Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit nárcisztikus szülők...

Akit nárcisztikus szülők neveltek fel, leírnátok milyen volt?

Figyelt kérdés
Mik történtek? Mik voltak a "tünetek"? (nem tudom eldönteni az én szüleim azok-e vagy sem)
2021. aug. 4. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Errol van egy egesz subreddit, ott nezz korul
2021. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Itt kilencven százalékban azt állítják azok a szüleik, vagy "mérgezőszülők" Keress pár random kérdést. garantáltan lesz benne ilyen. (amúgy ne a gyakorin tájékozódj, itt alapvetően kilencvenkilenc százalékban rosszul használják a nárcisztikus kifejezést.
2021. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
2-es hozzászolot miért szavaztatok le? Rohadtul igaza van, az antiszoc jelzőt sem korrekten használják...
2021. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Apám mondható annak. Gyerekkorunkban hiába csináltunk meg valamit legjobb tudásunk, képességünk szerint (családi gazdaság), az sosem lehetett olyan jó, mintha ő végezte volna.

Mai napig lenézi azokat akik nem az övéhez hasonló munkát végeznek. "Ilyen munkabírású, józan gondolkodású ember mint én vagyok, tán nincs is más", ilyen mondatok a vesszőparipái.

Ha egy mesterember érkezik hozzá, végig ott áll felette és mérges lesz, ha a szakember nem úgy csinálja, ahogy azt ő elgondolta (pedig nem is ért egyik ilyen munkához sem).

Mindig azt várja, hogy csodálkozzunk rá az eredményeire, hangot is ad neki.

Iskolások voltunk, nem tudtuk még eltartani magunkat de otthon kivettük a részünk rendesen a fizikai munkából. Ennek ellenére már 10 évesen azt hallgattam, hogy őnélküle egy földönfutó lennék. Meg addig van előttem normális cél amíg az ő irányítása alatt vagyok.

Ha pl. morálisan megkérdőjeleztünk egy tettét, úgy helyben hagyott mindkettőnket, azt hittem, nem kelek fel megint a padlóról. Nagyobbak lettünk a verbális bántalmazás maradt. Bátyám volt eltökéltebb, vinni szerette volna tovább a családi vállalkozást de minden újító ötletére vagy törekvésére apám azzal reagált, hogy önmagából kikelve ordítozott. "Majd egy taknyos senkiházi mondja már meg ilyen nagy tudású embernek mint én, mit hogy csináljon" alapon.

Ne haragudj, hogy ilyen bőlére eresztettem, kiadtam magamból. Remélem látsz benne valami hasznosat.

2021. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Az a baj h ja nem diagnoztozaljak akkor hiaba mondod ra.


Valaki panaszkodik valakire es alap h tuti narci az illeto. Kozben siman lehet h csak esz szigoru szulo vagy egy eppen rossz paszban levo ember. De lehet h siman onzo.

2021. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Közeli rokonom nárcisz, saját magát dicsérgeti, tömjénezi, ez a legjellemzőbb. Mindenki undorodik ettől a tulajdonságától, röhögik a háta megett. Hazudik is rengeteget, más tetteit a magáénak tulajdonítja. Pl. jött a bejárónő, ő meg: Megtisztítottam az ablakokat, úgy elfáradtam (nem ő volt). Főz neki a menye, ő meg úgy tálal, hogy "ez főztem" - úgy, hogy a menye is ott ül, konkrétan a szemébe hazudik. Semmi empátia nincs benne, csak ha valakit baj ér, az dobja fel, kivirul, amikor súlyos betegségről hall.
2021. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, az se nárcisztikus.... Simán pofátlan.
2021. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum viselkedik így. Hihetetlen mártír típus, mindenki gonosz, roaazindulatú, vele mindenki csak kiszúrt, mindenki az ellensége, őt senki se védi meg (családon belül is, sőt...), ha megvert vagy verbálisan bántalmazott az azért történt, mert én kiprovokáltam, ő ilyet magától sosem tenne, sőt... A szomszédok is őt hallgatják le, közben ő les mindenkit, stb. Sajnos nem látja be a viselkedését, teljesen abban a hitben él, hogy ő örökös áldozat aki csatában áll az egész világgal. Egyébként hihetetlenül könnyen ítélkező, felhánytorgató, haragtartó típus. Bezzeg tőle mindent el kell fogadni.
2021. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%

Nekem anyám volt nárcisztikus. Kezdjük ott, hogy volt sok furcsa szokása, sose tudott egy helyen megmaradni (se munka, se lakás), szóval folyamatosan költöztünk gyerekként. Sose hívhattunk fel magunkhoz senkit és mivel ő nem szerette az embereket ezért mindenki kvázi ellenség volt nekünk, a családnak nem is voltak barátai. Szóval az ember utálata/fóbiája átlengte a családi légkört, én mindig is emiatt amolyan számkivetettnek éreztem magunkat.


Ő nem a tipikus grandiózusan viselkedő nárcisztikus volt, hanem az a szorongós fajta aki társaságban csendes/félénk/izgulós, otthon pedig ennek a teljesen ellentéte lesz és mindenkit lelki terrorban tart. Attól függetlenül ő is beképzelt volt és mindenki hülye volt rajta kívül, csak épp idegenek előtt nem merte elővenni ezt az énjét, legalábbis ahogy én láttam.


Amiket velem tett: mindenért kritizált, kezdve onnan, hogy hülyeségeket beszélek, csúnya vagyok, undortó vagyok és folyamatosan fogyatékosnak hívott. Mérgében vagy rossz hangulatában gyakran mondta, h dögöljek meg (biztos más ilyet is mondott, de már olyan régen voltak ezek, h nem emlékszem). Akkor folyamatosan azzal fenyegetett, hogy amint felnövök kirak az utcára, vagy ha továbbra is ilyen leszek akkor mehetek az intézetbe (jelzem, semmi konfliktust nem csináltam, mindig is egy visszahúzódó gyerek voltam aki mindig még a létezéséért is bocsánatot kért). Sokszor mondta, h idegesítő vagyok és emiatt nem is volt hajlandó velem 5 percnél tovább beszélgetni, mert utána mindig "rosszul lett miattam", amit először csak testbeszéddel jelzett aztán konkrétan ki is mondta. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert sose tudtam mit csináltam rosszul és eleve legtöbbször olyan váratlanul kezdte el ezt csinálni, hogy teljesen elbizonytalanító volt. Mindig azt mondta, hogy utál és engem senki se szeret és az egész családot ellenem uszította. Rendszeresen megmondta helyettem, h én mit érzek és a saját kis agymenéseit tényként állította be. Képes volt "rám ragasztani" egész jellemvonásokat is amiket konkrétan csak ő talált ki. Ezen felül mindig azt mondta, hogy "olyan vagy, mint apád". A manipulációnak is a mestere volt és mindig elvárta, h mi találjuk ki mit szeretne, sose közölte egyenesen. Mindig vitát generált amiből csak ő jöhetett ki győztesen. Volt amikor öngyilkossággal fenyegetőzött, mert nemet mondtam neki amit amúgy sose engedett, mert vagy zsarolni kezdett vagy csak nem vette figyelembe. Az életembe minden téren bele akart szólni, semmi önállóságom nem volt. Hetente hívta össze a családi megbeszélést amiben mindenkit okolt amiért nem tudunk együtt élni normálisan csak magát nem, pedig mindig ő gerjesztette a vitákat/nézeteltéréseket csak épp sose vallotta be, ha ő hibázott. SOHA. SOHA nem kért bocsánatot és ő volt a tökéletes, mi meg akiket csak megtűr és akik elrontották az életét.


Remélem ennyi elég, napestig tudnám sorolni a rosszabbnál rosszabb storykat. Volt amikor hozzám vágott dolgokat, vagy nekem esett és meg akart verni. Volt amikor teljesen letagadta amit mondott vagy tett és sose emlékezett érdekes módon a dolgokra. Amilyen szépeket mondott nekem abból pedig külön válogatást lehetne csinálni, de spoiler: egy dícséret se hagyta el a száját a 18 év alatt amíg vele laktam.

2021. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%
Ja igen, nekünk is csinálta anyám, h minden szakembernél jobban tudta a dolgokat. Képes volt kioktatni az orvosokat is...
2021. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!