Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha kiderülne...

Mit tennétek, ha kiderülne hogy a gyereketek nyugtatót szed?

Figyelt kérdés

Minap a fiam szobájába lévpe megpillantottam az asztalon egy doboz nyugtatót.


Persze rögtön rákérdeztem, hogy honnan van és miért szedi.


Azt állította hogy már egy éve rendszertelenül, de alvásproblémái vannak


Volt már orvosnál emiatt a testvérével, aki melatonin tablettát javasolt, de ez nen segített neki.


És állítása szerint ha úgy van, havi 4-5 alkalommal beszed egy darab viszonylag gyengébb nyugtatót, amitől könnyen elalszik.

18 éves


Nagyon féltem, de nyilván hiába szedném el tőle, ha úgyis venne másikat.


Én soha nem szedtem, ezért aggódok.



Nem lehet tőle függő?

A havi 4-5 tabletta nem okoz valami problémát?


2021. júl. 31. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon fiatal még. Inkább próbáljon meg egy pszichológust, hátha segít. Hiába gyenge nyugtató, akkor sem tesz jót.
2021. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jár pszichológushoz, kéthetente, lassan 2éve, egy haláleset miatt.


De már mondta hogy abbahagyná, ugyanis feldolgozta már ezt a történést.

2021. júl. 31. 20:35
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Mindig így kezdődik hogy csak havi 4-5 tabletta.Lehet függő ha nyugtatót szed de ha tényleg"csak" havi 4-5-nél megáll akkor nem lesz tőle baja csak ha nem múlik az alvászavara akkor mindennap hozzá fog nyúlni.Lényeg hogy ez olyan két esélyes dolog mert vagy függő lesz valaki vagy nem.Ezt nem lehet megmondani hogy mi fog történni.Én is úgy kezdtem hogy néha aztán olyan jó volt hogy mindennap kellett alváshoz és utána már altató is kellett.De ez én vagyok.Leszoktam már ezekről hála az égnek már több mint 1 éve és jól is érzem magam és az alvásom is rendeződött.Nézegesd a dobozt hogy mennyire fogy a tabletta annyit tudsz tenni de igazából ha ő szedni akarja akkor nem tudsz mit csinálni
2021. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Orvos írta fel neki, nyilván tisztában van vele mennyit szedhet be.
2021. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
#4, lehet én értelmezem rosszul de nekem úgy jött le hogy ezt nem orvos írta fel. Az orvos a melatonin tablettát ajánlotta, csak az nem vált be neki, ezért váltott nyugtatóra. Szerintem nem aggódna a kérdező sem ha doktor írta volna fel a nyugtatót, de lehet én értettem rosszul.
2021. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Van napi rutinja? Dolgozik? Tanul? Barátok, barátnő? Tuti, hogy valami bántja. Én is nagyon nehezen alszom el, ha valamin pörög az agyam. De én nem szedek semmit, illetve pszichológushoz sem járok, tudom hogy mi az oka, és teszek ellene.

Próbáljon meg edzeni, ha nem fizikai munkát végez. Ha elfáradt, sokkal könnyebben alszik el.

2021. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
Az tiszta sor hogy orvos írta fel merthát nekem sem a sarki díler adta de kemény függőség alakulhat ki amit nehéz kontrollálni mert ez ilyen de nem mindenkinél.Nálam sajnos néha elfajultak az adagok de szerencsére ennek már vége.A kérdés nem az volt hogy mivel van tisztában a fiú hanem hogy anyuka aggódjon e vagy nem?
2021. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van ötös, visszaolvastam. De vény nélkül meg nem fog erős szerhez jutni, a többsége gyenge gyógynövényes cucc mint a sedacur.
2021. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mit szed a gyereked? mert jó eséllyel fölösleges aggódsz, pláne eseti szedésnél.
2021. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kiegyensúlyozott életet él, diákmelózik, jó anyagi körülmények között nevelkedik. Jó kedvű, vannak barátai.


Egyszeűen csak rosszul alszik, nehez alszik el.


bromazepám a neve, ha jól tudom


Nagybátyja szedi, aki osztogassa is a családban.

Mi nem is beszélünk vele, dehát a gyereknek hiába tiltanánk meg.



Az orvos melatonit írt fel.

2021. júl. 31. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!