Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti elengednétek a 18...

Anyukák, ti elengednétek a 18 éves, jövőre érettségiző lányotokat albérletbe egy barátnőjével?

Figyelt kérdés

2 indok miatt: önállósodás megkezdése, valamint közelebb lenne a suli (eddig Bp melletti városból járt be)

Ha anyagi gátja nem lenne, mert tudnátok állni és a barátnő szülei is

A lány megbízható, nem iszik, nem cigizik, nagy tervei vannak, amiért következetesen tesz is, volt már önállóan nyaralni, autója van hónapok óta és napi szinten vezet


2021. aug. 14. 21:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem. A középiskolát fejezze be otthonról, utána kezdheti az önállósodást. Érettségi évében nem albérletezgetünk egy barátnővel, mert két fiatal tinilány túl könnyen elcsábulhat a bulik irányába, a tanulás meg "ej, ráérünk arra még". Érettségizzen le, utána akár tovább tanul akár dolgozni kezd, mehet önállósodni (úgy, hogy közben bármiben számíthat az apjára és rám, természetesen). De addig itthon marad.
2021. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem
2021. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Ja, most olvasom, hogy még csak most fog érettségizni. Akkor nem. Előbb legyen meg az érettségije, utána mehet.
2021. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

nem

előbb érettségi, ami ha sikerült es felvették továbbtanulni, akkor hurra menjen albiba.

de amíg se szakma se erettsegi, addig felejtos.

tul sok olyat latok, aki utana 8 altalanossal benazik, mert a szulok hagytak ezt a nagy onallosodast.

addog au egy evig felretennem a gyereknek az "albipenzt"

2021. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19%
Ketten engedném öket.
2021. aug. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

1. Budapest melletti városból simán be lehet járni az iskolába, még ha anyagilag kigazdálkodható is lenne az albérlet, akkor is felesleges pénzpazarlásnak tartanám, szülőként inkább félre tenném ezt a pénzt a gyerekem valódi önállósodására.

2. Az ilyen típusú "önállósodásra" semmi szükség, két 18 éves nyugodtan lakjon még otthon a szüleivel és koncentráljanak az érettségire, ne egy közös albérletre.

2021. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

"Az nem egészen az önállósódás kategóriája, hogy én fizetem neki."

De attól még önállóan élne. Persze tudom amúgy ezen az oldalon soha senkit nem támogattak a szülei, egyből 300ezres diákmunkákkal kezdte blabla...

"Annak jobban örülnék, ha mondjuk én fizetném az albérletet, de ő megdolgozna a költőpénzéért vagy a rezsiért."

Úgy van, a végzős középiskolás dolgozzon a rezsiért. Rohadt nagy ötlet. Ja, nem...

2021. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 17-es utana korrigaltam magam, mivel lattam, hogy egy erettsegi elott allo lanyrol van szo. Pontosan, itt a gyakorin soha senki nem iszik, nem bulizik, tokeletes a kapcsolata, havi 800-at keres es mar 6 evesen kulon lakott a szuleitol.

Azert irtam ezt, mert nalunk ez volt a felallas: a szuleim fizettek az alberletet, en meg megdolgoztam a koltopenzemert.

2021. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%

Megkapna a csaladi ra eso reszet es oldja meg a tobbit bevetelt.


Nem fizetnek egy alberletet kulon csak mert onnallo akar lenni. Ha az akar lenni akkor keresse is meg a ravalot. Mert az nem onnallosag h anyu fizeti az eletetnek a magyreszet.

2021. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 harebell ***** válasza:
82%
Érettségi előtt nem. Azzal szerintem semmi baj nincs, ha utána (akár továbbtanul, akár dolgozni kezd) a szülő fizeti az albérletét, amíg nincs elegendő saját jövedelme. De a gimi alatt vagy otthon lakjon, vagy koleszban, azt az egy évet még kibírja.
2021. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!