Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen furcsa, hogy én...

Miért ilyen furcsa, hogy én utazok a "randira" és nem a srác?18l

Figyelt kérdés

Szóval nem igazi randiról van szó, csak anya meg van győződve róla, hogy a sráccal, akit egy egy hetes programon ismerkedtem meg a múlt héten, alakul köztünk valami. De egyébként nem, csak barátok vagyunk, meg amúgy is alig ismerjük egymást. Csak barátkozunk. Utólag kiderült, hogy amúgy egy suliba járunk, ő két évfolyammal lentebb(ja és kb 3 évvel fiatalabb, mint én). Emiatt van egy olyan város, amit mind a ketten ismerünk, ezért mindig ott találkozunk (eddig kettő volt az egyhetes program óta). És anyut ez zavarja, mert a srác ott lakik abban a városban, én meg egy órát utazok, és nem illendő szerinte, hogy csak a lány utazik a fiúhoz a randira, ő miért nem jön, vagy miért nem köztes helyen találkozunk.

Ennek egyébként az az oka, hogy ahol én lakók, ott nincs semmi, és a köztes településeken se, és szerintem sokkal egyszerűbb olyan városban talizni, amit mind a ketten ismerünk ráadásul. Meg igazából még nem vagyunk annyira jóba, hogy egymáshoz átmenjünk, szóval nyilvános helyen találkozunk mindig. Ha nagyon jó barátok lennénk, vagy ne adj isten egy pár (bár az utóbbira nem látok sok esélyt), akkor lenne értelme átmenni egymáshoz.

Viszont zavaró, hogy anya minden találkozó előtt úgy tesz, mintha nekem ilyen romantikus randim lenne a sráccal, ráadásul folyton szóvá teszi, hogy miért én megyek, miért nem a srác jön. Mintha nem értené, hogy csak barátok vagyunk, nem egy randiról van szó. Ráadásul a régebben megismert fiúbarátaimra is tesz ilyen megjegyzést, nem csak erre a srácra, még akkor is, ha mondjuk egy másik barátom is utazott a találkozóra, és nem az volt, hogy helybeli, én meg nem, de mindig én utazok...


De tényleg, miért olyan fura neki, ha én utazok a találkozóra? Miért nem érti, hogy nem randi?18l(ősszel leszek 19)


2021. aug. 4. 09:31
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Nem anyu fizeti az útiköltséget, sem semmilyen költséget, hanem én.

Meg egyébként azt nem értem, hogy az egy dolog, hogy ennél a fiú barátommal kapcsolatban problémázik, de azon is szokott, amikor a másik fiú barátommal találkozok, pedig akkor mind a ketten utazunk többnyire.

2021. aug. 6. 10:27
 42/49 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!

Eljön az ember életében az a kor, amitől kezdve nem feltétlenül kell már a szülőnek mindenről beszámolni...

2021. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, figyelmen kívül hagytad a válaszomat, pedig erre a másik felvetésre - [...] de azon is szokott, amikor a másik fiú barátommal találkozok [...] - tökéletesen rímmel. Számára nincs olyan fogalom, hogy "fiú barát", nem értelmezhető ez a meghatározás.

Hiába írod le többször azt is, hogy - jelen esetre visszatérve - egyikőtök sem akar barátságnál többet, ez csak annyit jelent, hogy Te most nem akarsz. Honnan tudod, hogy a fiú mit érez, csúnyán megfogalmazva mi a hosszútávú terve, vagy nem változnak-e meg az érzelmei útközben?

2021. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonymousreview60 ***** válasza:
57%

#43: Most még fiú barát. Ha a kérdező "fiú barátja" többet akar, az kiderül majd. És akkor vagy "fiú" lesz, vagy barát sem.

Nekem is van egy "nő barátom". Férje van, meg két lánya. Köztünk meg beszélőviszony.

2021. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Kedves anonymousreview60!

Igen, éppen ezt írtam, hogy ez az egyetlen reális megkötés, ami mentén "barátság" kialakulhat. "Akkor működik-működhet ez igazán ha mind a két félnek stabil párkapcsolata van [a házasság nyilván egy még magasabb szint], de szerintem ez is inkább valamiféle »kényszeres megrekedés« - ha mind a ketten hűségesek maradnak."

2021. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Hát én elég kis esélyt látok arra, hogy bármelyik fiú barátom(esetleg csak haverom) akarjon tőlem bármit is, arra meg szinte semmit, hogy mindnek olyan szándékai legyenek. Márpedig nekem az a helyzet van, hogy anyu minden fiúra azt hiszi a környezetemben, akivel kicsit is jóban vagyok, hogy alakul valami, vagy randizunk. A nemrég megismert srác csak egy példa, mert több ilyen eset is van, hogy anya azt hiszi, hogy randizok... Pedig egyébként egyértelmű, hogy nem. És amúgy elég könnyű nekem is rájönni a legtöbb esetben, hogy ez nem csak miattam marad barátság. Például, ha valakinek barátnője van, beszélgetés közben említi, hogy alakul valakivel(aki amúgy nem én vagyok, mielőtt valaki azt hinné,mert az is kiderül nyilván), vagy éppen meleg az illető, akkor az azért elég egyértelmű, hogy a másik oldalról is barátság a szándék.

Komolyan, észre veszem, hogy mikor akar bárki is barátságnál többet, és aki közelebbi barát, azok közül biztosan senki sem gondol rám úgy, és szerintem ez a srác sem. Van pár közös hobbink, közös témánk, elvagyunk, de ennyi. Neki például alakul valakivel, szóval fix, hogy tőlem nem akar semmit, én meg abban csak biztos lehetek, hogy én se akarok semmit. :D

2021. aug. 6. 11:55
 47/49 anonim ***** válasza:
48%
41-es kérdésedre: akkor viszont a sráctól nem korrekt az, hogy fel sem ajánlja, hogy belefizet. Tényleg ilyennel akarsz barátkozni, aki kvázi veled fizettet azért, hogy tudj vele találkozni?
2021. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
71%

Én is mindig így járok a családdal. Nekem is több fiú barátom van, fiú osztályba jártam, a legjobb barátom is fiú. Ettől függetlenül, ha találkozok velük, akkor nem randizni megyünk.

Nekem is hamar leesik, ha valaki nem barátként viszonyul hozzám, ettől függetlenül mindig megkapom, hogy jajj, szegény fiú biztos beléd van zúgva, stb...

2021. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
#47 Lévén, hogy én mondtam, hogy inkább azon a településen találkozzunk, nem értem miért kellene felajánlani bármit is a nagyon minimális útiköltséggel kapcsolatban. Pláne, hogy kettőnk közül én vagyok az idősebb egyébként is. Meg ha valaki lánnyal találkozok se az van, hogy aki többet utazott, annak beszáll a költségbe az, aki kevesebbet, vagy semmit.
2021. aug. 6. 12:07
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!