Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tartanád ezek után apáddal a...

Tartanád ezek után apáddal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Anyám férje eltiltott az igazi apámtól mivel ők születésem után azonnal szét is mentek. Mivel el voltam tőle tiltva nem is ismertem őt. Egy ideig elvileg próbálkozott apám, hogy láthasson de nem engedték neki. Feladta, bele törődött.

Én kerestem meg őt 18 éves koromban bár anyám még mindig együtt van ezzel a férfivel.

Kit hibáztatnál ilyen helyzetben? Haragudnál apádra? Tartani akarnád vele a kapcsolatot így, hogy egy idő után bele törődött és nem is keresett fel hanem neked kellett? Létezik ilyen, hogy “eltiltanak” a saját gyerekedtől?

Apám semmit nem ártott senkinek, csak a férfi ki akarta írni a történetből



2021. aug. 5. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Maximum a bíróság tilthat el valakit a gyermekétől, anyukád férjének ehhez semmi joga nem volt, ezt számon kell rajta kérni meg anyádon is, hogy ezt hogy hagyhatta...


Nem haragudnék apámra, nyilván ahogy írtad is, próbálkozott, majd valószínűleg feladta, nem volt lehetősége jogi lépésekhez, stb... Az, hogy neked kellett felkeresni 18 évesen, ezzel én nem foglalkoznék. Ez hosszú idő, gondolom próbálta ő is inkább lezárni és rád bízni, hogy majd akarod-e látni.

2021. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha jó fej, akkor igen. Ha anyád lényegében megakadályozta a kapcsolattartást, az nem az apád hibája.
2021. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Fene tudja..

Meghallgatnám mit hoz fel mentségére.

De azért a volt asszony eltiltott az kevés

Tény hogy meg tudja nehezíteni,de teljesen ellehetetleníteni nem.

Egy esélyt adnék neki.

Van olyan,hogy tévedett, megbánta blablabla,de hogy mindig más volt a hibás és ő folyton csak áldozat, olyan nincs.

2021. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Tehát kisbaba voltál amikor "eltiltott"? És nem, nem létezik ilyen . Ha akart volna látni, hivatalos úton rákényszeríthette volna anyádat-de nyilván nem tette, mert igazából nem érdekelted. Csak könnyebb neki anyádra mutogatni mint beismerni ezt.
2021. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez éppen olyan duma, mint amikor azzal jönnek hogy az új nő megtiltotta (ez utóbbi vagy az jelenti hogy a pi.na fontosabb volt mint a gyereke, vagy bele se dumált a csaj, csak valakire mutogatni akart)
2021. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem megy a rendőrségre. Mi nagyobbak voltunk, négyévig nem álltam szóba apukámmal meg a "mostohaanyámmal". Apa próbálkozott, aztán rájött, hogy amíg mi nem nyitunk, addig verheti magát a földhöz is.

Azóta velük élek, a "gonosz mostohám", akit anyám úgy gyűlölt, hogy azt nem lehet elmondani, sokkal inkább az anyám és megérte adnom egy esélyt a család ezen részének.

2021. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És csak hogy értsd a helyzetet: a bíróság eléggé az apák mellet áll láthatás ügyben. Ismerek olyat, hogy a gyerek nem akart menni, a bíróság meg kötelezte az anyát hogy vinni kell láthatásra a gyerekeket (3 fiuk van) A szép a történetben, hogy az apát gyilkosságért csukták le , az anyának meg vinni kellett beszélőre a gyerekeket akik rettegtek az apjuktól. Na ennyire lehet eltiltani az apát a gyerekektől. (az újságok úgy írták egy terhes prostituáltat ölt meg az apa, 2012-ben történt)
2021. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Hát mifelénk sokkal gyakoribb, hogy anyué a gyerek, elsüt pár csúnya szót és apuka nem láthatja a gyereket. Mondjuk biztos vannak helyek, ahol ez pont fordítva működik.
2021. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ miylen ember
2021. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Apád és te ugyanolyan áldozatok vagytok. Miért kéne rá haragudni?
2021. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!