Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon a gyerekekbe...

Magyarországon a gyerekekbe bele nevelik, hogy ha felnőnek, akkor hagyják el az országot minél hamarabb, ahogy lehet, mert itt mindig minden csak rosszabb lesz, és semmilyen esély nincs semminek a megjavítására itthon?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 11:49
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
95%

Aki külföldön egy senki, itthon is csak az lenne. Viszont nagyon sok diplomást ismerek, akiket odakinn sokkal jobban megbecsülnek és megfizetnek. Sokan szállást és autót is kapnak a cégtől a fizetésük mellé, úgy dolgoznak ott kinn. Egy informatikus, orvos, közgazdász nem fog rosszul járni azzal, hogy kimegy, ha úgy megy ki, hogy megvan már a helye.


Az alulképzetteknek szokása nyelvismeret meg konkrét cél nélkül kivonulni és ott idénymunkákból tengődni, mert másra nem veszik fel őket.


Aki viszont egy percet is tett a tanulmányaiba a kötelezőn kívül, az idehaza elpazarolja a tudását ahhoz képest, amit odakinn kapna érte.

2021. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
95%

29! Egyetértek. Nekem csak a férjem van kint 2,5 éve, de ezalatt felújítottuk az 55 nmes házunkat, most megvesszük a szomszéd házát, ugyan hitellel, de nagy önerővel (igaz csak 30nm, de Magyarország 2. legnagyobb városában, 500nm telken, jó helyen). Vettünk még a 2,5 év alatt egy megbízható autót és mindezek mellett bőven jutott szórakozásra, kirándulásra is. És minden hétvégére haza tudott jönni hozzám párom :) Én még sajnos egyéb okokból nem tudok kimenni.

Én 27 vagyok, ő 31, úgy gondolom még előttünk az élet, és lesznek még hasonló vásárlásaink a jövőben.

2021. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
96%
Aki nem hülye, abba bele nevelni sem kell, hogy lássa ez nem ország, hanem egy balkáni szemétdomb
2021. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem neveltük bele egyik gyerekünkbe sem, pedig nagyon szerettünk (volna még többet) fiatalon utazni, világot látni.

Mindketten külföldön élnek, egyikük most tér haza, ő nem érzi jól magát odakint, de itthon sem, úgyhogy kétséges minden, másikuk valószínűleg ott marad végleg.

2021. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
95%

Én 40+ korosztály vagyok 3 gyerekel és másfél éve ki költöztünk külföldre ,itt több pénzünk van nyugodtabb élett,

Én nem szándékozok vissza költözni.

2021. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem nevelés kérdése, szimplán az, hogy élni szeretnének, és nem csak túlélni hónapról hónapra.
2021. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 1Léna ***** válasza:
13%

Engem nagy szomorúsággal tölt el, hogy aki itt nőtt fel, itt tanult, az elhagyja a hazáját és az itt megszerzett tudását máshol kamatoztatja, és nem járul egy picit sem hozzá, hogy Magyarországon javuljon a helyzet, viszont kintről a jó létéből mocskolódik.

Mindennek tetejében még a családját a felmenőit is magára hagyja, éljenek ahogyan tudnak, de nélküle. Azután ha a jó létből mégis hazajönnek meglátogatni akkor még talán a szemére is vetik, ha nem biztosítja számára az általuk megszokott környezetet. Mintha az idősek egyre erősebbé válhatnának a gyermekeiktől távol.😪😔😔

2021. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
83%
37 Azért kamatoztatom máshol, mert Magyarországon 150 ezret fizettek érte, idekinn pedig egy milliót. :D Nem mocskolódok. Ha legalább 250-300-at fizetnének minden diplomás munkakörben elhelyezkedett fiatalnak, és is haza mennék. De a magyar kormány sose fogja ezt megadni.
2021. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már nem csak a pénzről szól. Nyilván az sem utolsó probléma, hogy nevetséges bérekkel szúrják ki az ember szemét, cserébe nagy az infláció és a megélhetés árai az egekben.

De ott van ezek mellett az is, hogy évek óta folyamatosan tele van plakátolva az ország gyűlöletkeltő plakátokkal. Hogy folyamatosan gyűlölni kell valakit, hogy mindig belerúg egy kisebbségi csoportba a kormány. Hogy bort isznak és vizet prédikálnak. Hogy az egyik legmagasabb adókat fizetjük és semmi látszatja. Hogy folyamatosan szórják a pénzünket full felesleges hülyeségekre (vadászkiállítás, aug 20. arany turul, rengeteg tűzijáték, minden faluban kihasználatlan stadion stb).

Hogy milliárdokból végig betonoznak, térköveznek mindent. Hogy írtják a zöldet, a fákat, a tavainkat.

Hogy magán kézbe kerül minden.

Napokig lehetne sorolni. Nem feltétlenül szeretnének a fiatalok ilyen környezetben élni és esetleg családot alapítani ilyen légkörbe.

Rengeteg nyugati ország elérhető 1,5-2 óra repülő úttal, fillérekért. Emellett Ausztria és Németország autóval is teljesen járható célpont.

Miért dolgozna itthon a fiatal a töredékéért, mérgező légkörben, ha van más opció is?

Ezek nem a fiatalokba vannak nevelve, hanem érzik, tudják, a saját bőrünkön tapasztalják a különbségeket.

Nem véletlenül próbálják röghöz kötni pl a csokkal a fiatalokat. A feltéleik egyértelműen kimondják, hogy itthon kell élni és dolgozni is, míg nyögöd a törlesztőt.

Valamit ki kell találni, amivel néhány csoportot itthon lehet tartani.

2021. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

37! Ki hagyja magára a felmenőit?

Pont, hogy legtöbbet azok tudnak segíteni az öregeiknek akik kint dolgoznak, mert legalább telik emberi idősek otthonára, normális táplálék kiegészítőkre, esetleg olyan kezeléseket is ki tudnak fizetni a szüleiknek, amit itthoni fizetésből nem.

Persze lehet mondani, hogy ritkábban találkoznak, stb, de egyáltalán nem minden külföldi munkára igaz ez. Páromnak mióta kint dolgozik hétvégente több ideje van,(mint itthon hétköznap és hétvégén együtt) mint amikor itthon dolgozott és keres kb 5x annyit, emberi munkaidőben.

2021. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!