Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül vagyok az alkesz...

Egyedül vagyok az alkesz anyámmal. A többi rokon nem akar segíteni nekem, haverokról ne is beszéljek, mert nincsenek. Mivel érdemeltem ezt ki?

Figyelt kérdés
Azt kell, hogy írjam, egy riherongy lett az anyámból. Egyik férfitól megy a másikhoz, hogy eltartsák őt. Amikor kidobják, akkor hozzám szalad és minden egyes nap iszik, agresszív velem (nem mindig). Hiába kérek segítséget a közeli hozzátartozóktól, senki nem segít. “Oldd meg egyedül.” 19 éves vagyok. Tudom, ez nem mentség már, mivel jogilag felnőtt vagyok csak kezdenek pusztulni az agysejteim ilyen korán. Anyum nem javul, pedig kerestem neki 2 szakembert is, de hiába. Ha ráhívom a rendőrséget/mentőt, akkor gyötörni fog a bűntudat, hogy bevitettem valahova. Nem tudok tőle menekülni, no kontaktot nem lehet vele megcsinálni.

2021. aug. 12. 11:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért beszél veled így anyád, mert ezzel akar magához láncolni. Lelkileg sakkban tart téged. Látja, hogy az agresszív viselkedése miatt te meghunyászkodsz, és nem mersz ellene fellépni.

Csak EGYSZER tedd azt, ami neki nem jó, de lehet a javára válik. Talán akkor leesik neki, hogy te már nem kisgyerek vagy.

Különben meg, ha kihívnád rá a rendőrséget pl, akkor mennyivel lenne rosszabb a helyzet? Szerintem semmivel. Legfeljebb elmondhatod, hogy ezt is megpróbáltad, hátha segít.

2021. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

8) Saját albérletem van, én fizetem (ezen belül a kaját is). Nem tudom most már tényleg, mert mindenki mást tanácsol - amúgy köszi az ötleteket csak most magamra haragszom és a helyzetre.

Akkor megint keressek neki egy szakembert? De oda meg nem megy, max elráncigálva. Vagy szimplán rendőrséget hívjak és majd lesz valami?

2021. aug. 12. 12:20
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
A helyzetre persze, hogy haragudhatsz - magadra semmiképp! Mi közöd van neked mindehhez? Ne keress neki szakembert, mert nem tudják kényszergyógykezelni. El se megy! A rendőrséget minek hívnád? Randalírozik, fenyeget? Ne várd a rendőrségtől, hogy megoldják az ő alkoholizmusát. Be se viszik. Ha beviszik, fél nap múlva kiengedik. Semmit nem tudnak tenni, a bűnüldözés a dolguk. Egyszerűen ne vegyél tudomást az anyádról.
2021. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Adj magadnak időt, ha most túl sok és sokféle, amit írtunk, gondold át pár nap alatt. Magadra felesleges haragudni! :-) #9 voltam.

A családsegítő olyan módon is tudhat segíteni, hogy neked javasol dolgokat, hogy hogy kezeld ezt a helyzetet. Tehát nem feltétlenül őt kezelik, hanem hátha neked tud tanácsot adni korábbi hasonló esetek, illetve a szaktudása nyomán. A rendőrség nem tudom hogy mit tud ezzel kezdeni, ha nem esik neked késsel mondjuk, de lehet, hogy valamit nem fogtam fel a sztoriból. Van ilyen is, lehet hogy őket családtagként is meg lehet keresni tanácsért: [link]

2021. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Kár az idejét bármi ilyesmire fecsérelni, 14-es, a problémát nem oldják meg, csak jobban benne tartja magát a kérdező a szituációban, amiben nem kéne lennie. Egyszerűen ki kell ebből lépni, mert nem tudja kikezelni az alkoholizmust. Külső látszatsegítségekkel se.
2021. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%
#15 lehet, de az is lehet, hogy nem elég, hogy te jól megmondtad a frankót, hanem kell neki még egy kis segítség ezen lépések megtételéhez
2021. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakásod van, nem engeded ne, ha balhézik rendőrt hívsz. Számát meg letiltod
2021. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek megteendő lépések, épp ellenkezőleg, semmit se kell tennie, ami bármilyen módon az alkoholizmushoz köthető. Csak egy kulcs a zárban meg egy zajcsökkentő fejhallgató a szükséges lépés. Az anya elvesztésének a feldolgozásához pszichológus jól jön, ha megoldható.
2021. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%
Keress egy új albérletet, és senkinek se mondd el a címét, mert anyád a haverjaidból is kiszedi. Anyád tudta nélkül költözz el, kérj új telószámot is, amit ne adj meg olyannak, akit anyád ismer. Ennyi.
2021. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%
Semmit nem tudsz tenni.
2021. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!