Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valaki, akivel csúnyán...

Van valaki, akivel csúnyán kitoltak a szülei /nagyszülei anyagilag ? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 08:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Veled hogyan?
2021. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ugy par tartozást nem akptam vissza soha, jó családon belül van, de azért akkor is volt hogy jol jött volna az a pénz.
2021. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Pofonegyszerű módon. Kölcsönkérték 2 éve a megtakarításomat (8 M)a szüleim és nem adják vissza.Még csak papír sincs róla, mert ugye a szüleim és tök jó volt a kapcsolatunk. Állandóan kifogásokkal jönnek. Tehát nem mondják ki kerek-perec, hogy nem adják vissza, csak az időhúzásból nagyon erre következtetek. Egyébként 1 évre kérték.Csak én vagyok egyedül ilyen átverhető lúzer??
2021. júl. 21. 09:22
 4/30 anonim ***** válasza:
32%
3: ott élsz velük, vagy már külön?
2021. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi ilyen nem volt (mondjuk kapni sem kaptam soha semmit).
2021. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

és mit gondoltál, egy év múlva honnan lesz 8M Ft-juk hogy visszaadják?

kérd meg, hogy adják meg részletekben, mondjuk havonta 100.000 Ft-tal


ha adósságuk volt és arra kapták, akkor egyértelmű, hogy nem fognak tudni leszakítani ennyi pénzt sehonnan

2021. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%
Fel kell őket jelenteni.
2021. júl. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
A rossz döntéseik és a történelem viharai miatt generációról generációra egyre szegényebb lett mindkét oldalról a családunk, míg végül semmi sem maradt.
2021. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem ilyen szempontból, de végül is igen.


A szüleim a semmire csináltak fiatalon több gyereket, és mindig elég szegények voltunk. Az egyik tesómmal egy szobában voltam, zsebpénzt sosem kaptam, meg amúgy semmit, sokszor még a minimumot sem (volt olyan, hogy egy nadrágban jártam egy évig a suliba, képzelheted, mennyit aláztak, mert én voltam a suli csórója).


Aztán mikor érettségi után elmentem dolgozni iskola mellett, már magamnak kellett fizetni a bérletet meg beadni a közösbe, ergo ugyanúgy nem maradt túl sok pénzem, nem volt intim szférám, meg folyton tiszta depressziós volt a légkör, ezért végül vagy fél évvel érettségi után el is menekültem otthonról.


Utána sokáig nyomorogtam albérletben, sokszor alig ettem, hogy fizetni tudjam a szobám árát és a suli is nagyon elnyúlt a munka miatt. Szóval össszességében igen, valahol kib*sztak velem anyagilag, mert nagyon ellehetetlenítették az életem, csak a külföldi munka oldotta meg a problémát, pedig nagyon nem akartam külföldre menni.


Ma rendezett életem van, családom, szép othonon, anyagilag olyan középosztálybelinek mondanám magunkat. De még most azt nézem, hogy tudok spórolni, hogy a saj@t gyerekeimnek ennél jobb jusson.

2021. júl. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Velem nem, mert az én szüleimmel toltak ki az ő szüleik.

Anyám úgy végezte el az egyetemet, hogy soha egy fillért se kapott a szüleitől, nappal tanult, éjjel dolgozott. Pedig lett volna miből adni. A esküvőjén az apja közölte vele, hogy nem kapnak semmit nászajándékba, mert ő "kitaníttatta". Na, akkor anyám a szemébe röhögött. De kihasználták mindig sajnos, utána is.

Apámat támogatták, viszont az apja vénségére özvegyen összeszedett egy 30 évvel fiatalabb nőt, aki eladta a vagyontárgyait és titokban végrendeletet íratott vele, amiben mindent rá hagy. Miközben apám és a tesója anyagilag végig támogatták az apjukat, mindent fizettek neki. Mivel mama után már mindennek a fele apáméké volt, az eladás se volt törvényes, plusz a nő nem is tudta a házat megkaparintani, ami pedig a célja volt, el kellett adni. De a fele mínusz kötelesrész az övé lett.

Az én szüleim mindent megtesznek, hogy mi ne járjunk így. Én is amint megtudtam,hogy terhes vagyok, már nyitottam is a gyerekemnek a megtakarítási számlát.

2021. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!