Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem kérdezni a szüleimet...

Nem merem kérdezni a szüleimet a testvéremről? Félek, hogy ez nekik fájó pont, de szívesen megtudnék róla ezt-azt?

Figyelt kérdés

Akkor halt meg a bátyám, mikor 10 éves voltam. Ő ekkor volt 25. Persze ismertem, de gyerekszemmel. Nem tudtam róla mindent és vannak üresjáratok a fejemben amiket szívesen megtudnék. Sajnos anyámékkal nem túl bensőséges, mindent megbeszélő a kapcsolatunk. Ugyanakkor szívesen hallanék a testvéremről, hogy milyen volt még ő, amit esetleg nem láttam, nem tudtam róla.

Félek megkérdezni őket. Nem is beszélünk róla sokat. Nem akarok fájó pontot felhozni az életükben.

Honnan tudhatnék meg ezt-azt? Pár régi barátjáról tudok, de fogalmam sincs merre vannak, hol érhetném el őket. Facen keresgéltem neveket, de nem tudom, hogy őket találtam-e meg.

Lehet, hogy betegesen hangzik, de nincs másik testvérem és róla szeretnék többet tudni. Mire én már nagyobb gyerek voltam elköltözött itthonról. Vele sem volt bensőséges viszonyom, de szerettem.


2021. aug. 7. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
79%
Bátyádról kérdezd meg a szüleidet, de nagyon óvatosan, hogy ne fájjon.
2021. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Őket nem merem. Kicsit érzelemmentes a viszonyom velük, ez meg olyan érzelgős téma...

Azt se szoktam nekik elmondani ha valaki megbánt, szomorú vagyok és hasonlók.

2021. aug. 7. 15:48
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg azért nem beszélnek a bátyádról, mert fájó emlék. De azt is el tudom képzelni, hogy azt várják, kérdezz róla, maguktól sohasem hoznák szóba. Nehéz kérdés, nincs is rá jó válasz.
2021. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más rokon, akitől tudsz kérdezni? Szüleid testvérei pl? Őket arról is megkérdezhetnéd, felhozd-e a témát otthon.
2021. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Apámnak van 2 testvére, de nem is beszéltem velük több éve.

Én arra gondoltam, hogy a testvérem egy régi barátjára bunkóság lenne ráírni ezzel kapcsolatban? Ha ő elutasítaná ezen kérésemet mégsem érzeném magam annyira rosszul, mintha anyáékat bántanám meg vele.

2021. aug. 7. 16:47
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kérdezd meg a szüleidet, de fogalmazz úgy, hogy kihátrálhassanak a beszélgetésből. Mondjuk, hogy szívesen hallanál a bátyádról történeteket, de megérted, ha ez nekik fájna, szóval ha nem akarnak beszélni róla, akkor nem kell.
2021. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleid nem élnek?
2021. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem
2021. aug. 7. 17:19
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz téma. Övatosan kell tapogatni, mert ha nem, akkor lehet még jobban bezárják az emlékeket.

Persze az lenne a legjobb, ha őket kérdeznéd nem régi barátokat meg miegymast.

2021. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Thispain ***** válasza:
100%
Kérdezd meg egyszer csakúgy, hogy milyen volt a bátyád. Könnyebb lesz nekik, ha beszélnek róla.
2021. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!