Elköltözés?....

Figyelt kérdés

Szóval lány vagyok és anyukámmal és a férjével élek jelenleg, de Apukámhoz szeretnék költözni 6 éves korom óta, amikor anya elhagyta apát.


Amit tudni kell, hogy szerintem nem vagyok hétköznapi csaj.

Bokszolni járok kiskoromtól Apával. Voltam versenyeken is, sőt utcai konfliktusban is ütöttem már le srácot.

Mivel apa késharc és közelharc oktató volt a légióban így késpárbajban is jó vagyok, mert kiskoromtól tanít engem. Abban is voltam már versenyen, sokat gyakorlok Apával.

Viszont anya nem érti meg, hogy elegem van belőle meg a palijából.

Apánál külön szobám van és nem a telefont nyomkodja egész nap hanem együtt vagyunk és szeret engem.

Sokkal korábban kellett volna ezt meglépnem, de az életkorom miatt amit nem írok le nem mertem.

Szóval lelépek Apához.

Jogilag tehet ez ellen valamit Anya meg a palija?


2021. aug. 28. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Mivelhogy a korodat nem írtad le, mi honnan a francból tudhatnánk? ...


Ha elmúltál 18, akkor minden további nélkül. Ha még nem vagy 18, és annak idején a bíróság anyádnak ítélt, akkor fejre is állhatsz, akkor sem költözhetsz oda apádhoz. Vagy ha odaköltözöl, akkor a rendőrökkel hazavitethet, arra meg valószínűleg apukád annyira nem vágyik.

2021. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Apád is tud arról hogy oda akarsz cuccolni? Mert szerintem ha annyira akarná hogy vele élj, már lépett volna
2021. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Mi köze ennek a boxhoz amúgy, nem értem ezt minek írtad bele.

Egyes hülyeséget mond amúgy, 14 éves korod után eldöntheted kivel akarsz élni. Ha apukáddal akarsz, elmegy szépen apud a bíróságra és ad be egy kérvényt, hogy lehessen övé a felügyeleti jog, 14 év felett a bíróság azt figyelembe veszi, hogy mit akar a gyerek. Ha te ott akarsz lakni és a bíróság úgy látja, akkor jogilag is mehetsz apudhoz. De ez bírósági eljárást igényel. Az nem működik, hogy csak egyik napról a másikra meglépsz.

2021. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.

Tud róla. Annyit mondott rá, hogy elég sokáig tartott, hogy végre észhez térjek és az igazi családomat válasszam.


A perek meg folyamatosan tartanak 6 éves kormom óta...állandóan...mert Apa soha sem mondott le rólam és tartja magát ahhoz, hogy ha kell 18 éves koromig perelni fog a felügyeleti jogért értem:)

2021. aug. 28. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nos, akkor tekintsünk el attól, hogy ez egyértelműen kamuntortenet.

Ha ide regisztráltál, akkor betöltötted a 16. életévedet. Besétálsz apáddal kézenfogva a gyamhivatalba és kérelmezed a szülőimhez elhagyását.

2021. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jelenleg is van felügyeleti joga, méghozzá anyáddal közös, csak épp anyadnal vagy elhelyezve
2021. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha elmúltál 14 éves akkor te döntöd el, melyik szülődnél szeretnél lakni, per ide vagy oda. Azt én se értem minek írtad le, hogy bokszolsz, ebből a szempontból érdektelen infó, a korodat viszont leírhattad volna.

Viszont ha apudat jobban szereted, jobban kijön veled, időt fordít rád, akkor költözz át hozzá. Ha anyud nem engedi de elmúltál 14 éves, akkor felkeresed a suliban az ofőt és megkérdezed hova fordulj ebben az ügyben (az iskolákban szokott lenni gyermekjóléti ember, vagy ha nincs akkor hívnak egyet és jogi úton átkerülsz apukádhoz)

2021. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Ebből a kérdésből ennyit még talán elhiszek:


"Szóval lány vagyok és anyukámmal és a férjével élek jelenleg, de Apukámhoz szeretnék költözni 6 éves korom óta, amikor anya elhagyta apát."

2021. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha évek óta tart a pereskedés akkor nem hiszem el, hogy már nem látja át kívülről az egész ügyet...
2021. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha apukád tényleg harcol érted és már volt több per is kb 14 évesen elég lett volna annyit mondanod apudnál akarsz lenni és ennyi elhelyeztek volna ott . Kamu
2021. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!