nem rosszindulatú választ írni, akkor ne is írj semmit.

Szerintem inkább te vagy az energiavámpír, hiszen nem kényszerített senki arra, hogy idekommentelj.

2021. júl. 12. 11:29
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Normális tizenéves már 13-14 éves korában elkezd lázadni.

Neked ez kimaradt.

Ideje bepótolni, és önállósodás felé venni az irányt!

2021. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!