Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Állandóan okoskodik a nevelő...

Állandóan okoskodik a nevelő anyám. Mit csináljak vele ?

Figyelt kérdés
Alapból semmi gondom nincsen vele, de hihetetlenül erőszakosan rá akar mindent erőlteti az emberre. Most költözünk új lakásban és folyamatosan osztja az észt hogy ő mit hova tenne meg ilyesmi.. ha valamiről mondod hogy az lesz és szerinte nem szép egyből rázza is a fejét meg vágja a pofákat és már ecseteli is hogy az milyen csúnya és nehogy az legyen . Arról nem is beszélve hogy ha úgy gondolja jobb helye van valaminek máshol már pakolja is át . Ha finoman szólok semmi hatása. Mit csináljak vele ? Most várom a babám szóval nem szeretnék haragot, csak azt hogy felfogja hogy nem ő irányít mindent.

2021. aug. 12. 06:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek. Nekem is az egyik vér szerinti szülő. Mindent jobban tud, a munkájában is olyan, hogy az ügyfél akar valamit, de ő ráerőlteti a saját véleményét, ha az hagyja.

Nálunk teljesen megmérgezték a kapcsolatot. Pl. bejelentés nélkül beállítottak, vagy hoztak barátnőt bejelentés nélkül unokát mutogatni. Cserébe, ha azt beszéltük meg, hogy 2-re jönnek, akkor 5-6 körül oda is értek.


Hozzá teszem, nem segítettek semmit az ingatlanba, egyedül esküvőre adtak 100 ezer körüli ajándékot, aminek hasznát vettük.


Szerintem sokat hozzájárult a váláshoz ez az állandó negatív hangulat.


És nem lehet az ilyen embernek finoman megmondani. Nem érti meg. Ráadásul nálunk ha durván mondtam, akkor rolók le, mint aki nem hallja hogy mit mondok.

2021. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nem ízlésem. Nekem ott nem tetszik a bútor. Ennyi.
2021. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Jóformán semmi köze,hogy ti mit hova raktok.

Javasolni lehet,hogy pl.ez itt nem olyan szép,ott jobban mutatna,de ez már inkább parancsolgatás,iranyítás,amihez egy cseppet sincs joga.

2021. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

"Alapból semmi gondom nincsen vele." Pedig kéne, hogy legyen. Nagyonis!

"nem akarom megbántani": Ha ő tudatosan, szándékosan is folyamatosan bánt téged, akkor mért félsz attól, hogy megbántod. Saját magadat tartod gyerekhelyzetben! Ha egy magát egyenrangúnak tartó felnőtt emberrel találná magát szemben, előbb-utóbb abbahagyná, mert megérezné az erőt, és nem akarna alulmaradni. Te már letettél egy s mást az asztalra: párod van, gyereked van, megteremtettétek a saját egzisztenciátokat, önállóan éltek. Felnőttél. Hidd is el ezt a tényt és úgy állj egy másik felnőtthöz. És nem kell állandóan hívogatni. Nagyságrendekkel ritkítsd a találkozást a saját lelki nyugalmad érdekében! Sokkal nyugodtabb leszel, ha kikerül a folyamatos látóteredből.

2021. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá, hogy mit hová raksz a saját lakásotokban. Megsértődik, de inkább átvegye a hatalmat? Amúgy meg valami megsértődni valót akkor is találni fog.
2021. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, a saját szobádat nem engedi berendezni a szülői házban, de lol, sajád házad berendezésébe próbál meg beleszólni. :D

Vicces, hogy azt hiszi, neki ezt lehet. A helyedben nem számolnék be neki semmiről, és a napi vagy heti (nem tudom milyen gyakran jár rátok) vizitet is eltörölném, csak én mennék hozzájuk, amíg építkezünk ők hozzánk nem jöhetnének. Ha meg valamibe beleköt, megmondanám neki, hogy elnézést, arra van az ajtó.

2021. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért kicsit tulzásba esik, oké, hogy segített, de azért ez nem azt jelenti hogy ennyire beleszoljon.
2021. aug. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

16os Pont ezt tartom én is viccesnek. Nem értem hogy ő miért nem érzi ezt már tolakodásnak . Ha az ember nem kérdezi ő akkor is mindenbe beleszól és persze minden témához hozzá szól ( mindenhez ért legalábbis szerinte :D )

14es Van azért pozitív oldala is, de azt már egy ideje nem láttam . Konkrétan szerintem mióta megvettük a házat és terhes lettem mintha azóta kattant volna be . A baba téma is teljesen izgatja.. Van egy lánya de neki még nincs , tesómnak kettő van szóval nem értem hogy most mire ez a nagy felhajtás .

Mondok egy példát : a korona vírus miatt most egy ember jöhet egy nap a kórházba védettségi kártyával a szülészetre látogatni ( nyilván a férjem jön ) mondtam anyósomnak aki azt mondta semmi gond majd ha hazajöttem látják úgyis a kicsit

Másnap mentem haza mondtam nevelő anyuméknak . A válasza :

Nem baj majd ő jön látogatni akkor is, majd könyörög a nővéreknek hogy engedjék be mert a lánya szült .....

Nem értem hogy lehet valaki ennyire értetlen ..

2021. aug. 13. 03:09
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Primitív.
2021. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A ti lakásotokban pakolgat a nevelőanyád?

Mit keres ott?

Te vagy a hibás.

Remélem, nem adtatok neki kulcsot.

Ülj le vele egy kávéra, és kedvesen mondd el neki, hogy ez a ti lakásotok,

úgy fogjátok berendezni, ahogy a nektek jó, ahogy azt ti képzelitek el, ti éltek benne, a ti komfortzónátok.


Mondd meg neki, hogy te sem rendezed át az ő lakását a te elképzelésed szerint, ő se tegye a ti lakásotokkal.


Kulcsot pedig ne adj. Ha adtál, cseréltesd le a zárat.


Amikor legközelebb jönni akar, mondd meg neki, hogy most nem alkalmas,

majd jelentkezel, most nagyon elfoglaltak vagytok.


Ne mondd ki, hanem szépen, lassan távolítsd el, de időközönként látogassátok meg, tartsátok a családi kapcsolatot.


Nagyon megmérgezheti a házasságotokat, nem beszélve arról, hogy minden látogatása után pakolhatsz vissza mindent, ahogy az nektek komfortos.


Döbbenetes.


Amúgy én a gyerekeimet is arra tanítottam, hogy durva illetlenség valakinek a születésnapjára, névnapjára, karácsonyra valamilyen lakáskelléket, díszt, felszerelést vásárolni, mert az beavatkozás

a magánszférába. Ugyanis nem biztos, hogy akart volna együttélni azokkal a tárgyakkal. Viszont, ha nem teszik ki a vázát, ha nem akasztja a falra azt

a szőnyeget, stb., mikor ellátogat hozzá az ajándékozó, sértődés lesz belőle.


Nem a megajándékozott a bunkó, hanem az ajándékozó.

Ez mellékszál, de esélyes, hogy a nevelőmamád erre is hajlamos lehet.

Ezt is lehet jelezni, hogy senki ne vásároljon nektek ilyesmit, mert

majd ki eldöntitek, hogy mit akartok nap mint nap látni az otthonotokban.

2021. aug. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!