Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen furcsa, hogy én...

Miért ilyen furcsa, hogy én utazok a "randira" és nem a srác?18l

Figyelt kérdés

Szóval nem igazi randiról van szó, csak anya meg van győződve róla, hogy a sráccal, akit egy egy hetes programon ismerkedtem meg a múlt héten, alakul köztünk valami. De egyébként nem, csak barátok vagyunk, meg amúgy is alig ismerjük egymást. Csak barátkozunk. Utólag kiderült, hogy amúgy egy suliba járunk, ő két évfolyammal lentebb(ja és kb 3 évvel fiatalabb, mint én). Emiatt van egy olyan város, amit mind a ketten ismerünk, ezért mindig ott találkozunk (eddig kettő volt az egyhetes program óta). És anyut ez zavarja, mert a srác ott lakik abban a városban, én meg egy órát utazok, és nem illendő szerinte, hogy csak a lány utazik a fiúhoz a randira, ő miért nem jön, vagy miért nem köztes helyen találkozunk.

Ennek egyébként az az oka, hogy ahol én lakók, ott nincs semmi, és a köztes településeken se, és szerintem sokkal egyszerűbb olyan városban talizni, amit mind a ketten ismerünk ráadásul. Meg igazából még nem vagyunk annyira jóba, hogy egymáshoz átmenjünk, szóval nyilvános helyen találkozunk mindig. Ha nagyon jó barátok lennénk, vagy ne adj isten egy pár (bár az utóbbira nem látok sok esélyt), akkor lenne értelme átmenni egymáshoz.

Viszont zavaró, hogy anya minden találkozó előtt úgy tesz, mintha nekem ilyen romantikus randim lenne a sráccal, ráadásul folyton szóvá teszi, hogy miért én megyek, miért nem a srác jön. Mintha nem értené, hogy csak barátok vagyunk, nem egy randiról van szó. Ráadásul a régebben megismert fiúbarátaimra is tesz ilyen megjegyzést, nem csak erre a srácra, még akkor is, ha mondjuk egy másik barátom is utazott a találkozóra, és nem az volt, hogy helybeli, én meg nem, de mindig én utazok...


De tényleg, miért olyan fura neki, ha én utazok a találkozóra? Miért nem érti, hogy nem randi?18l(ősszel leszek 19)


2021. aug. 4. 09:31
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
68%

en megorulnek, ha ilyen anyam lenne, nem ertem a valaszadokat sem. elmondja, hogy csak baratok, erre ti azzal bombazzatok, hogy legyen benned tartas es hasonlo 😀 mi az isten fszaert kell mindig tobbet belelatnia egy szulonek

ezt tanitjak szules kozben vagy mi? 😀

2021. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
27%

Annak idején apám úgy fogalmazott, hogy "házhoz megy a p...". Akkor én is ki voltam rá akadva.

Ma, felnőtt fejjel: ha mindig a lány megy, akkor az azt jelenti, hogy a srác nem akar költeni az utazásra, illetve sajnálja az utazásra fordított időt.

Ha ennyit nem ér egy srácnak egy lány minden második alkalommal (nem vagyok maradi, hogy mindig a fiú menjen), akkor nem nagyon van miről beszélni.

2021. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
61%
:):)Majd a szülei nehogy kikeljenek magukból, hogy a 15éves fiuk 19 éves lánnyal barátkozik.
2021. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
80%

A kérdéstől kicsit eltérve a fiúnak is nyomatékosítsd, hogy miről van szó, nehogy pofára esés legyen a vége.

Egyébként ha randevúról lenne szó, akkor tulajdonképpen igaza lenne édesanyádnak, ha nem is mindig a fiúnak, de neki is illene gesztusokat tenni. (Értem én, hogy nem erről van szó, csak próbálok a másik fél helyzetébe is belehelyezkedni.)

Azt pedig azért nem érti meg, hogy csak barátok vagytok, mert régen a "fiú barát" nem volt divat, többek között Karinthy fogalmazta ezt meg (Lehet-e barátság férfi és nő között, és ha igen, miért nem?). És én is hiába olvastam többször itt a napokban, több kérdésnél, hogy milyen remek fiú barátai vannak egyes lányoknak, a saját tapasztalatom (amit megéltem és másoknál láttam) az, hogy ezeknél a "remek fiú barátoknál" előbb-utóbb csak kiderült, hogy többet akarnak-akartak. Akkor működik-működhet ez igazán ha mind a két félnek stabil párkapcsolata van, de szerintem ez is inkább valamiféle "kényszeres megrekedés" - ha mind a ketten hűségesek maradnak.

Olyan cikket is láttam már, ami azt taglalta, azért lehetséges a fiú-lány barátság, mert egyes férfiak egyre femininebbek, míg egyes nők egyre maszkulinabbak... de ez már messzire vezet a fentebbi témától.

2021. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
85%
Én anyum is ilyen, ha randizásról van szó, hogy hagyjam csak, hadd teperjen meg utazgasson a srác meg mit tudom én. Nekem ez kicsit sok, de őket még erre nevelték, hogy egy nő értéke ezen múlik. De ha haverjaimmal megyek találkozni legyenek akármilyen neműek, akkor nem szól bele, hogy ki jön és ki megy kihez. Szerintem ha azt megértené, hogy nincs köztetek semmi a sráccal, akkor ez is könnyebben leesne neki. 24/L
2021. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

16 éves a srác, nem 15...

Egyébként azért nem jövünk hozzánk, mert nyilván másfél hét ismeretség után nyilván nem viszek haza senkit, akár barátság alakul, akár bármi más, a településen meg van kb négy kocsma, egy játszótér, meg egy park, ami full elhagyatott és tele van drogosokkal.

Meg mint írtam nem akarunk barátságnál többet. Mint kiderült van pár közös hobbi, meg egy suliba is járunk, miért is ne lehetnénk jóba?

Utazás szempontból nekem 45 perc vonattal. Ha a másik legközelebbi helyeket mondanám, akkor ott van az, hogy nincs más település, amit mind a ketten ismerönk, nekem 2 óra az út, átszállással, neki is ilyesmi. Semmi értelme nem lenne annak. Nyilván, ha talizok valakivel, és nem egymáshoz megyünk át, akkor olyan helyre megyünk ahol nem a kocsma meg a drogosbúvóhely van csak, hanem bármi értelmes opció. És ez tökre független, hogy miért és kivel találkozok.

2021. aug. 4. 13:01
 27/49 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk illem is vna, nekem akkor se lenne pofám a csajt utaztatni mindig.
2021. aug. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonymousreview60 ***** válasza:
37%
#27: Leírom még egyszer (a kérdező helyett), és lassan, hogy Orbán Viktor is megértse: N-i-n-cs h-o-v-a m-e-n-n-i. (Haza meg még nem akarja vinni.) nyilván fogja, ha már a haverkodás stb. ott tart.
2021. aug. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%
Akkor leírom én is lassan: Nem kötelező odamenni haza, lehet sétálni miegymás.
2021. aug. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

Minden baráti találkozó nem állhat sétából. El anyámtól a gazdaboltig, onnan a takarmányboltig, majd a templom érintésével vissza, és ezt újra? Hagyjál már!

Á! Magyarázhatok itt neked. Csak nem érted a dolgot. Én teljesen megértem a csajt, pedig 40+-os férfi vagyok.

2021. aug. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!