Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom kikészit, romokban...

A családom kikészit, romokban van, pszichológiai eset. Ha van időd légyszi olvasd el és írd le a vélemenyed, nagyon megköszönném?

Figyelt kérdés

18 éves vidéki lány vagyok. A szüleim eléggé műveltek. Anyám szülőházában nőttem fel apámmal és anyám anyjával (mamammal). Szobám nem volt ami nekem nem is okozott gondot ha apám nem ostorozza ezzel anyámat. Apám épített egy házat a saját szülőháza mellé, mert anyám nem engedte átépíttetni a szülőházát. A ház amit apám épített óriási kastély szerű de össze van csapva, el van nagyolva óriásian, még az eső is beesik.

Apam szerette volna ha odaköltözünk de anya meg én nem, mert akkor ott kell hagynom a falut ahol felnőttem és a mamámat akivel egy háztartásban laktunk most 89 éves. Nagy nehezen elköltöztünk a házba amit apám épített. Igazából szobám itt sem lett meg az előző falu csak 3 kmre van. Apám utálta anyám anyját anyám utálja apám anyját. Apám anyja mindig egymásra akar uszítani mindenkit. Anyám és apám állandóan veszekedik a pénzen, mert anyám nem dolgozik mert rendőr volt és már nyugdíjas apám viszont vállalkozó és jól keres de nincsenek közös kasszán. Anyámnak nincs pénze nagyon, apám meg mindenféle szarságokat vesz drágán, nem tud spórolni de amúgy anyám sem.

Anyám mindent gyűjt, elrak, és a háza kupleráj és koszos. Sosem csinál semmit, illetve csinál, mindig látom, hogy telefonál, intézkedik, szaladgál. Apám tényleg semmit nem csinál. Leesik egy darab rizs a szájából, ő berúgja az asztal alá, nem veszi fel. Nem pakol el maga után ha evett. Nem is mosakszik rendesen. Egyszer sem nyírta le a füvet anyám házánál. Sosem csinál semmit, csak nézi a tévet meg eszik meg olykor iszik, de nem mondanám alkoholistának. Anyám házában is ugyan ezt csinálta. Egy villanykörtét nem cserelt ki, mindent anyám. A hűtő mellette van de ő ül a székben, szól nekem a másik szobából, hogy adjam oda neki a vizet a hűtőből.

Anyámmal sosem egyezek semmiben.

Már egy ideje van barátom. A szülőházamba (anyám háza) nem vihetem mert koszos és rendetlen,(én hiába próbálok pakolni, takarítani, könyörôgni anyámnak h végre csináljon valamit, remenytelen, ha én takaritok beleszol h nem igy kell és stb) szőval mindig kitalálok valamit, hogy miért nem megyünk oda. Apám sorozatosan lebőget minket a barátom előtt.

Én rendszerető harmónikus életet probalok élni. Jól tanulok, nem fekszem össze mindenkivel, soortolok. Ezert anyam mindig mondja hogy milyen önző vagyok h ennyit torodok magammal. Bocsánat ennek noncs sok értelme amit mondtam de el kellett mondanom illetve kiirnom magamból. Ha valaki tudna valamit hozzafuzni legyszi tegye meg, a rosszakarók most az egyszer hagyjanak kérem. Ígyis kijár nekem.



2021. júl. 22. 01:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
figyu már csak egy év ki kell birnod ha eddig is ment azután már egyetem és mehetsz koliba.Tudom hogy nehéz de én hiszek benned és tudom hogy sikerülni fog. Nemsokára ugy alakithatod az életed ahogy akarod szóval hajrá.Ha még beszélni szeretnél róla nyugodtan irj:)
2021. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
amit a #8-as ír az nagyon fontos!
2021. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell próbálnod a tanulásra koncentrálni, azután egy jó érettségi bizonyítvánnyal gelvételt nyerhetsz főiskolára, egyetemre. Ha jól tanulsz, kollégista leszel, és egy kis õsztõndíjjal meg némi diákmunkával el tudod tartani magad. Ne hamarkodj el egy összekõltõzést vagy házasságot valakivel, akivel nem kõlcsõnõs a szerelem, mert akkor csõbörből vödõrbe jutsz, megint csak boldogtalan leszel. Mindig azt szoktam mondani, szūlø és gyerek ne legyen haragban, de most azt mondom, mielőbb járj a saját utadon, vissza se nézz.
2021. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%
Azért ennél vannak rosszabb sorban lévő emberek is. Az írásodból nem jön le, hogy neked is állandóan konfliktusod lenne a szülőkkel. Kicsit gázul viselkednek, de a kamaszkor miatt minden még gázabbnak tűnik, mint amilyen valójában. Maradj továbbra is kollégista, és majd alakítsd ki a saját életedet. Évtizedek múlva máshogy fogsz visszatekinteni erre az időszakra.
2021. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

En a te helyedben:


- a tanulasra komcentralnek 100%osan. Nem rogton dolgozni szakkozep utan, hanem tovabbtanulni, egyetemen, vagy egy jo szakmat szerezni. Ez az elsodleges.

-ha mindezek mellett marad ido, akkor dolgoznek es a penzt felretennem

-erzelmileg megprobalnek minnel jobban kivonodni, konyvekbe, filmekbe,barati tarsasagba stb. Menekulnek. De nem hiszem, hogy tanulas es munka mellett sok idom lenne rajuk.

Tekintsd ugy, hogy beloki a rizst az agy ala? Ki nem szarja le, teged ez ne befolyasoljon, igenis torodj magaddal, rajtuk nem tudsz segiteni.

Amugy mondok valamit, en 18 evesen rettenetes helyzetben voltam, alkoholista, bantalmazo csaladban. Most nagyon szep eletem van, azt csinaltam amit leirtam neked. Nagyon aokan vagyunk igy hidd el, csak legy eros.

2021. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Life update!!!

A szüleim elváltak egy honapja. Azota megjobban remalom minden. Direkt mind a ketto el akar a masiktol venni. A baratommal is megromlott a kapcsolatom, szerintem mar nem is vagyok szerelmes hanem csak kotodom hozza. Érettsegizni fogok de az miatt is teljes stresszben elek, hogy milyen lesz. Káosz az élteem, de köszönöm mindenkinek aki támogatott engem és elolvasta a kérdésem! Nagy ölelés mindenkinek és mégegyszer köszönöm szépen a kedvességeteket!

2021. okt. 4. 18:07
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok! Írjál ide időnként.
2021. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok, most az történik velem h a barátom azt tanacsolta h apámmal maradjak mert neki tobb a pénze mint anyának. Teljesen megbotranykoztatott. Apam hazaban laktunk az eleg nagy,van sajat wcm, oriasi szobam es oda szeretett, most ahogy anyanal szoktam lenni az ő haza kisebb nem oly modern es mamam is itt lakik egy wc van es azt mondja h nem szeret jarni hozzam kert h feszultseg van meg ilyenek.

Nagyon megbotránkoztatott ez a beszéde. Mit gondoltok erről, így h ismeritek az előzményeket?

2021. dec. 2. 17:04
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Igazából én el se tudom eldönteni, melyik rossz a kevésbé rossz a két szülőd közül. Esetleg más rokon/ vagy barátnő szülője nem jöhet szóba, hogy az utolsó évben hozzáköltözz, amíg le nem érettségizel?
2021. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem önző vagy, hanem igényes.


Azt viszont nem tudom, mi a bajod, azon kívül, hogy nem passzolsz a családodba, ha viszont ez a helyzet, akkor költözz el egy nyugisabb helyre. A koleszban is ott tudsz maradni hétvégére akár, gondolom.

2021. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!