Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan nem akarja megegnedni...

Jogosan nem akarja megegnedni anya? Hogy magyarázzam el neki, hogy nagyon szeretném ezt a cipőt?

Figyelt kérdés
Középiskolában fogok kapni ösztöndíjat havonta, minél jobban tanulok annál többet. Ha 2-3 tanuló lennék 8000ft-ot kapnék havonta, ha 3-4 akkor 24000 és ez így növekszik. Kinéztem magamnak egy cipőt, ami elég drága (40-50 ezer) még a legolcsóbb helyen is 35 ezer. És meg szeretném venni az ösztöndíjamból 2022 tavaszán kb. Ha megvehetném, legalább lenne motivációm a tanuláshoz és tényleg próbálnék minél jobb lenni. Anya azt mondta hogy szó sem lehet róla, hogy ilyen drága cipőt vegyek, tán elment az eszem, de mondom nekem annyira tetszik és meg szeretném venni csak szerinte hülyeség és nem akarja megengedni. Bankszámlámra fogják küldeni az ösztöndíjamat, amit anya kezel.
2021. júl. 16. 08:20
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%

Sose adnék 50 ezret egy cipőért, pedig megtehetném. 35 ezer már hatareseset. Megertem anyukádat, főleg ha nem is annyira engedheti meg magának az ember, de ha megengedheti, akkor is megertem.


De téged is megertelek. Gyűjtsd össze az árát és vedd meg magadnak.

2021. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
50%
Én pl skechers cipőt vettem múltkor 16-18 volt talán, de maximális elégedett vagyok vele :) olyan könnyű, mintha mezítláb lennék :)
2021. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem azt kéne neki elmagyarázni, hogy azt a pénzt TE kaptad és igaza van, hogy hülyeségre nem éri meg elkölteni, de egy cipő (ha az átlagnál drágább is) nem hülyeség. Nem édességre vagy játékra költöd, amire ráunhatsz. Ha olyan kórban vagy már, akkor nem is biztos, hogy hamar ki fogod nőni, én 16évesen hordok olyan cipőt, amit már több mint 2éve vettünk, szerencsére nem nőtt a lábam azóta. Másrészről pedig cipőt eredetileg a szülő vesz, így még ennek a költséget is levennéd a válláról.

Szóval ha átlagos szinten vagy jobban álltok anyagilag, akkor nem értem anyudat.

2021. júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem pedig abszolút megérdemelnéd, hogyha sikerül megszerezni ezt a pénzt, tanulással!

Ez egy remek érzelmi viszacsatolás...


Mi nem vagyunk jó anyagihelyzetben, például hitel törlesztőre is jól jönne egy ilyen összeg.

Vagy a közösbe, kajára...


Viszont ezekre a pénzt nekem a kötelességem megteremteni és nem a gyerekemnek.


Én biztos, hogy megengedném neki, hogy mevegye.


Főleg, hogy cipőért manapság ez már nem egy extrém összeg...

Persze lehet venni jóval olcsóbban is, de jóval drágábban is.

És már a legtöbb gyerek lábán ilyenek vannak...


Nem azt mondanám a gyerekemnek, hogy feltétlenül majmolni kell másokat és veretni a márkákkal, stb.

De pszichológiailag a sznobizmus kamaszkorban egy egészséges dolog...

Egy bizonyos szinten.


Ha nem engedik a gyereknek, hogy ezt kiélje és az osztálytársai ilyen dolgok miatt kiközösítik, akkor nem fogja kinőni a sznobizmuts amikor eljön az ideje, hanem nagy eséllyel erősödni fog benne.

2021. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
85%
Mi ugyanígy jártunk :) Én vagyok az anyuka jelen esetben. Ki voltam akadva 60 000 ft os cipőre vágyott a fiam. Nagyon szívtam a fogam de aztán osztottam szoroztam és végül megvettük mert annyira szerette volna. Mai napig megvan,vigyáz rá és szívesen hordja. Most így utólag belegondolva nem bántam meg hogy,megvettük lehet hogy azóta több pár olcsóbb cipő elkopott volna a lábán már.
2021. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
67%
Törvényben benne van, hogy 14.életévét betöltött kiskorú rendelkezhet a saját keresetével. Az ösztöndíj a saját kerested. Szembesítsd anyádat, hogy törvényt sért, ha nem engedi meg. Megfelelő kulcsszavakkal hamar kidobja a Google a paragrafust, de ha nagyon nem megy, kikeresem neked.
2021. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
82%
Sajár junior bankszámla . Ott nyugodtan tudod gyűjteni .
2021. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem mindegy, ez egy agyon hype-olt vacak, ami fél év múlva már használhatatlanná válik, vagy valami minőségi cipő, ami az örök élet és két nap fog tartani.

Előbbi esetben egyértelmű nem volna a válasz, utóbbi esetben pedig csak az a kérdés, nő-e még várhatóan a lábad.

2021. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
79%

1. Amit a 7-es ír, nyitsz egy junior számlát és máris nincs ilyen probléma.


2. Jövő márciusig lesz legalább 6 ösztöndíjszerző lehetőséged. Tanulj jól és minden hónapban tegyél félre 5-8 ezer Ft-ot. Ezt már könnyebben nyeli le anyukád, mint az egyszeri 35-50 ezres kiadás gondolatát.


Nem mondtad, de ugye nem köti a saját engedélyéhez a saját ösztöndíjad teljes felhasználását és oda fogja adni minden hónapban?

2021. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%
2022 tavaszán? Lehet addigra már el is fogod felejteni azt a cipőt 😅 komolyan.
2021. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!