Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim egész életükben rossz...

Szüleim egész életükben rossz döntéseket hoztak?

Figyelt kérdés

Egész életemben azt láttam, hogy a kortársaim szülei nagybetővel ÉLNEK. Utaznak, szórakoznak, vállalkoznak, kockáztatnak, és minőségi időt tölt együtt a család.


Az én szüleim nem vállaltak kockázatot, egész nap bagóért roboltak, mindig csak azt mondták hogy "majd jobb lesz", persze rosszabb lett. Más szülei összegyűjtöttek egy ingatlant a csemetéjüknek, az én szüleim televásárolták a lakást olcsó csecse-becsékkel, szedett-vedett bútorokkal, aztán 2 évente rájöttek, hogy az egész egy sz*r, teljes újraterevezés! Mindent elajándékoztak, és újra berendezték a lakást szedett-vedett túlzsúfolt cuccokkal. Abnormálisan sok pénzt költöttek könyvekre, mondván: "ők felsőbbrendűbb értelmiségiek". Nah, azóta az összes könyv a papírgyűjtőben végezte.


Mindig mindenből az olcsót vettük, aztán garantáltan rövid úton tönkrement, így mindig meg kellett venni utána a minőségit. Így jóval többet költöttünk a haszontalan tárgyakra, mint bármelyik tudatos vásárló.


Persze ilyen mentalitás mellett 0 Ft-tal indultam el ottonról, és azóta is azért dolgozok, hogy legalább egy kis lakás összekaparjak. A kortársaim nagy részének tettek lakást a feneke alá, de nem azért mert annyira gazdagok lettek volna a szüleik, csak élelmesebbek voltak, okosan gazdálkodtak, nem vettek minden nap valami hülyeséget impuzusból. A szüleim közel 30 évig voltak házasok, apám halála után 2 évbe telt, mire eltüntettem a családi házból az összes lomot. Több száz kilót adtam el az első szabad hétvégéimen, aztán belefáradtam, a végén már hulladéktelepre vittem a zsákokat, mert már nem volt energiám egyesével meghirdetni az olcsó vackokat. Egyetlen egy tárgyat sem találtam a hagyatékban, ami egy picit is értékes vagy valaha drága lett volna, nem is volt értük a lomolás során sem.


Én reagálom túl a dolgot szerintetek?


2021. aug. 9. 19:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Igen, túlreagálod.

Én minden effélénél fontosabbnak tartom, hogy szerettek-e a szüleid, voltak-e közös programjaitok gyerekkorodban, biztattak-e, dicsértek-e. Volt-e meghitt légkör otthon, ahová jó volt hazamenni. Volt-e otthon humor, vidámság stb.

Ezekről egy szót sem írtál, csak ehhez képest másodrendű dolgokról: tárgyakról, anyagiakról.

2021. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ezek voltak otthon: magas elvárások, leblamálás, degradálás, poroszos fegyelem, és legfőképpen: el volt hazudta hogy tökéletes család vagyunk. Ezt sokszor elismételtették velem meg húgommal, a miheztartás végett.
2021. aug. 9. 20:04
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Persze ilyen mentalitás mellett 0 Ft-tal indultam el ottonról, és azóta is azért dolgozok, hogy legalább egy kis lakás összekaparjak. A kortársaim nagy részének tettek lakást a feneke alá


Nagyon sokan indulnak nulla forinttal.

És mesélj, melyik az a korosztály, amelyik nagy része kapott lakást.

2021. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
14%

De nektek legalább családi házatok van, az többet ér, mint egy lakás. Lehet, hogy sok kortársad szülei meg "csak" lakásban élnek.

Jó nagy lehet a ház, ha két évbe telt, mire kidobáltad az összes lomot, próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy adjátok el, aztán legyen neked belőle egy kis lakás. Vagy legalább egy pici lakás árának a felét adja már neked oda a pénzből. Neki is elég lesz egy kisebb ingatlan.

2021. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Apám mindig gazdag befolyásos emberekkel vette körbe magát, hátha őt is beveszik köreikbe. De nem vették be. Ezeknek a gazdag embereknek a gyerekei lettek az én barátaim. Így azt láttam hogy körülöttem mindenki lakást kap, csak én nem.
2021. aug. 9. 20:18
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem azt mondtad, hogy az ismerősök, hanem azt, hogy korosztály.
2021. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Akkor végképp ne hasonlítsd össze a gazdagok életvitelével a tiéteket.

Most elismered, hogy gazdagok az ismerőseitek, az elején nem azt írtad, hogy nem voltak azok.

2021. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Akkor te hozz jó döntéseket, és vegyél a gyerekeidnek saját lakást.
2021. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
De anyagias vagy:D
2021. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

" A szüleim közel 30 évig voltak házasok, apám halála után 2 évbe telt, mire eltüntettem a családi házból az összes lomot."


És anyáddal mi lett, miután kiürítetted az otthonát?

2021. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!