Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék hogy ne legyen...

Mit tehetnék hogy ne legyen rosszabb a helyzet anyuval?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal nagyon közel álltunk egymáshoz, de hajlamos volt felhasználni ellenem azt, amit elmondtam neki. Így szépen lassan, már kerülöm. Sokszor mondott nekem bántó dolgokat, próbáltam vele megbeszélni, de nem jutottunk sokra vele . Jelenleg ott tartunk, hogy már elmondom a magamét, ami már nem tetszik neki és szóvá is tette, hogy miért nem vagyok olyan, mint régen. "Sokkal kedvesebb voltál" Elvesztettem azt, hogy érdekeljen, ha megbántom. Nem akarom bántani, de nem is akarom magamat tönkre tenni a viselkedésével.

Volt mikor átjött a barátnőm és előtte tette a szépet de egyszerre szidott is, mikor ketten vagyunk nagyon keserű dolgokra képes. Sajnos a költözés még nem megvalósítható. Mit tehetnék hogy ne legyen ennél rosszabb?



2021. aug. 4. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős vagy?
2021. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Thispain ***** válasza:
57%
Sajnos semmit sem tudsz tenni az ellen, hogy anyád egy kétszínű alattomos fasz. Annyit tudsz tenni, hogy ezt nem teszed neki lehetővé magaddal szemben, és több pénzt kérsz a szabadidős programjaidra, amit vagy arra használsz fel, vagy másra.
2021. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Thispain ***** válasza:
100%
Most vettem észre amúgy, hogy vagy kikapcsolták a trágár szavak szűrőjét, vagy levettek a tiltólistáról egy szót.
2021. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy ideje ezen vagyok de már inkább nem kérek pénzt mert azt is hallgatom hogy én mindig kérek valamit. Köszönöm a válaszod
2021. aug. 4. 20:34
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Na várj csak! Ilyeneket hazudozol rólam, haszontalan kölyök, majd mindjárt lesz nemulass.
2021. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Thispain ***** válasza:
100%

#5 És egy ilyen reakció lehet a bizonyíték arra, hogy amit a gyerek mond, az első betűtől az utolsó betűig igaz.


#4 És ez miért baj, ha mindig kérsz valamit?

Egyrészt, kérni szabad. Másrészt, ha nem akarja, hogy mindig kérj, adjon gyakrabban, hogy ne keljen kérned.


Gondolom anyukád mindig hozzá teszi az ilyen mondataihoz, hogy "de nem csinálsz semmit.".


Ezt a pénzt nyugodtan elkérheted azért is, mert őt nem érdekelte, ha megbántott téged, és még fel is használt ellened mindent, és azt akarja, hogy ezt bármi kompenzáció nélkül bocsásd meg, és a továbbiakban is hagyd eltaposni magad.

2021. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Borzasztóan sajnálom. Nekem meg a gyerekkori naplóm olvasta el. Kivittem a kutyát, ő meg turkált a cuccaim közt. Felhasználta ellenem.
2021. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6# sajnos nem tévedsz sokat. Nem rég mikor szóvá tettem neki, hogy ha kérek is valamit (mert ilyenkor mondja hogy kérjek nyugodtan) utána fel van háborodva.

7# Nagyon sajnálom. Konkretan megsérti a magánszférádat. Nekem az apróbb dolgaimat szokta kidobni, mert hogy minek az és csak gyűjtögetek. (Van egy "enyhe" rendmániája, amit előszeretettel kiterjeszt a szobámra is. Természetesen egészen addig nem jó az a rend, ami van (amit én csinálok), amíg ő nem fogja magát és tesz rendet mikor nem vagyok otthon.)

2021. aug. 5. 00:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél elörelátó, és ne adj neki lehetőséget ilyesmikre, már amennyire lehet.
2021. aug. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kilencessel egyetértek, sőt konkretizálnám: soha ne mondj neki olyasmit, amivel esélyes, hogy ily módon visszaél. Bár ezzel csökkented a lehetőségeit arra, hogy esetleg segítsen rajtad, amikor teheti, de amint látom, ennek a lehetőségnek amúgy is annyi. Esetleg próbáld megbeszélni vele, hogy amit egy bizonyos szekrényben tartasz, ahhoz ne nyúljon, legalább azt a szekrényt vagy fiókot hagyja ki a takarításból. Nem valószínű, hogy sikerül, de egy próbát talán megér. Esetleg zárd be ezeket a tárgyakat valahová, és mindig vidd magaddal a kulcsot.

Az 1-es amúgy meg valószínűleg nem kötekedni akar, hanem azért kérezte, hogy hány éves vagy, mert ilyen élethelyzetben felnőttként egészen más lehetőségeink vannak, mint gyermekként, és ennek megfelelően célirányosabb ötleteket tudnánk adni.

2021. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!