Kisgyerek új családban?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 1 éve vagyok együtt. Neki van egy 6 éves kislánya is akivel azt hiszem elég jóban vagyok.

A gond a volt élettársa akivel 15 évig volt együtt és a kislány apja. Nekem úgy mesélte a barátnőm, hogy a srác bántalmazta, folyton veszekedtek. De amikor a kislánnyal beszélek erről, akkor meg azt mondja, hogy soha sem veszekedtek és milyen jó volt régen, mert apa vitte oviba, játszóra, állatkertbe meg mindenhova...

Tehát nekem sátánként van lefestve a pali és egyszer meg is fenyegettem, hogy kopjon már le rólunk, de semmi hatása, kitart. Annyit mondott 1x személyesen, hogy azért nem töri minden csontom ripityára, mert még hátra van a gyerek elhelyezési per, de utána megcsonkít amiért asszisztálok ahhoz, hogy a barátnőm nehezíti a kapcsolattartást a gyerekével. Folyton hívja telefonon a gyereket, a kislány is beszélni akar vele, amit a párom megtilt neki, és egész nap, mindig csak az apjáról beszél.

Gyerekelhelyezési perig még nem jutott az ügy, mert mi nem állunk túl jól anyagilag az ügyvéd pedig drága, barátnőm exe meg nagymenő vállalkozó volt a vírus előttig, de utána padló, ezért neki sincsen pénze most szerintem, különben már pert indított volna.

És most 2 dolog is kétséget vet fel bennem.

1. Nagyon nem úgy tűnik nekem a pali, mint ahogy a barátnőm lefestette nekem. A gyerek sem azt mondja, hogy ők menekültek tőle, hanem hogy milyen jó volt akkor és milyen sz ar most.

És belegondolva a helyzetébe, ez borzalom lehet, hogy így odavannak egymásért és barátnőm meg kinyomja ha beszélni szeretne a kislánnyal, vagy a gyereknek nem engedi, hogy beszéljen vele.

Együtt lakunk, szeretem őket, de ez nem állapot.

Mi tévő legyek?


2021. júl. 14. 21:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Gondold át a kapcsolatot ezzel a nővel. Ha már most árver, akkor jobb ha nem éled bele magad túlzottan.
2021. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Thispain ***** válasza:
96%
Beszélj a férfival szerintem.
2021. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Mi is menekültünk apám elől, aki késsel kergetett, és a húgom ebből nem emlékszik semmire. 4 éves volt.
2021. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Általában a gyerekek nem látják, hogy mi folyik a felnőttek között.

Mellesleg, ha ezt az ex mondta neked, hogy megcsonkít, csak nem hazudok az asszony.

2021. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát abból, amit neked mondott, a barátnődnek van igaza. A veszekedések gondolom nem a gyerek előtt zajlottak, főleg ha csak csendes fenyegetések voltak nagy részt. (Ha elhagysz megöllek, viszem a gyereket stb).
2021. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Kifaggattam a kiscsajt.

Ezt mesélte-

Reggel apa elvitt oviba, aztán értem jött, utána elmentünk játszóra, aztán apa megfürdetett, utána apa edzett amíg én mesét néztem, én voltam a súlyzója guggoláshoz, aztán apa csinált vacsorát amit együtt megettünk és olvasott nekem esti mesét...

És kérdeztem a kislányt, hogy és anya mit csinált?

Ja anya mindig telefonozik.

2021. júl. 14. 22:17
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Értem. Na és nem ismered a barátnődet? Mióta vagy vele, ez nem tűnt fel, ráadásul ezt kihagyod az elején a sztoriból? Szerintem vagy troll vagy és szándékosan hazudozol, ferdítesz vagy pedig valami baj van veled, ha nem tűnt fel milyen a barátnőd és egy halálos fenyegetés után is azt mondod, hogy a pasival minden rendben van. És egy év után nem látod, ha a csaj elhanyagolja a gyereket, a gyerek elmondásából derül ki hirtelen....hihető.
2021. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom...ezért kérdezem.

Nekem ott tűnt fel, hogy vmi nem oké, amikor összeköltözés után erőltette a bnőm, hogy a kislány szólítson most már apának engem.

És amikor az exe ezt megtudta, mert a kislány elmondta neki, akkor annyira kiakadt, hogy utána volt az említett eset.

2021. júl. 14. 22:29
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Még egyszer kérdezem, most már direkt módon, mert nem érted: a barátnőd elhanyagolja a kislányát? A telefonját nyomkodja, ahogy ezt a gyerek mondja? Amúgy ő is beteg, ha egy éves ismeretség után azt akarja, a gyerek apának szólítson téged, vagy úgy egyáltalán bármikor.
2021. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
Azért a legtöbb szülő nem a gyerek előtt veszekszik, sokszor főleg a kisebb gyerekek nem is tudnak róla hogy a szüleik veszekedtek mert az már akkor történik amikor a gyerek alszik pl. Viszont a barátnődtől sem normális hozzáállás az hogy nem hagyja a gyereknek hogy beszéljen az apjával még úgy sem hogy azt amúgy a gyerek is akarja.
2021. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!