Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha kiderülne...

Mit tennétek, ha kiderülne hogy a gyereketek nyugtatót szed?

Figyelt kérdés

Minap a fiam szobájába lévpe megpillantottam az asztalon egy doboz nyugtatót.


Persze rögtön rákérdeztem, hogy honnan van és miért szedi.


Azt állította hogy már egy éve rendszertelenül, de alvásproblémái vannak


Volt már orvosnál emiatt a testvérével, aki melatonin tablettát javasolt, de ez nen segített neki.


És állítása szerint ha úgy van, havi 4-5 alkalommal beszed egy darab viszonylag gyengébb nyugtatót, amitől könnyen elalszik.

18 éves


Nagyon féltem, de nyilván hiába szedném el tőle, ha úgyis venne másikat.


Én soha nem szedtem, ezért aggódok.



Nem lehet tőle függő?

A havi 4-5 tabletta nem okoz valami problémát?


2021. júl. 31. 20:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Gyenge nyugtató? 0,25 Frontin? Havi 4-5 darab? Lopikula. Ez egy gyenge napi dózisnak menne el, ami a javasolt terápiás intervallumot (7-9 hét), nem lépi túl, nem okoz károsodást. Tehát ebből kiindulva sem okoz problémát az a havi pár szem. Nem kell aggódj. Több galibát tud okozni egy gyógynövényes készítmény...(vagy alkohol)



Egyébként megsúgom, hogy igen is van, aki ebben utazik, rohadt könnyű beszerezni ezeket a szimpla antidepiket. Főleg egyetemi közegben. Sőt, ha jó embert fogsz ki, hoppá, Ritalin is pottyan az öledbe.

2021. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Ez szerintem szerb vagy horvát gyógyszer, esetleg szlovák


1,5mg van ráírva

Annyit tudtam meg hogy ez a lrgkisebb kiszerelés mert van 3 és 6mg is.

2021. júl. 31. 21:09
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Akkor viszont szépen elmondod a fiadnak, ugyanis itthon nincs forgalomban, és így bűncselekményt követ el (bár nem tudom ezzel mennyire hatod meg). De egyébként ugyanúgy a benzok családjába tartozik, tehát hamar hat-viszonylag gyorsan ürül a szervezetből, és elég jól felhasználható. Viszont elvileg az egyik legkönnyebben rászokható benzonak tartják számon, tehát kialakulhat abúzus, később dependencia.

Ne pszichológushoz járjon, keressen fel egy értelmes pszichiátert, aki helyére teszi, és tisztában is van a gyógyszerekkel.


De továbbra is azt mondom, hogy még nem kell keresztet vetni, meg agyon aggodalmaskodni. Lehetne sokkal rosszabb is...

2021. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
18 éves, azt szed be amit csak akar. Nem fog bele halni. Évek óta van alvás problémám, az kéne még, hogy valaki beleszóljon, hogy beveszek-e nagy ritkán altatót vagy nem. Akinek nincs ilyen baja, fogalma nincs, mit okoz az állandó kialvatlanság, fáradtság, ingerültség.
2021. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
bromazepám? Ku.rva gyorsan rá kell lépni a hülye nyakára aki osztogatja. Ez nem nyugtató. Skizofréneket kezelnek vele.
2021. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12%
Akkor leszoktatnám róla azzal, hogy így emiatt megyünk ismét hegyet mászni.
2021. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Tehát olyanoknak adják, akinek pszichotikus szakaszai vannak. Rohadtul nem játék.
2021. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy vény nélkül nem kapható, mert nagyon gyorsan függőséget okoz. (egyik "kedves" mellékhatása az agresszió lehet)
2021. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%
Ha rákap akkor gondok lesznek.
2021. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"De vény nélkül meg nem fog erős szerhez jutni"


Dehogynem. Magyar oldalakon is hirdetnek mindenféle nyugtatót, szorongáscsökkentőt, amelyek "kezelésből megmaradottak".

2021. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!