Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem visszatetsző ez a...

Csak nekem visszatetsző ez a "amíg 18 nem leszek, de utána majd megmutatom" hozzáállás?

Figyelt kérdés
Akkor lesz valaki felnőtt, amikor elköltözik otthonról és/vagy anyagilag függetlenné válik. Addig szerintem ne arcoskodjon.

2021. júl. 26. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Köszönjük emese
2021. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Attol fugg mirol van szo. Pl azt nem ertettem soha, hogy vki mondjuk 20 evesen meg otthon el, de mar dolgozik, es a sajat pénzét erre arra elkölti, a szülők meg beleszólnak hogy mire kolt, mert hogy meg otthon lakik szoval szerintük lehet turkálni a pénztárcájában. Meg pl meg akarjak neki mondani hogy mikor mehet el otthonrol, mikor érhet haza, mert “amig en adok neked kajat, meg az en hazámban laksz, addig az lesz amit en mondok”. Na sztem ezek gaz dolgok, akárhány eves, akárhol lakik, hagyjuk mar meg neki a privat szféráját. Gáz ezzel szulokent visszaélni, hogy mindenre előhúzzák az en házam, en szabályaim kartyat. Inkabb önzetlenül kene segíteni a gyereket.
2021. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
ok boomer
2021. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Olvastam egy kérdést, hogy a srác szülei vallásosak és neki ez nem tetszik, utál templomba járni, NA DE ha majd 18 lesz, akkor jól beolvas nekik és nem kényszeríthetik a templomba járásra. Szerintem ez nem így működik, már bocsánat. Az egy olyan család, vallásos, vannak szabályok, ha azokból ki akar lépni, de nem engedik, akkor bizony le kell nyelnie a békát. Persze az más, ha a szülők megengedik, hogy ne.
2021. júl. 26. 20:05
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Én 98 után mutatom meg...
2021. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

"Az egy olyan család, vallásos, vannak szabályok, ha azokból ki akar lépni, de nem engedik, akkor bizony le kell nyelnie a békát"


Ez rendben van, de ugye tudod, hogy ez esetben a szülőknek is le kell nyelni a békát, ha a gyerek végre kiszabadul az ilyen fokú korlátozás alól és vissza sem néz a szüleire? Lehet kontrollmániásnak lenni és arcoskodni a gyerekkel, csak aztán tudni kell viselni is a következményeket.

2021. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont a vallásnak is szabadon valaszhatonak kene lennie… nem kell a gyerekre eroltetni, csak mert a szülőknel ez volt a szokas
2021. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok vallásos, sőt, de szerintem logikus, hogyha valaki mélyen vallásos, akkor el fogja magával cipelni a gyerekét, nem fog engedni mondjuk egy 10-12 éves korában levert hisztinek, hiszen nem veszi komolyan, meg ő amúgy is jobban tudja. Aztán természetesen később sem veszi komolyan.
2021. júl. 26. 22:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hétfő van.


Te most vagy péntek óta nem józanodtál ki, vagy már megint ivással kezdted a hetet.

2021. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem pont 18 éves korban de sok ember életében eljön az a pillanat, hogy megszakítja vagy minimalizálja a kontrollmániás családjával a kapcsolatot.
2021. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!