Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ,,elvárás" tőletek,...

Mennyire ,,elvárás" tőletek, hogy családlátogatáskor dolgozzatok?

Figyelt kérdés

Olyan fiatal felnőttektől kérdezném, akik már külön élnek a (nem idős) szüleitől, és havonta x alkalommal mentek látogatóba. Mennyire főztök, mostok, takarítotok, dolgoztok a kertben, ,,szórakoztatjátok" a családot? Vagy ilyenkor pihenhettek, el is vonulhattok ha jól esik, nincsenek beszólogatások amiatt, hogy pihenni szeretnétek?

Köszönöm


2021. aug. 8. 11:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ez egyáltalán nem szokás. Én abban nőttem fel, hogy mindenki saját magáról, a saját otthonáról, a saját cuccairól stb. gondoskodjon, azért vállalt felelősséget, az a saját dolga. Így szerintem nem elvárható az, hogy más otthonában vendégként dolgozz (mert nekem ez vendégségnek számít akkor is, ha mondjuk a szülői házról van szó) és talán nem is illendő. Egyrészt szerintem a vendég nem azért megy, hogy takarítson, pakoljon, főzzön, mosogasson, teregessen stb., hanem találkozni a többiekkel, beszélgetni, pihenni, valami programra stb. és nekem az a kézenfekvő, hogy a vendéglátó is így gondolja. Valamint én megmondom őszintén, hogy nem is szeretek más otthonában ténykedni és azt sem szeretem, ha nálam valaki fellelkesedik, hogy akkor ő segít elmosogatni stb. Mindenkinél mások a szokások, mindenki máshogy szereti csinálni a dolgokat, mindenki maga tudja minek hol a helye stb., és emiatt szerintem sokkal egyszerűbb is, ha mindenki maga intézi el ezeket a saját otthonában. Bunkóság vagy sem, én sem szoktam felajánlani, hogy most akkor segítek valamit elkészíteni vagy mosogatni stb., mert nem szeretnék, szerintem nem az én dolgom, nem tudom mit hogyan szokott, nem akarok láb alatt lenni, nem az én otthonom. Az más, ha konkrétan megkérnek valamire és úgy van megbeszélve a dolog, hogy akkor mondjuk hazamegyek és segítsek pakolni vagy festeni vagy amikor rendelnek a szüleim fát, abban is szoktak segíteni a család férfitagjai. De az ilyen “ha már itt vagy csinálj is valamit” dolgokat nem szeretem, attól pedig a falnak megyek, aki amolyan “nincsenek üres percek, minden időt ki kell használni, mindig van valami dolog a ház körül, tedd magad hasznossá” stb. gondolkodású. Legalábbis nekem ez nagyon idegen.
2021. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok bejárónő meg csicska se, szóval nem.

De ha megkérnek, hogy segítsek valamit, akkor persze szívesen megcsinálom.

2021. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek a szüleimmel, tesóimmal együtt dolgozni, szóval ha éppen náluk vagyok, szoktunk együtt kertészkedni, főzni, akár ablakot mosni stb. De nem elvárás, szükségük sincs rá, inkább a közös munka öröméért csináljuk így. Van pár dolog, amihez kifejezetten én értek, arra nyilván meg szoktak kérni, de nem lenne sértődés, ha nemet mondanék, akkor szakembert hívnának.
2021. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

Mi kb hetente, 2 hetente megyünk anyáékhoz a 2 évesemmel.

Én ott semmit nem csinálok, max kiszolgálom magunkat enni innivel.

Nem azért megyek, hogy takarítsak. Ilyenkor amúgy anya is annyit csinál, hogy max főz meg kávét csinál. Nem akkor áll neki a nagymosásnak.


De volt olyanra is példa, pont befőzött, magozta a meggyet, segítettem persze.


Ha ők jönnek sem csináljuk máshogy. Én sem várom el, sőt utálom ha elkezd itt rendezkedni.


Anyóssal meg nem tartom a kapcsolatot, ő viszont elvárta volna, mikor 8hónapos terhesen ott voltunk náluk, hogy en mosogassak el ebéd után, mert neki épp elég volt megfőzni.



En 28 vagyok, anya 49, anyós 53.

2021. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én nem pontoztam le senkit, mert csupán kíváncsi voltam, hogy máshol hogyan mennek a dolgok :) de úgy látszik tényleg igaz, hogy ahány ház annyi szokás :D
2021. aug. 8. 13:48
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

9

És ezt az öcséd hagyta?

Nálunk a férjem nagyszülei voltak ilyen”aktívak” mikor összeköltöztünk, nem túl messze lakunk egymástól. Az első hétvégén szombat reggel jött a nagypapa reggel hétkor egy bicikli pumpáért. Ugye ez nem ér rá később. Fent voltunk, gondoltam nem szólok. Na második szombat megint beállított reggel. Én úgy eligazítottan, hogy többet soha nem jöttek reggel korán, pláne hétvégén mondvacsinált hülyeségekkel. Az én házamban had döntsem el mikor akarok felkelni.

2021. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig is természetesnek vették, hogy ugráltatnak.


ÉS nem arról van szó, hogy be kell valamiben segíteni, de akárhányszor mentem haza, akkor mindig úgy időzített apám, hogy robotoltasson.


Volt, hogy rendesen pánikba esett, hogy "de még nem csinálták meg és mindjárt megy vissza". Hozzá tenném ő munkanélküli alkoholistaként az otthoni teendőket sem végezte el. Olyan is volt, hogy konkrétan azt mondta, ha nem segítek semmit akkor minek jöttem haza? Hát köszönöm szépen.

2021. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
97%

Anyám meg mindig autóval viteti magát.


Menjünk el boltba. Bemegy a városba, be tudom-e vinni 11 órára, érte tudok-e menni 2 órakor? Úgy kérdezi, mintha lenne választás, mert ha nemet mondok akkor meg jön a "semmi dolgod" szöveg.


Az megint más dolog, ha valami előre megbeszélt segítség kell. Volt, hogy direkt azért mentem haza 2-3 napra, hogy felújításban segítsek, tök jól haladtunk.


De az ilyen fentebb is írt "csinálj valamit, hogy legyen csinálva valami" dolgokat nem szeretem. Akkor már inkább maradok a saját lakásomban és ott csinálok valamit, vagy elmegyek valamerre, vagy csak nem csinálok semmit, mert az sem bűn.

2021. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

16# Dehogy hagyta. Állandó konfliktus volt, hogy ők mikor kelnek fel.

Hétvégén nem becsöngetett, hanem telefonos ébresztőt csinált. Aztán kihúzták a telefont és kikötötték a csengőt is.

A legszebb, hogy utána együtt ebédeltek:)

2021. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a disznóvágásokhoz nincs kedvem. Ez úgy zajlik, hogy mi elkésünk. Megy az anyázás egy darabig. Megnyugszunk. Elkezdik a piálást, természetesen pálinkával. Már jelzem előre, hogy ne igyanak annyit, mert sose végzünk.

Félóránként isznak valamire, valakire. Délre már keresztbe áll mindenkinek a szeme és még ott egy csomó munka. Más kora délutánra elfelejti, hogy disznót vágott én még este 11-kor hurkát kötözök egy félig józan emberrel. Nekem ebből van elegem.

2021. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!