Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam meg anyának...

Hogyan magyarázzam meg anyának, hogy én csak jót akartam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a testvérem és én is cukorbetegek vagyunk. Tesóm sokszor kerül illuminált állapotba, és számtalanszor hallottam, hogy anyámat zavarja, hogy ez ennyi időt elvesz az életéből. A testvéremet is hallottam már panaszkodni, hogy rossz neki anya viselkedése, mert amikor rosszul van még le is ordítja a fejét. Egyik este testvérem kiszökött (sokszor megesett már, de általában 2 órán belül épségben visszatért), és reggel sem találtam sehol, pedig éjjel is írtam neki, hogy hol van. Ráírtam, és a barátja írt, közölte hogy rosszul van és hány. Nem mertem anyának elmondani, mert egyrészt folyton emiatt idegeskedik, másrészt a nővéremnek sem akartam rosszat, így hát megpróbáltam elintézni egyedül. Barátjának mondtam az instrukciókat (mérje meg a cukrát, adjon be ennyi inzulint, stb.) viszont lényegesen megnehezítette a dolgunkat, hogy a nővérem nem vitt magával inzulint.Végül találkoztunk a barátjával és adtam neki. Megpróbáltunk intézkedni, végül anya rájött a dolgokra. A nővérem most is rosszul van, és úgy érzem, hogy az én hibám is. Anyám dühös rám, én próbáltam neki elmagyarázni, hogy csak jót akartam és sajnálom, de nem érdekelte, arra hivatkozott hogy erről már beszélgettünk. Ez igaz, viszont én megint beleestem ebbe a hibába, másodszorra is. Hogyan magyarázzam el?

2015. aug. 27. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

HA cukorbetegként ennyi felelősségérzet sincs BENNETEK - NEM anyátok a beteg, NEKTEK kell okosnak lenni -, ahhoz csak gratulálni tudok.


Nővéred képtelen felfogni, hogy az életével játszik ilyenkor?


Amúgy én is hlyét kapnék a muter helyében, hogy a két tizenéves lányom ennyire idióta, hogy nem képes normálisan kezelni a betegségét.

A 10 éves unokaöcsém simán megoldja, pedig ő még gluténérzéeny is mellé.

2015. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit elmagyaráznod, ő tökéletesen érti, miért csináltad. Az a baj, hogy TE nem érted, hogy ezzel nem teszel jót, neki se, meg a nővérednek se. Takargatod nővéred hülyeségét, ahelyett, hogy segítenél megértetni vele, hogy ne igyon, és önmagáért felelős ember módjára vegye már komolyan a betegségét.
2015. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Illuminalt - ittast jelent. Pál a tesod?
2015. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen erős cukorbeteg, akkor miért kerül illuminált állapotba? még ha enyhén is.

a legvaszélyesebb, ha még alkoholt is iszik..gondolom diéta sehol.

Anyukádnak ne mosdj el semmit, inkább atesóddal kellene beszélni...de a leírásod alapján teljesen reménytelen..


ha így él, akkor hamar tartós kórházi tartózkodáa lesz a vége.

Anyátok azért idegeskedik, mert ő szülte a nővéred is, és felelősséggel tartozik a gyerekeiért..


apátok nem tud hatni a csöpp eszére?

2015. aug. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy erős cukorbeteg???
2015. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!