Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen furcsa, hogy én...

Miért ilyen furcsa, hogy én utazok a "randira" és nem a srác?18l

Figyelt kérdés

Szóval nem igazi randiról van szó, csak anya meg van győződve róla, hogy a sráccal, akit egy egy hetes programon ismerkedtem meg a múlt héten, alakul köztünk valami. De egyébként nem, csak barátok vagyunk, meg amúgy is alig ismerjük egymást. Csak barátkozunk. Utólag kiderült, hogy amúgy egy suliba járunk, ő két évfolyammal lentebb(ja és kb 3 évvel fiatalabb, mint én). Emiatt van egy olyan város, amit mind a ketten ismerünk, ezért mindig ott találkozunk (eddig kettő volt az egyhetes program óta). És anyut ez zavarja, mert a srác ott lakik abban a városban, én meg egy órát utazok, és nem illendő szerinte, hogy csak a lány utazik a fiúhoz a randira, ő miért nem jön, vagy miért nem köztes helyen találkozunk.

Ennek egyébként az az oka, hogy ahol én lakók, ott nincs semmi, és a köztes településeken se, és szerintem sokkal egyszerűbb olyan városban talizni, amit mind a ketten ismerünk ráadásul. Meg igazából még nem vagyunk annyira jóba, hogy egymáshoz átmenjünk, szóval nyilvános helyen találkozunk mindig. Ha nagyon jó barátok lennénk, vagy ne adj isten egy pár (bár az utóbbira nem látok sok esélyt), akkor lenne értelme átmenni egymáshoz.

Viszont zavaró, hogy anya minden találkozó előtt úgy tesz, mintha nekem ilyen romantikus randim lenne a sráccal, ráadásul folyton szóvá teszi, hogy miért én megyek, miért nem a srác jön. Mintha nem értené, hogy csak barátok vagyunk, nem egy randiról van szó. Ráadásul a régebben megismert fiúbarátaimra is tesz ilyen megjegyzést, nem csak erre a srácra, még akkor is, ha mondjuk egy másik barátom is utazott a találkozóra, és nem az volt, hogy helybeli, én meg nem, de mindig én utazok...


De tényleg, miért olyan fura neki, ha én utazok a találkozóra? Miért nem érti, hogy nem randi?18l(ősszel leszek 19)


2021. aug. 4. 09:31
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
55%

Azért mert egy maradi felfogású... Anyám ugyanez volt!

Én egy kis városból származom, ahol az ég világon semmilyen szórakozási lehetőség nincs a mai napig. A srácokkal akikkel találkoztam (most mindegy hogy baráti vagy romantikus) mindig Pesten találkoztunk. Eltudtunk menni moziba, játékterembe, különböző programokra. Anyám ezt soha nem akarta megérteni! Mindig azt vágta a pofámba, hogy milyen világot élünk, hogy a lányok mennek udvarolni!? Ő is úgy gondolta, hogy a fiúnak kéne lejárni hozzám. Kérdeztem tőle, hogy mégis mit csináljunk, hova vigyem? (Természetesen haza nem hozhattam) Az volt a válasza hogy sétálni! Én meg ismét visszakérdeztem, hogy szakadó esőben? Pont akkor volt az az év, mikor a 31 napos júliusból 25-öt esett az eső.... Vagy vigyem el az egy évben egyszer megrendezett búcsúba ami tele volt kötekedő cigányokkal? Köszi, kihagynám! Akkor inkább utazok másfél órát Pestre. A másik dolog ami szintén zavart volna, hogy itt nálunk, ebben a kis városban, anno mindenki ismert mindenkit. Esélyem sem lett volna, hogy ne találkozzak össze egy ismerőssel aki szó szerint kivallatott volna.


Ha hallgatsz egy icipicit is egy idegen tanácsára, akkor az egyik füleden be, másikon ki! :) Menj, és éld ki magad, szórakozz, járj minél több helyen, vegyél részt minél több programban, találkozz akivel jónak látod, mert bizony pikkpakk 30 leszel és azzal fognak zaklatni, hogy mikor jön már a gyerek :D

2021. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
85%

Utolsónak igaza van.

Én fiú vagyok ugyan.

Volt, hogy csaj ismerősöm jött hozzám kocsival.

Faluban lakom.

Aztán főztem kávét, kóla stb meg elbeszélgettünk.

Ez el ment 2x 3x Aztán bizony nekem kellett utazni, hogy fürdőbe menjünk.

Ugyanez lett volna ha én vagyok a lány és ő a fiú.

Meg jegyzem nem volt köztünk semmi...

Csak simán barátok voltunk.

Bizony a falusiak ak ez a sors jut mindegy mi van a lába között az embernek.

Menj csak szépen ha valami komoly lesz úgyis hazacipeled bemutatni.

Addig meg legyen türelmes a Mutti.

2021. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
62%
nem alakul semmi, de azért randit írsz te is...
2021. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
65%

Találkoztunk ma meg hétfőn


Egy óra az út, és fél tízre már meg is volt a mai találkozó? Mikor mentél, reggel hatra? :D

2021. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonymousreview60 ***** válasza:
61%

1. Az egy szexista, régies felfogás, hogy ha randi van, akkor a férfi megy a nőhöz. Szerintem meg egyenjogúság van. Úgy látom, szerinted is.

2. Az egyértelmű, hogy haza hozzátok - még - nem akarod vinni.

3. A településeden nincs semmi, ahova beüljetek stb., ráadásul a találkozóhely települést mindketten ismeritek.

4. Nem tudom, mivel mész, de te esetleg mehetsz kölcsönautóval, a srácnak nincs jogsija.

Tehát teljesen érthető, hogy a srác lakóhelyén találkoztok, még ha ez neked fáradtságosabb is. Azért annyit érdemes megjegyezni, hogy:

ha már te utazol többet, akkor a srác fizessen nagyobb szeletet a fogyasztásaitokból, legalább 2/3-ot,

ha mégis romantikus útra terelődik a dolog, akkor a srác kezdjen el hozzád járni.

Egyébként anyukád nem tudom, mit akarhatna megnézni a 16 éves srácon. Te vagy az idősebb, itt neked kell jobban észnél lenni.

2021. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
40%
Jajjmár. Bárhol lehet dugni, kreativitás kérdése.
2021. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem olyan gáz. Általában én utaztam, ha randira mentem valahova. Nálunk is, a kocsmákon kívül nincsen semmi, azoknak nagy része is lepukkant, öreg, törzsalkoholistákkal lelakottak. Inkább megyek a srác városába, hátha ott jobb a színvonal. Nincs benne semmi gázos.

Most minek sétálgassak a lepukkant városkában, ha máshol értelmes programokat is lehet csinálni?

De igen, anyukád valószínűleg meg akarja magának nézni a srácot :)

2021. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
20%
Azert te is randinak hivod... anyudnak igaza van.
2021. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Nem hívom randinak. Idézőjelbe tettem a fő kérdésben is, arra utalva, hogy anyu hívja úgy... Több helyen is írtam, hogy csak baráti találkozó...
2021. aug. 4. 11:35
 20/49 anonim ***** válasza:
93%
Igen sanszos, hogy csak te hívod ezt baráti találkozónak, a srác teljesen máshogy gondolja.
2021. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!