Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora törést fognak szenvedn...

Mekkora törést fognak szenvedni a mai gyerekek felnőttkorra hála az fb függő szülőknek?

Figyelt kérdés
Tesóm gyereke amúgyis enyhén autista, picit visszamaradott mindenben, de ha ez nem lenne elég a tesóm mindennap rak ki róla képet, mindegy hogy a gyerek akarja-e vagy nem. 9 éves, eltudja dönteni mit akar, de az anyja még akkor is kirakja ha előtte bőgött, azt kimagyarázza leírásban, hogy "fáradtan hihi". A gyerek már volt hogy kiverte az anyja kezéből a telefont, csak hagyja békén, azt kapott azért is, hisz az egy iphone. Nem tudok vele szót érteni, mert rögtön idegbeteg lesz hogy "de a gyerek imád fotózni, egy modell lesz, ő is akarja". A barátnői mind ilyenek, mind pakolják ki a gyerekeket, de már abban se vagyok biztos hogy ők akarják-e... Nagyon durva, hogy ezeknek a nőknek tényleg a gyerek az egyetlen amit feltudnak mutatni és ennyire "büszkék" is magukra.
2021. júl. 16. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt csak 20-30 év múlva tudjuk meg..
2021. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom extrovertált személyek lesznek, az anyuka meg megb@szhatja magát, mert úgy otthagyják felnőtt korukban a gyerekei, mint eb a xarát. Aztán majd posztolgathatja a bánatos gondolatait.
2021. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nagyot, pszichésen biztos nem tesz jót.


Egy biztos, ha nekem valaha lesz gyerekem, ha el is rontom és pszichológust kell fizetnem neki, nem ezt fogom elrontani. Saját magamról se rakok ki képet, nemhogy másról... Komolyan nem értem, nem tudom felfogni, hogy tud egy szülő a saját szórakoztatására és dicsekvésére kvázi a gyereke ellen tenni, szánt szándékkal!

2021. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Nagy törést fognak szenvedni
2021. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
mint a nem függőké- ugyanis ugyanúgy lógnak a telefonon ők is.
2021. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%
Ezt még olvasni is rossz volt, mármint a tartalomra gondolok. Sajnos ez a mobilfüggőség hozza magával a feltűnési viszketegséget is, azaz, hogy mindennel szerepelni kell, Te legyèl a legjobb. Egy gyereket ennek kitenni...komolyan, inkább törné össze a gyerkőc azt a mobilt, esküszöm, szurkolok neki.
2021. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Olyannyit, mint az előző generációk visszamenőleg vmi más technikai vívmány kibontakozása miatt. 15-20 éve Pc volt (akkoriban már sok háztartásban fellelhető volt, meg ne feledjük el, h akk is voltak szoc médiák mint az iwiw, myvip), azelőtt a konzolok/internet café-k/arcadr termek, azelőtt a kocka tv, azelőtt az építőtábor, és egyéb szocis propagandai tevékenységen, azelőtt Csernobil és így tovább...


Fhasz szülők meg eddig is voltak, és ezek után is lesznek, csak most nem küldik el lobotómiára vagy szanatóriumba a gyereket mert más, és nem verik agyon.

2021. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
99%

Én őszintén örülök, hogy abban a korban voltam gyerek, amikor ezek még nem léteztek, és nincs rólam fent meztelenül pancsolós kép amire még a pék meg a családi autószerelő is kommentelhet, hogy “jajj a kis nunis”, és még sorolhatnám. A szüleimen kívül senki nem tudja hogy ízlett az első karika citrom, hogy mikor pisiltem a teknősös bilibe, mikor csókolt meg a szomszéd kisfiú akivel max négyszemközt álmodoztak a szüleink esküvőről, tutira sz.rtam magam nyakig, de erről sincs bizonyíték a neten, kötve hiszem, hogy buliból dobtak volna sonkát vagy sajtot a képembe, hogy aztán kinevessenek, de ha mégis legalább csak magunk közt.

Isten látja a lelkem nem vagyok régimódi, de nem leszek az a fb-on mindent megosztó a gyerekről, max negyed évente egy hello élünk még fotót, teljes ruházatban, és vállalhatón, de még az sem biztos.

Van nekem is olyan ismerősöm akinek még soha nem láttam élőben a fiát, de úgy érzem, hogy ismerem. Tudom mikor mit eszik, mivel játszik stb stb, napi 20 kép elég ehhez. Ha egyszer találkoznánk egy 10 év múlva szerintem sokkolóan hatna rá, hogy vadidegenek mennyi mindent tudnak róla.

2021. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Sajnálom is szegény gyereket.

Az,hogy mekkora törést fognak így szenvedni,nem tudom.


Vagy teljesen hozzászoknak ehhez a világhoz,vagy az anyuka tényleg baszhatni fogja a gyermeket,mert úgy ki fog repülni a családi fészekből,hogy az csak zörög.


De ugye a gyerek már most rühelli -és teljesen jogosan- a FB modellkedést,szóval szerintem már nem fog ehhez hozzászokni.

2021. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez a Facebook-függőség valós probléma!

Az,hogy az anyuka a Facebooktól függ,nem csak magába tesz kárt (sőt!),hanem a gyerekbe is.

Sőt,a gyerek még jobban megszenvedheti...

2021. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!