Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül vagyok az alkesz...

Egyedül vagyok az alkesz anyámmal. A többi rokon nem akar segíteni nekem, haverokról ne is beszéljek, mert nincsenek. Mivel érdemeltem ezt ki?

Figyelt kérdés
Azt kell, hogy írjam, egy riherongy lett az anyámból. Egyik férfitól megy a másikhoz, hogy eltartsák őt. Amikor kidobják, akkor hozzám szalad és minden egyes nap iszik, agresszív velem (nem mindig). Hiába kérek segítséget a közeli hozzátartozóktól, senki nem segít. “Oldd meg egyedül.” 19 éves vagyok. Tudom, ez nem mentség már, mivel jogilag felnőtt vagyok csak kezdenek pusztulni az agysejteim ilyen korán. Anyum nem javul, pedig kerestem neki 2 szakembert is, de hiába. Ha ráhívom a rendőrséget/mentőt, akkor gyötörni fog a bűntudat, hogy bevitettem valahova. Nem tudok tőle menekülni, no kontaktot nem lehet vele megcsinálni.

2021. aug. 12. 11:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
Azt mondják, hogy aki nem önként megy elvonóra, annál alacsonyak az oddsok. Semmi érdemlegeset nem tudsz csinálni azon kívül, hogy valahogy megszabadulsz tőle.
2021. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad szarul. Az ilyen emberrel nem lehet semmit csinálni, ha ő nem akar leszokni. Faterom belehalt.

Nyugodtan hívd rá a mentőt. Fizetheti a detoxot. Legközelebb nem hozzád fog menni, ha tudja hg ráhívod. Vagy simán ne engedd be, ha nem tágul a zsarukat hívd. Nézd tudom, hogy fáj, mert az anyád. De ha nem változtat csak az a megoldás, hogy leveszed róla a kezed. Ha asszisztálsz a piálásához semmi sem fog változni.

2021. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy kikészítsen.

Költözz el és ne mond meg neki hova.

Nekem bevált.

2021. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne enged be .
2021. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért 19 évesen nem egyszerű feladat megbirkózni ezzel. Tudom, sokra nem mész vele, de együtt érzek veled.
2021. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Zárd ki, nem beszélj vele, ebböl csak ért.
2021. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen érzés, hogy "azér mégis csak az anyád". De az ilyen nem érdemli meg, hogy tartsd vele a kapcsolatot.

Mivel fiatal vagy és albérletben vagy, én elkezdenék más városban munkát keresni, és elköltöznék úgy, hogy nem mondanám meg hova megyek, és ha lehet azért legalább 50 km-rel arrébb.

Erősnek kell lenned, és ha kell te menj szakemberhez, hogy el tudd engedni. Te mindent megtettél, hogy segíts rajta, akkor ne legyen lelkifurdalásod.

2021. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
49%

A 8-as 10-es választ nyomtam hasznosra persze volt sok jó, de ezeket kiemelném, mert a jószándék ellenére itt látszik sokan nincsenek tisztában azzal, mert nincs ilyenben tapasztalatuk, hogy ilyen tényleg nincs, hogy "beviteted". Hozzáteszem még akkor se ha késsel menne oda. Se a rendőrség, se a mentők nem csinálnak semmit az ilyen családi perpatvarokkal, azt mondják míg vér nem folyik. Na de akkor meg már késő. Szóval semmi prevenció nincs.

Józan pillanatában mond el Anyádnak, hogy meghoztad azt a döntést, hogy ezt nem csinálod tovább. Ha minden rendben van Vele, vagy szimplán már az is elég,ha józan, szívesen látod, de különben nem. S itt meghúzni a határt és kitartani emellett mindenáron! Tényleg kitartást kívánok ehhez!

2021. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!