Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindig rengeteget lehet...

Mindig rengeteget lehet olvasni a második feleség utálásával :nagy senki szerepéröl?De mi a helyzet szerintetek a második férjek kapcsolatban ebből a szemszögből?Ő milyen szerepet tölt be a kis vagy nagykorú gyerek életében és az asszonyéban?

Figyelt kérdés
Mozaik család
2021. szept. 7. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ugyanaz.
2021. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Vannak erről is kérdések, általában a kamasz vagy fiatal felnőtt gyerek írja ki őket. Látszik, hogy azért vannak ott is bőven problémás helyzetek.
2021. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Most az a kérdés, hogy a gyerek hogyan viszonyul a mostohához? Mert abban nem az számít, hogy feleség vagy férj-e a mostoha.
2021. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
A válás a gyerek szemszögéből ritkán érthető, és az még ritkább hogy örmmel fogadja, hogy egyik szülú helyett más van ott.
2021. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3)3 Akkor ha jól értelek ő neki sem jár több jog a családban mint a második feleségnek.Bocs nem feltételezek semmi rosszat rólad csak a véleményedere vagyok kíváncsi: Őt úgy ahogy a volt férjek második helyre kellene tegyék mostani párjukat vagy talán még eggyes ekx szerint még ember számba sem szabadna venniük, ezt az íratlan törvényt maguknál is alkalmazzák mostani férjükkel párjukkal szemben?Az a baj hogy a gyerek meg legtöbbször anyuka befolyását élvezi.Főleg ha megtudja fizetni.
2021. szept. 7. 10:42
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
A második férj mint "anyám ferje", "anyám pasija " vagy "neveloapam" nevvel szerepel. Keresgess, igen sokat fogsz találni.
2021. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4/6Igazad van!Elvált szülök gyerekeként hogyne értenélek Míg gyerek voltam minden karácsonyi ajándéknak azt kértem apám anyám együtt legyenek. De egy felnött gyereknek már másként kéne gondolkoznia!Felnőttként inkább azt kérdeztem magamtól mit kerestek a szüleim együtt?Mindkettőhöz a mostoháim jobban ilettek.Szeretni nem de tisztelni kellett őket.Soha nem uszítottak a másik ellen!
2021. szept. 7. 10:59
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Elvált szülők gyereke vagyok, igaz már felnőttem. Mindkét szülőm újraházasodott. Apukámnak kár volt, de ez nagyon hosszú sztori..

Anyu férjét én nagyon szerettem, nem volt saját gyereke, így bár már kisfelnőttek voltunk mikor összejöttek anyuval mégis gyerekeiként szeretett minket. Sajnos tavaly meghalt rákban. Mi anyu boldogságát néztük elsősorban, nem a sajátunkat. De én is rengeteg helyen olvasom, hogy ugyanúgy hatalmas konfliktus is lehet, mint a második feleségnél.

2021. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen értem a hozzászólásodat.


Kinek mennyi joga van? Az új élettárs, házastárs egyenrangú fél a társával, de nyilván változtat ezen a felálláson az, hogy ki jön a másikkal.


Szerencsésebb, ha a gyereket az édes szülője teszi helyre, ha kell, de ha a mostohának a fejére akar szarni a gyerek, hát bizony ő is helyére teheti szerintem.


Persze azért egyeztetniük kell előtte a nevelési módszereken, stb.


A gyereknek az édes szülő marad általában az édes szülő, akkor is, ha elváltak, és ilyenkor illik készségesen együttműködni a gyerek nevelésében, a sérelmeket meg nem a gyerekek előtt megvitatni.


A gyereknek nincs joga megszabni azt, hogy ki legyen az anyja, apja pasija, barátnője, házastársa. Viszont a szülő kötelessége, hogy a gyerekét biztonságban és lehetőségeihez képest jól felnevelje.


Majd ha nagy leszel, és hasonló cipőben jársz, majd megérted.

2021. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8/9Nagyon aranyos önzetlen felnött vagy RITKA AZ ILYEN.Nálunk férjem gyerekei szerettek volna parancsolni az apjuknak!Anyuka amít tesz- tett szent és sérthetetlen.Nem én szedtem szét a házasságukat.Az anyuka lett egy másik férfiba szerelmes.Mégis az anyuka a tökéletes!Apuka a senki!
2021. szept. 7. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!