Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom kikészit, romokban...

A családom kikészit, romokban van, pszichológiai eset. Ha van időd légyszi olvasd el és írd le a vélemenyed, nagyon megköszönném?

Figyelt kérdés

18 éves vidéki lány vagyok. A szüleim eléggé műveltek. Anyám szülőházában nőttem fel apámmal és anyám anyjával (mamammal). Szobám nem volt ami nekem nem is okozott gondot ha apám nem ostorozza ezzel anyámat. Apám épített egy házat a saját szülőháza mellé, mert anyám nem engedte átépíttetni a szülőházát. A ház amit apám épített óriási kastély szerű de össze van csapva, el van nagyolva óriásian, még az eső is beesik.

Apam szerette volna ha odaköltözünk de anya meg én nem, mert akkor ott kell hagynom a falut ahol felnőttem és a mamámat akivel egy háztartásban laktunk most 89 éves. Nagy nehezen elköltöztünk a házba amit apám épített. Igazából szobám itt sem lett meg az előző falu csak 3 kmre van. Apám utálta anyám anyját anyám utálja apám anyját. Apám anyja mindig egymásra akar uszítani mindenkit. Anyám és apám állandóan veszekedik a pénzen, mert anyám nem dolgozik mert rendőr volt és már nyugdíjas apám viszont vállalkozó és jól keres de nincsenek közös kasszán. Anyámnak nincs pénze nagyon, apám meg mindenféle szarságokat vesz drágán, nem tud spórolni de amúgy anyám sem.

Anyám mindent gyűjt, elrak, és a háza kupleráj és koszos. Sosem csinál semmit, illetve csinál, mindig látom, hogy telefonál, intézkedik, szaladgál. Apám tényleg semmit nem csinál. Leesik egy darab rizs a szájából, ő berúgja az asztal alá, nem veszi fel. Nem pakol el maga után ha evett. Nem is mosakszik rendesen. Egyszer sem nyírta le a füvet anyám házánál. Sosem csinál semmit, csak nézi a tévet meg eszik meg olykor iszik, de nem mondanám alkoholistának. Anyám házában is ugyan ezt csinálta. Egy villanykörtét nem cserelt ki, mindent anyám. A hűtő mellette van de ő ül a székben, szól nekem a másik szobából, hogy adjam oda neki a vizet a hűtőből.

Anyámmal sosem egyezek semmiben.

Már egy ideje van barátom. A szülőházamba (anyám háza) nem vihetem mert koszos és rendetlen,(én hiába próbálok pakolni, takarítani, könyörôgni anyámnak h végre csináljon valamit, remenytelen, ha én takaritok beleszol h nem igy kell és stb) szőval mindig kitalálok valamit, hogy miért nem megyünk oda. Apám sorozatosan lebőget minket a barátom előtt.

Én rendszerető harmónikus életet probalok élni. Jól tanulok, nem fekszem össze mindenkivel, soortolok. Ezert anyam mindig mondja hogy milyen önző vagyok h ennyit torodok magammal. Bocsánat ennek noncs sok értelme amit mondtam de el kellett mondanom illetve kiirnom magamból. Ha valaki tudna valamit hozzafuzni legyszi tegye meg, a rosszakarók most az egyszer hagyjanak kérem. Ígyis kijár nekem.



2021. júl. 22. 01:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Te tanulsz vagy már dolgozol?Barátod mit csinál?
2021. júl. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Ne nezz vissza, ahogy csak tudod, alakits sajat eletet, es tekints ugy a szuleidre, mint olyan beteg emberekre, akiknek semmit sem szamit a velemenye. Attol tartok, minden latogatas lenullazza az eredmenyeidet. El kellene tavolodnod toluk.
2021. júl. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Negyedikes leszek gimiben, de kollégista vagyok szóval próbálok a lehető legkevesebbet lenni itthon, csak annyi a baj, hogy vakáció van ezért is jött ki belőlem itt ez
2021. júl. 22. 02:08
 4/20 A kérdező kommentje:
Barátommal osztálytársak vagyunk, dé úgy érzem most már kezd laposodni a kapcsolatunk illetve a részemről, most vagyunk egy évesek.
2021. júl. 22. 02:12
 5/20 Fulár ***** válasza:
98%
Édes istenem! :( Próbáld meg összekaparni minden lelki erődet és bírd ki még velük valahogy!Bízom benne,hogy majd sikerül egy önâlló és boldog életet kialakïtanod!
2021. júl. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%

Vagyunk, voltunk így páran, a jó hír, hogy csak 1 évet kell kibírnod és menekülhetsz.

Mivel velük éltél le 20 évet, óhatatlan, hogy később felfedezz magadban olyan szokásokat, érzéseket, amik az övék. Vagy éppen annyira nem akarsz olyan lenni majd, mint ők, hogy túlkompenzálsz. Ez esetedben merj majd segítséget kérni, hogy szeretni tudd magad.

Sok sikert és kitartást!

2021. júl. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyári melo?
2021. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet könnyű, sajnálom. Az a baj, hogyha valaki ilyen körülmények között él, mint te akkor könnyen beleugrik egy kapcsolatba (korai összeköltözés, házasság, stb.) csak azért, hogy valahogy elkerüljön otthonról. Említed, hogy a barátoddal nem harmonikus már a kapcsolatotok.

Én a helyedben céltudatosan mindenképpen megpróbálnék minél hamar önállósodni, pénzt keresni és minél messzebb kerülni otthonról. Esetleg beszélsz valami nyelvet? Külföldi munka szóba jön? Van valamilyen munkatapasztalatod?

2021. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak az előzőeket tudom ismételni: próbálj a fényre koncentrálni az alagút végén, ami az elköltözés lesz. Mint írod, kollégista vagy és jól is tanulsz. Feltételezem hogy akkor majd ha eljön az ideje felvételt nyersz majd egy egyetemre és ott sem lesz probléma az, ha kollégiumban kell élned, ami nagy pozitívumot fog jelenteni anyagi önállósodás szempontjából. Nyugi, próbálj magadra és a céljaidra összpontosítani, lassan itt a szeptember, mehetsz majd újra koliba, aztán már csak egy tanév és jöhet is az egyetem, ahonnan nem kell majd hetente hazalátogatnod, elég lesz akár havi egyszer. Sőt, ha nem szeretnél, akkor könnyű lesz kifogást találni, mert sokat kell majd tanulnod vagy éppen lesz már munkahelyed.
2021. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Rövidebbre a kifejtést, ez túl hosszú. Ezt írtam máshol is: a LÉNYEGET írjátok le. De nálam a lényeg: legjobb lenne a külön szoba, ha téged uavar a kupi. Ha ez nem megoldható, ki kell harcolni egy részt a házban, ahol mások nem rendeltleníthetnek, viszont neked kell azt akkor rendbe tenni. Addig mondd nekik, amíg teljesítik. Első nap nem lesz sikeres szerintem, de ha kitartó leszel, belefáradnak és megengedik, hogy legyen saját lakrészed
2021. júl. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!