Kisgyerek új családban?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 1 éve vagyok együtt. Neki van egy 6 éves kislánya is akivel azt hiszem elég jóban vagyok.

A gond a volt élettársa akivel 15 évig volt együtt és a kislány apja. Nekem úgy mesélte a barátnőm, hogy a srác bántalmazta, folyton veszekedtek. De amikor a kislánnyal beszélek erről, akkor meg azt mondja, hogy soha sem veszekedtek és milyen jó volt régen, mert apa vitte oviba, játszóra, állatkertbe meg mindenhova...

Tehát nekem sátánként van lefestve a pali és egyszer meg is fenyegettem, hogy kopjon már le rólunk, de semmi hatása, kitart. Annyit mondott 1x személyesen, hogy azért nem töri minden csontom ripityára, mert még hátra van a gyerek elhelyezési per, de utána megcsonkít amiért asszisztálok ahhoz, hogy a barátnőm nehezíti a kapcsolattartást a gyerekével. Folyton hívja telefonon a gyereket, a kislány is beszélni akar vele, amit a párom megtilt neki, és egész nap, mindig csak az apjáról beszél.

Gyerekelhelyezési perig még nem jutott az ügy, mert mi nem állunk túl jól anyagilag az ügyvéd pedig drága, barátnőm exe meg nagymenő vállalkozó volt a vírus előttig, de utána padló, ezért neki sincsen pénze most szerintem, különben már pert indított volna.

És most 2 dolog is kétséget vet fel bennem.

1. Nagyon nem úgy tűnik nekem a pali, mint ahogy a barátnőm lefestette nekem. A gyerek sem azt mondja, hogy ők menekültek tőle, hanem hogy milyen jó volt akkor és milyen sz ar most.

És belegondolva a helyzetébe, ez borzalom lehet, hogy így odavannak egymásért és barátnőm meg kinyomja ha beszélni szeretne a kislánnyal, vagy a gyereknek nem engedi, hogy beszéljen vele.

Együtt lakunk, szeretem őket, de ez nem állapot.

Mi tévő legyek?


2021. júl. 14. 21:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%
Azt a kislány meg tudja mondani, hogy anya miért nem csinálhatott semmit? Esetleg apuka megtiltotta, (mint sok narcisz teszi) hogy a kislány az apuka pártját fogja, anyuka ellen hangolja? Vagy esetleg te észrevetted, hogy az asszonypajti tényleg olyan mint amit a kislány mond?
2021. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%
Amelyik kutya ugat... szerintem csak ugymodn probál erősködni, de igazából tudja hogy ebben a helyzetben nem neki áll a dolog.
2021. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%
Akármi is történt a barátnőd és az exed között,így tiltani tőle a kislányt undorító dolog.
2021. júl. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%

13+


"exe"

2021. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

"Folyton hívja telefonon a gyereket, a kislány is beszélni akar vele, amit a párom megtilt neki, és egész nap, mindig csak az apjáról beszél."


Ez önmagában olyan fokú gonoszság, hogy én ilyen nővel egy percet se maradnék tovább együtt.

Lehetett az a férfi akármilyen, ha a gyerekével beszélni akar ÉS A GYEREK IS ŐVELE (ez fontos!), akkor a legalávalóbb dolog ezt akadályozni, megtiltani.

Az összes többi körülmény, amin gondolkodsz te meg a többi válaszoló, ehhez képest mellékes.

2021. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

Pont ugyanezt gondolom, mint a 15-ös. Minden más mellékes a történetben, mert ez az egy dolog, hogy nem engedi őket beszélni, felháborító, emberileg elásta magát nálam a nő. Még akkor is, ha az apja egy bűnöző vagy akármilyen rossz ember lenne, a gyerek nem tehet semmiről. Majd ő eldönti maga, hogy mi a véleménye az apjáról, elvégre nem hülye, csak gyerek.

Én a helyedben beszélnék az apával is, mert az éremnek két oldala van, te most csak az egyiket látod. A fenyegetéseket vele szemben meg hanyagolnám, mert valóban nem ismered az ő verzióját. Lehet, hogy a gyerekben éppen az anyja tesz nagyobb kárt.

2021. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Laylah ***** válasza:
52%
Kérd el az apja számát tőle, és add oda a telefonod a gyereknek, hogy hívja arról. Dupla jó pont, csak a nő ne tudjon róla. Legyen ez a ti titkotok.
2021. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%
Beszélj a pasival.
2021. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%
Tehát megfenyegetett a pasas, hogy megöl - szinte -, és te elhiszed, amit egy kisgyerek állít, hogy apuka milyen rendes? FOGALMA nincs, hogy az apja egy agresszív majom, de te sem vagy épp a legélesebb kés, hogyha a fenygetőzésére is vállat vonsz csak.
2021. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
38%
Az nem oké, hogy a barátnőd tiltja, de valószínűleg a csávó parancsolta kssba őt a kapcsolatban, nem magától telefonozgatott csak úgy.
2021. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!