Kisgyerek új családban?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 1 éve vagyok együtt. Neki van egy 6 éves kislánya is akivel azt hiszem elég jóban vagyok.

A gond a volt élettársa akivel 15 évig volt együtt és a kislány apja. Nekem úgy mesélte a barátnőm, hogy a srác bántalmazta, folyton veszekedtek. De amikor a kislánnyal beszélek erről, akkor meg azt mondja, hogy soha sem veszekedtek és milyen jó volt régen, mert apa vitte oviba, játszóra, állatkertbe meg mindenhova...

Tehát nekem sátánként van lefestve a pali és egyszer meg is fenyegettem, hogy kopjon már le rólunk, de semmi hatása, kitart. Annyit mondott 1x személyesen, hogy azért nem töri minden csontom ripityára, mert még hátra van a gyerek elhelyezési per, de utána megcsonkít amiért asszisztálok ahhoz, hogy a barátnőm nehezíti a kapcsolattartást a gyerekével. Folyton hívja telefonon a gyereket, a kislány is beszélni akar vele, amit a párom megtilt neki, és egész nap, mindig csak az apjáról beszél.

Gyerekelhelyezési perig még nem jutott az ügy, mert mi nem állunk túl jól anyagilag az ügyvéd pedig drága, barátnőm exe meg nagymenő vállalkozó volt a vírus előttig, de utána padló, ezért neki sincsen pénze most szerintem, különben már pert indított volna.

És most 2 dolog is kétséget vet fel bennem.

1. Nagyon nem úgy tűnik nekem a pali, mint ahogy a barátnőm lefestette nekem. A gyerek sem azt mondja, hogy ők menekültek tőle, hanem hogy milyen jó volt akkor és milyen sz ar most.

És belegondolva a helyzetébe, ez borzalom lehet, hogy így odavannak egymásért és barátnőm meg kinyomja ha beszélni szeretne a kislánnyal, vagy a gyereknek nem engedi, hogy beszéljen vele.

Együtt lakunk, szeretem őket, de ez nem állapot.

Mi tévő legyek?


2021. júl. 14. 21:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy meg lehet, hogy a pasi folyamatosan ilyenekkel tömi a kislány fejét, hogy én szeretlek, anyádat meg csak az új pasija érdekli, régen is én törődtem veled, anyád meg csak a telefonját nyomkodta.

Az én lányom is mindig meséli, amikor az apja őt régen vitte a játszótérre. Kétszer. Kétszer voltak. Az, hogy én vittem rendszeresen, az nem számít. De apával kétszer is. :-) Elváltunk, nyilván hiányzik neki az apja és mivel a gyerek még nem képes reálisan látni a környezetét, ezért az apját szite szuperhősként képzeli el. Semmi baj ezzel. És amúgy az is lehet, hogy jogos a gyanúd és igaza van a gyereknek. De nem feleltél sokadjára sem: Most milyen anya a párod? Elhanyagolja a gyereket vagy sem? Folyton a telefonját nyomkodja?

2021. júl. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ez inkább pitiáner bosszúnak tűnik a csaj részéről. Megtiltja a gyereknek, hogy beszéljen az apjával és elvárja, hogy téged szólítson apának.

Plusz folyamatosan mocskolja előtted az exet és a fele sem igaz a gyerek szerint.


Szóval: anyuka ki van akadva az exre és ott próbálja szívatni ahol tudja. A gyereket is felhasználja és téged is.

2021. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Argloss ***** válasza:
59%

Rajzolgassatok a kislánnyal, vagy menjetek el erre szakosodott pszichológushoz "játszani". Ott jó eséllyel kiderülnek majd a dolgok.

Arra nem alapoznám a megítélést, hogy végletekig belegázoltok minden területen, aztán EGYSZER! reagál rá. Nem egészen értem mit csodálkozol a reakción amikor te kezdted el fenyegetni. Lehet, hogy az még ennél is durvább volt, vagy azt miért nem írtad le?

2021. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

21.

Faggattam a kislányt azóta...

És nem tömi a gyerek fejét szerintem az apa.

Én állandóan dolgozom, párom meg nem viszi játszóra mert fáradt munka után.

Az apjával meg állandóan mennek mindenfelé amikor vele van, állatkertbe, hajókázni, konditerembe, lovagolni, bringázni és persze minden nap játszóra.

Plusz állandó konfliktus és veszekedés párom és a kislány közt, hogy régen külön szobája volt, most meg, hogy albérletben lakunk nincsen neki és állandóan kérdezi, hogy miért nincs külön szobája, amikor az apjánál van neki és mikor költöznek már vissza?

Régen meg a srác minden egyes nap vitte játszóra ovi után.

A párommal is e miatt romlott meg a kapcsolata, mert hogy soha nem ment velük és a srác ezt nehezményezte.


23.

Szeret rajzolni.

Van egy csomó füzete és mindet 2 dologgal rajzolta tele.

Hogy kézen fogva van ő meg az apja.

Meg az odüsszeusz című filmből a küklopszot, mert hogy állandóan azt a filmet nézik az apjánál, mert az a kislány kedvenc filmje.

2021. júl. 15. 23:06
 25/28 anonim ***** válasza:
94%

"Van egy csomó füzete és mindet 2 dologgal rajzolta tele.

Hogy kézen fogva van ő meg az apja."


A gyerekrajzok nem hazudnak!

Ez a kislány a valóságot mondja nektek!

2021. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
24%

Tehát a küklopsz is létezik, mert a gyerekrajz nem hazudik?


Azt nem értem, akkor kérdező, miért vagy ezzel a nővel? Ezek szerint az exét jobban bírod.

2021. júl. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Laylah ***** válasza:
100%
Egyre jobban úgy tűnik, hogy itt az egyetlen nyakig sáros ember az a barátnőd.
2021. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
24%
Nekem meg valamiért úgy tűnik, a kérdező csak kitalálja a történetet, hogy az elvált nőket sározza. Vagy fogyatékos, hogy nem vette eddig észre milyen a barátnője és még most is itt kérdezget, ahelyett, hogy otthagyta volna. Más okot nem tudok elképzelni. Nos, kérdező, melyik?
2021. júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!