Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell megbántódni azon,...

Miért kell megbántódni azon, hogy szeretnék venni magamnak egy tabletet? Hogy értessem meg velük, hogy ez nem anya ellen szól?

Figyelt kérdés

Még itthon élek, mivel végzős középiskolás vagyok, de a saját pénzemből szeretnék venni, majd valószínűleg őszi szünetben. Az van, hogy én kaptam egyet a szüleimtől még sokkal régebben, még működik is, de amióta kollégista vagyok nem használtam túl sűrűn, mivel feleslegesnek éreztem bevinni, ráadásul eleinte anyunak nem volt okostelója, szóval azon keresztül tartottam velük a kapcsolatot, aztán végülis anyukám használja teljesen. És ugye én említettem, hogy mi a terv, miért ne említettem volna, úgyis látni fogják, meg még soha nem volt kiakadás ilyesmi helyzetekből. És hát sértődés volt belőle, hogy dehát nekem már van egy, miért nem jó az, tök felesleges egy másik. De szerintem nem. Vannak dolgok, amire a meglévő tabletemet nem tudom használni, és fontos lenne számomra. Például digitálisan rajzolok, és mivel a már meglévő eszköz már jó régi annyira nem tökéletes a kijelző, hogy például tudjak egy egyszerű egybefüggő vonalat húzni. kicsit elavult is egy csomó olyan alkalmazáshoz, amit én használok. Meg szerintem sokkal kényelmesebb nem ide-oda belépkedni egy közös eszközön. Ráadásul így könnyebben magammal tudnám vinni, ha lenne egy új nekem, mint egy közösen használtat, mert anyukám szívesebben használja a tabletet a nagyobb kijelző miatt.


Viszont az a baj, hogy nem az a fő sértődés, hogy "felesleges dolgokra költöm a pénzem", mert abba nem szólnak bele, ha nem kérek tőlük. Az a baj, hogy anya azt hiszi, hogy nem akarok vele "közösködni" és csak azért akarok másikat. Pedig nem feltétlenül ez a fő ok, csak ami már közös, az nekem a legtöbb dologra nem jó.


Szóval szerintetek, hogy lehetne feloldani a sértődést? Egyáltalán miért kell ezen megsértődni?


2021. szept. 5. 12:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Valakinek valami tipp, hogy hogy legyen kissebb a sértődés?
2021. szept. 7. 07:41
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Anya, értsd meg, hogy a tablet számomra már elavult, veszek magamnak egy újat, a régi meg legalább kizárólag a tiéd lesz. Kérlek, ezen ne sértődj meg, legalább nem gyorskajára meg ilyesmire költöm a pénzem, hanem értelmes dologra.
2021. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!