Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül vagyok az alkesz...

Egyedül vagyok az alkesz anyámmal. A többi rokon nem akar segíteni nekem, haverokról ne is beszéljek, mert nincsenek. Mivel érdemeltem ezt ki?

Figyelt kérdés
Azt kell, hogy írjam, egy riherongy lett az anyámból. Egyik férfitól megy a másikhoz, hogy eltartsák őt. Amikor kidobják, akkor hozzám szalad és minden egyes nap iszik, agresszív velem (nem mindig). Hiába kérek segítséget a közeli hozzátartozóktól, senki nem segít. “Oldd meg egyedül.” 19 éves vagyok. Tudom, ez nem mentség már, mivel jogilag felnőtt vagyok csak kezdenek pusztulni az agysejteim ilyen korán. Anyum nem javul, pedig kerestem neki 2 szakembert is, de hiába. Ha ráhívom a rendőrséget/mentőt, akkor gyötörni fog a bűntudat, hogy bevitettem valahova. Nem tudok tőle menekülni, no kontaktot nem lehet vele megcsinálni.

2021. aug. 12. 11:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
99%

"Ha ráhívom a rendőrséget/mentőt, akkor gyötörni fog a bűntudat, hogy bevitettem valahova."


Pedig ez egy jó megoldás lenne. Ha egyedül nem bírsz vele, akkor segítség kell.

2021. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
A hozzád szalad-bol arra következtetek, müködhet az, hogy egyszerűen nem engeded be.
2021. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon fiatal vagy még, ne engedd hogy tönkretegye az életed


Menj el a háziorvoshoz és mondd el neki ezt, hátha lép vakamit

2021. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem érdemelted ki. Senki sem érdemli ezt.

Anyukád felnőtt ember. Saját maga csinálta a problémákat magának, oldja is meg. Neked nem dolgod őt megváltoztatni, megoldani a problémáit. Nem a gyereked.

2021. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Tudom, de mindig elhord mindennek, ha nem csinálom meg azt, amit ő akar. Ilyenkor sz@r embernek érzem magam.
2021. aug. 12. 11:35
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Szar embernek érzed magad, mert egy undorító alkoholista féreg elhord mindennek? Az ő szavainak pont az ellenkezője igaz! Teljes mértékig, 100%-ig ki kell iktatnod őt az életedből. Egyáltalán ne engedd be! Felejtsd el, hogy valaha az anyád volt! A legcsekélyebb mértékben nem vagy érte felelős! Önmagadért viszont teljes mértékben! Ha ki tudsz gazdálkodni pszichológust vagy esetleg sikerül tb finanszírozottat, jó lenne neked, hogy a saját önbecsülésedet helyrehozd.
2021. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más megoldás azon kívül,hogy bevitesd valahova.


Csak a te életedet teszi tönkre.

2021. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Valahova bevitetni értelmezhetetlen. Mit gondoltok, majd ott tartják és etetik állami pénzen? Max beviszik a detoxikálóba (vagy járvány alatt még azt se, nem fogják a költségvetés pénzét tesztekre pocsékolni), és 12 órán belül kirakják az utcára. Csak az a megoldás, hogy egyáltalán nem foglalkozik vele, nem engedi be. De kinek a lakásában laksz?
2021. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemelted, tök igazságtalan dolog ez veled. Mégis neked kell ezt megoldanod valahogy. Ahol laktok van-e családsegítő? Derítsd ki, kérdezd meg az önkormányzattól, vagy a helyi könyvtárban, rendőrségen. Talán ők tudnak valamit segíteni. Anyukád szenved, terápiára lenne szüksége, de ettől még nem kéne veled így viselkednie. Persze valószeg nem ő irányítja már önmagát, hanem a pia, meg a "menekülés" önmaga elől. Próbáld valahogy meglépni, hogy kettőtök közül most te vagy az érettebb, te vagy jobban észnél, ő nem tud se magán, se rajtad segíteni - kicsit mintha elárvultál volna, nem könnyű. Kitartást kívánok!
2021. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit tud a családsegítő tenni, 9-es, ha az illető nem vesz részt a terápián? Saját akarata ellenére nem lehet senkit kezelni.
2021. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!