Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha fáj az elköltözés...

Normális ha fáj az elköltözés gondolata is?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a költözés normális dolog, de én már a gondolatától is rosszul vagyok. Nem azért, mert félek, mert hogy jaj mi lesz, hanem nem szeretném egyedül hagyni anyukámat. Apával már a születésemkor elváltak. A bátyam külföldön él, a nővérem még itt, de valószínűleg nem sokáig. Ha én is elmegyek majd, akkor anyukám magára marad, ami engem nagyon kiborít. Ez normális?
2021. ápr. 18. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém is egyedül él. Sokat látogatom beszélünk telefonon, de mit lehet tenni, nem maradhatok a nyakán, hogy ne unatkozzon.
2021. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha szeretsz vele élni, meg igazából nem is akarsz elköltözni, akkor ne költözz!

Én is a nagymamámmal éltem, míg élt! És akkor mi van??

Azért, mert a társadalom elvárja, hogy minden fiatal költözzön el otthonról, ha akar, ha nem, attól még nem kell elköltöznije az embernek, ha otthon is jól érzi magát!

Majd elköltözöl akkor, ha tényleg el akarsz! Muszájból ne költözz el!!

2021. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Én 2 felnőtt fiú anyjaként azt mondom, menj, valósítsd meg az álmaidat, élj önálló életet és ne az befolyásoljon, anyukád ezt hogy éli meg.


Egy normális szülő nem tartja vissza a gyerekei önállósodását akkor sem, ha nehéz az elválás.

2021. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy párom, akivel majd a jövőben biztosan szeretnénk majd együttélni, tehát nem azért költöznék el, mert pisztolyt tartanak a fejemhez. Hanem mert azért ez a normális. És én sem szeretnék a nyakán maradni, biztos azért valamilyen szinten az egyedüllétet nem bánná, biztosan látogatnám és telefonálnék sokszor.
2021. ápr. 18. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem normalis, majd kinovod
2021. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj. X idő után anyukád is megszokja.
2021. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anyukád felnőtt ember, valószínűleg képes lesz elfoglalni magát egyedül is. Megkockáztatom, hogy egy idő után élvezni is fogja a függetlenséget, ahogy egyébként te is. Nyilván lesz pár hét, amikor rossz lesz, meg hiányozni fog, de aztán hamar az új felállás lesz a megszokott.
2021. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!